לאחר מספר פגישות בין שניר פירו, מנהל הרשות לביטחון קהילתי במועצה האזורית מטה יהודה וסגן מפקד תחנת מטה יהודה, רב פקד חנן חזיזה, גובשה אמנת שיתוף פעולה וסימון יעדים לשנת 2020/1. אמנה זו היא סמל לעבודה רצופה והדוקה בין מחלקות המועצה האזורית מטה יהודה למשטרה בהיבט של מניעת אלימות והתנהגויות סיכון בקרב בני הנוער במטה יהודה.

תוכן האמנה מתייחס להמשך היעדים המשותפים סביב הרצאות המניעה בבתי הספר במסגרת פרויקט 'משושה', הרצאות מניעה ביישובים בשעות אחר הצהריים, הקמה והכשרת סיירות הורים ועבודת איתור בני נוער בסיכון בשעות הלילה במהלך חופשת הקיץ על ידי קציני המשטרה ועובדי הרשות לביטחון קהילתי שבאגף לשירות ותכנון אסטרטגי במועצה.

שירלי עציון, רכזת המניעה של הרשות לביטחון קהילתי, האחראית על היצירה והעברת הסדנאות ביישובים: "מתחילת 2020 בוצעו עשרות הרצאות על ידי המשטרה והרשות לביטחון קהילתי ולקראת הקיץ מתוכננות פעילויות נוספות. העבודה עם מחלקות הנוער של משטרת מטה יהודה ומשטרת 'הראל' במבשרת היא דוגמה לכך שיש לנו משטרה קהילתית, שבנוסף ליכולות האכיפה שלה היא גם מחנכת".

רב פקד חנן חזיזה, סגן מפקד תחנת מטה יהודה: "הקשר עם המועצה חשוב לנו ביותר. יחד נוביל את יישובי מטה יהודה למקום טוב יותר. המניעה בקרב בני הנוער חשובה ביותר יחד עם תחום האכיפה".