בשבוע האחרון הסתיים המחזור השמיני של תכנית "תעסוקה לרווחה" במועצה האזורית מטה יהודה. התכנית, אשר מופעלת על ידי אגף הרווחה והשירותים החברתיים בשיתוף עם ארגון "בעצמי",  מספקת למשתתפות ליווי אישי וקבוצתי למשך שנה, במסגרתו הן מקבלות כלים וסיוע להשתלב, להתמיד ולהתקדם בתעסוקה איכותית, המותאמת לצרכים וליכולות האישיות שלהן.

לאור ההגבלות השונות, טקס הסיום נערך ב-ZOOM  והשתתפו בו מסיימות התכנית שהשלימו את המחזור בהצלחה. לטקס עלו לברך את המשתתפות דפנה בירן אשתר, מנהלת אגף הרווחה במועצה האזורית מטה יהודה ותאיר יוקוביץ, מנהלת מחוז דרום של תכנית "תעסוקה לרווחה" בארגון "בעצמי".

במהלך הטקס שיתפו בוגרות התכנית בדרך שעברו וגם בהישגים ובתוצאות. אחת ממשתתפות התכנית תושבת המועצה, לומדת כיום לתואר ראשון אותו החלה לפני מספר שנים ולא השלימה אותו עד לכניסתה לתכנית. היא מעידה כי התכנית  נתנה לה את הביטחון העצמי והכלים להמשיך את לימודיה ולהשלים בימים אלו את לימודי התואר הראשון, בעזרתו תוכל להשתלב בהצלחה בשוק העבודה. נרשמו הצלחות רבות נוספות במסגרת פעילות התכנית, הכוללות השתלבות בתעסוקה, הגדלת הכנסה, יציאה ללימודים ולהכשרות מקצועיות.

בימים אלו נפתחת ההרשמה למחזור התשיעי והמועצה מזמינה את המעוניינות ליצור קשר עם העובדים הסוציאליים בישובים או במזכירות אגף הרווחה בטלפון 02-9958926 על מנת להבטיח את מקומן.

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "אני רואה בתוכנית "תעסוקה לרווחה" תוכנית דגל במטה יהודה, אשר מייצרת מסלול להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה עבור המשתתפות. הכלים המועברים במהלך ההכשרה הינם יקרי ערך והתוצאות מדהימות. אנו נמשיך לפתח את התוכית לרווחת תושבות האיזור כולו".