משבר הקורונה זימן לעובדי המרכז לילד ולמשפחה אתגרים חדשים במענה הטיפולי ולהתאים את עצמו למצב החדש שנכפה עלינו ולבצע מסלול מחדש. עבור הילדים וההורים, אשר רגילים לקשר הרציף עם הצוות המקצועי של המרכז, היה מדובר בבשורה לא נעימה שפירושה עצירה פתאומית של הפעילות שהם רגילים אליה. לכן, על מנת לשמור על הרצף הטיפולי, עלו מספר הצעות לקיים שגרת חירום על מנת לשמר את הרצף הטיפולי.

צוות המרכז התחבט בשאלה מה יתאים לתושבים המגיעים לטיפול ומה יתאים למטפלים: פגישה טלפונית, פגישה ב"זום" וכיצד יתקיים המפגש פנים אל פנים, כאשר יוסרו ההגבלות? כל ההתנהלות, כמובן, בהמשך ישיר להנחיות משרד הבריאות.

במרכז לילד ולמשפחה במטה יהודה הגיעו למסקנה כי בקיום המפגשים מרחוק, היה גם אפקט חיובי ודווקא המדיה הווירטואלית והיעדר הקרבה הפיזית, גרמה לפתיחות רבה יותר והעלאת נושאים אינטימיים יותר. מנגד, צוות המרכז ציינו כי היו משפחות שהעדיפו שיחה טלפונית או ביקשו להמתין לפגישה פנים אל פנים, מאחר והמפגש ב"זום" הקשה עליהן את השיחה המקצועית. גם במקרה כזה המרכז נערך לקדם את הטיפול והקשר בהתאם. 

במרכז לילד ולמשפחה ציינו כי גם במהלך הפגישות, עלו שאלות רלוונטיות למשל: מה המשמעות לטיפול עם מסיכה, שמסתירה חלק הפנים? כיצד משחקים עם ילד בזמן מפגש ועדיין שומרים על מרחק פיזי לפי הנחיות משרד הבריאות? 

מנהלת המרכז קיבלה משוב חיובי מהתושבים על תפקוד העובדים בתקופת הקורונה. אחת מתושבות המועצה אף טרחה וכתבה לה בדוא"ל מכתב אישי: "יש חשיבות רבה להשתדל ולשמור על הרצף הטיפולי" ושיבחה את המטפלת שנמצאת עבורם בזמן משבר הקורונה, לא ויתרה יצרה קשר, נתנה עצות מועילות עם הרבה אמפטיה והכלה ועל כך היא מברכת. 

בעקבות החזרה המדורגת לשגרה, במרכז לילד ולמשפחה במטה יהודה יבחנו את השפעתן של דרכי הטיפול מרחוק, בתקווה לימים שקטים ושגרה בריאה ומבורכת.

יעל אברמן טאובין, מנכ"לית המועצה האזורית מטה יהודה: "המרכז לילד ולמשפחה פועל כשרות טיפולי ייחודי ונותן ייעוץ וטיפול למשפחות, ילדים ומתבגרים. במהלך השנה אנו מטפלים בלמעלה מ-  200 פונים, במגוון התערבויות שונות .הצוות מונה עשרה מטפלים המיומנים בטיפול משפחתי וזוגי, וטיפול באמצעות הבעה ויצירה: טיפול באמצעות  מוזיקה, אומנות ובעלי חיים. בזמן משבר הקורונה ראינו עלייה של כ- 30% בפניות למרכז בתחום הגירושין, אובדן ושכול, יחסי הורים וילדים ועוד וכתוצאה אנו נערכים להרחבת הצוות וזאת על מנת להעניק טיפול שוטף לכלל התושבים במועצה".