'פקח צעיר' היא חוברת משימות שמטרתה לאפשר למשפחות לחקור, להתבונן בפרטים הקטנים ובעיקר לחוות יחד את האתרים. החוברת מספקת שאלות לילדים ולמבוגרים בדבר הערכים המיוחדים שהם רואים במהלך הסיורכדי לענות על השאלות ולעמוד במשימות, הילדים נדרשים להבין ולחשוב, וההורים מסייעים להם בשאלות מכוונות וברמזים. עם השלמת המשימות יקבלו הילדים תג המסמיך אותם לפקחים צעירים.
בין האתרים הקרובים אלינ בהם תתקיים פעילות 'פקח צעיר': שמורות טבע: עינות צוקים, נחל מערות, עין גדי; גנים לאומיים:, בית גוברין, הרודיון, עין חמד תל אשקלון ומצדה.

מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר. החוברת נמכרת במחיר סמלי (10 שקלים) בקופות האתרים וגם זמינה להדפסה ללא תשלום באתר רשות הטבע והגנים. להדפסת החוברות הקליקו כאן. בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, הכניסה בחינם למנויי מטמון.

סודות תל אשקלון – גן לאומי אשקלון - משחק משימות פעיל ברחבי הגן הלאומי: הציבור מוזמן להצטרף לפעילות מיוחדת בגן לאומי תל אשקלון, בה תגלו את סודות העיר העתיקה. במשחק חידות ומשימות מאתגרות מעולמות התוכן של חדרי בריחה תצטרכו לפתור בעיות, לפתוח מנעולים ותיבות, למשוך חבלים, למצוא את ההבדלים ולמשש חפצים, וזוהי רק טעימה מהחוויה הצפויה לכם. בערכת המשחק יש מפה, חידות ומפתחות, ועליכם למצוא את התיבות ואת התשובות. משך המשחק כשעה וחצי.
היכן: גן לאומי תל אשקלון. מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר. את ערכת המשחק אפשר לקנות במחיר סמלי (15 שקלים) במרכז השירות למטייל שבמרכז הגן והיא מתאימה לכחמישה משתתפים.

טיול עצמאי עם מדריך 'קולי': צאו לחוויית מסע תרבותי מעבר לזמן עם המדריך הקולי שלנו.
מערכת ההדרכה הקולית החדשה תיקח אתכם אל נקודות בזמן ואתם תצללו אל העבר בהנאה. היכן: במוזיאון השומרוני הטוב ובגנים הלאומיים קומראן והרודיון. מתי: בכל ימות השבוע בשעות הפעילות של כל אתר. תשלום: גן לאומי הרודיון: בתשלום סמלי (10 שקלים) נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון; גן לאומי קומראן ומוזיאון השומרוני הטוב: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

משקיעה לזריחה – מופע רב-חושי חדש על צלע הר המצדה: בואו למצדה לצפות בסיפורו של ההר בחוויה רב-חושית מרתקת. החיזיון האורקולי החדש במצדה הוא מופע מרהיב. הוא מוקרן על צלע ההר ומשולבים בו הקרנות ענק בטכנולוגיית VIDEO MAPPING, תאורה מתקדמת ופסקול ייחודי שהלחין שלמה גרוניך. מומלץ להגיע לפחות שעה לפני ההקרנה. על רקע השקיעה ודמדומי היום תוכלו ליהנות מחוויה מקדימה במתחמים שונים, והם יאירו את סיפורו של ההר מזוויות נוספות. בשעה 19:30 יוקרן סרט על החפירות ההיסטוריות במצדה, תוכלו ללמוד על הורדוס בהדרכה קולית, ועוד. היכן: חניון לילה מצדה מערב מתי: בכל יום חמישי בחודש מאי בשעה 20:30. אורך המופע האורקולי כ-45 דקות. הכניסה בתשלום. מחיר: מבוגר: 50 שקלים, ילד: 40 שקלים. המופע מומלץ לילדים מגיל 10
הנחות ללנים בחניון הלילה, למנויי מטמון ולקבוצות של 30 איש ויותר. מומלץ להזמין מראש וכך להבטיח מקום במופע בתאריך הרצוי לכם:

https://masada.checkfront.com/reserve/?item_id=4

מדריך 'קולי' במצדה: צאו לחוויית מסע תרבותי ומעבר לזמן עם המדריך הקולי שלנו.
מערכת ההדרכה הקולית תיקח אתכם אל נקודות העניין ובעזרתה תצללו בהנאה אל סיפורו של ההר המפואר. היכן: גן לאומי מצדה, בכניסה להר אחרי העלייה ברכבל. מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר. בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר (20 שקלים), חינם למנויי מטמון.