יום ירושלים יראה השנה שונה מהרגיל, רבבות האנשים מכל העולם שפוקדים את הכותל, העיר העתיקה, השוק והשכונות הוותיקות ביום החגיגי יעדרו הפעם לאור הנחיות משרד הבריאות בעניין התקהלויות רבות משתתפים בעקבות מגיפת הקורונה וחוסר האפשרות לתיירים להגיע ארצה. שיתוף פעולה של ההסתדרות הציונית העולמית וארגון בני ברית העולמי יקנה חוויה מיוחדת חגיגית ומעמיקה  - סיור בשידור חי בן 3 שעות במקומות המיוחדים של ירושלים לצד סיפורי מורשת וראיונות עם לוחמים מ-67. האירוע ישודר בעמודי הפייסבוק והיוטיוב של ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל , וארגון ובני ברית ביום חמישי, כ"ד באייר תש"פ, 21 במאי 2020, בין השעות 14:00-17:00.

מבצע השידור יתחלק בין 2 מדריכים אשר יערכו סיורים מודרכים בשפה האנגלית ויפתחו את הסיור בבניין המוסדות הלאומיים בירושלים. לאחר דברי ברכה של יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ואלן שניידר, מנהל המרכז העולמי של ארגון בני ברית בירושלים יוזמי האירוע, ימשיכו המדריכים לסיור ברחביה, ככר צה"ל, ממילא, שער יפו, הרובע היהודי,  הר הזיתים, שער הרחמים, הציפור הפצועה, שער האריות, בית הצלם, והכותל הקטן. הסיור יחתם בשירה ובתקיעת שופר ברחבת הכותל המערבי.

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "עשרה קבין של יופי ירדו לעולם תשעה נטלה ירושלים וביום ירושלים רואים זאת במלא הדרתה. על מנת שיהודים מהתפוצות לא יפספסו את היום המיוחד הזה בתקומת מדינת ישראל יצרנו סיור בשידור חי שיספק, אם לא את הניחוחות והאוויר הצלול, אז לפחות את המראות הפסטורליים וסיפורי המורשת של ירושלים בירתנו, ביום שאנו חוגגים את איחודה של ירושלים לנצח נצחים כבריתה של העם היהודי בארץ ובתפוצות"

אלן שניידר, מנהל המרכז העולמי של בני ברית בירושלים: "ארגון בני ברית החל בירושלים את פעילותו בארץ ישראל בשנת 1888 במטרה לאגד את העם היהודי סביב רעיון הקמת ישות יהודית ובמאבק נגד המסיון שפשה בארץ. הוא פעיל בה עד היום ונמנה בין הארגונים הציוניים בהסתדרות הציונית. יום ירושלים הוא מעמד מכונן שמציין את חזרתו של עם ישראל אל חבלי מולדת ומצויין בצל המאבק המתמשך בריבונות ישראל בעיר. באצמעות הסיור אנו מבקשים לתת הזדמנות לחברי בני ברית בעולם ולאחנו בקהילות היהודיות לחוות את העיר המרתקת הזו שהעם היהודי כמיהה וקנאי לה במשך דורי דורות.