צילום: PIXABAY

בכל עסק, לא משנה באיזה תחום ואם בסקטור הפרטי או הציבורי, חשבות שכר שנעשית בידי מנהל הכספים או רואה חשבון שכר הינה חלק אינטגרלי. רפורמות במיסוי, מעבר לחוזי העסקה אישיים ועוד הפכו את חשבות השכר למשימה מורכבת ביותר שמצריכה משאבים רבים. במאמר זה נסביר מדוע כדאי לשכור שירותי חשבות שכר במיקור חוץ.

שינוי בתחום חשבות שכר

בעבר, חשב שכר היה תפקיד יחסית פשוט. בתחילת דרכה של מדינת ישראל הסכם עבודה קיבוצי היה דבר שבשגרה. מדובר בהסכם עבודה שנערך בין ארגון עובדים לבין המעביד או ארגון המעבידים. דוגמה לכך ניתן למצוא בהסכמים קיבוציים שהיו בחברת הדואר, במשרד החינוך ועוד. שם, החוזים היו דומים מאוד, ולכן חשבות שכר במיקור חוץ היה דבר פשוט יותר. אפילו כיום ניתן למצוא מקומות תעסוקה, פרטיים וציבוריים כאחד, בהם עדיין קיימים הסכמי עבודה קיבוציים. למשל – הסתדרות המורים, הסתדרות העובדים הכללית החדשה, ועוד. בשנות ה-80 ואף לאחר מכן, עם תהליך ההפרטה שהחל במשק הישראל, הסכמים קיבוציים הפכו דבר נפוץ פחות, וחוזים אישיים החלו לפרוח. כיום, זוהי תצורת ההעסקה המרכזית בישראל, ויש לכך השלכה ישירה על מורכבות משימת חשבות השכר.

חשבות השכר בתוך חברה

אם כך, לאור תהליך ההפרטה, אם בעבר חשבות השכר הייתה יכולה להתבצע באמצעות חשב שכר אחד או שניים בעבור חברה גדולה מאוד, כיום ישנו צורך במערך שלם לשם כך. חברות וארגונים גדולים מעסיקים אנשים רבים, כל אחד בחוזה העסקה שונה ובעל מאפיינים ייחודיים, ולכן, יש צורך בהתייחסות ייחודית לכל חוזה ספציפי. כפועל יוצא, דבר שבעבר היה עבודה של בעל תפקיד אחד, כיום מוחזק בידי מחלקות שלמות המעניקות שירותי ניהול כספים ולשם ביצוע תפקיד זה גם נדרש ידע רוב יותר מאשר בעבר.

אם כך, מדוע לפנות אל מיקור חוץ?

כיוון שלשם חשבות שכר נדרש מספר רב  יותר של אנשים בעלי ידע ומומחיות, חשבות השכר הפכה להוצאה גדולה יותר בעבור חברות. מיקור החוץ הינה שיטת ניהול מודרנית שעשויה להשתנות בין ארגון לארגון, אך לרוב, משמעותה הינה להוציא מהארגון תפעול פעילויות שאינן נמצאות בליבת הפעילות של אותו ארגון ולהעבירן לקבלן חיצוני, ולכן שמה של השיטה. יתרונותיה של שיטה זו רבים – הוזלת הוצאות, תוצאות מהירות יותר ועוד. לכן, חברות רבות בוחרות לשכור קבלנים שונים לצורך שירותי חשבות שכר במיקור חוץ.

מיקור חוץ של שירותי חשבות השכר מאפשר לחברה להפנות את התפעול בתחום זה אל מומחים שזהו עיקר עיסוקם, לצמצם את הסיכונים הקיימים בכך שאדם מתוך החברה יבצע את חשבות השכר ולשפר את הבקרה של העובדים, ולהגיע להתייעלות כלכלית ועסקית. על כן, במידה ושירותי חשבות השכר בתוך מקום העבודה או העסק שלכם הפכו לדבר מורכב ויקר – שקלו בחיוב לבצע מיקור חוץ לשירותים אלו.

נכתב באדיבות: טל שיבר משרד רואה חשבון


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.