צילום: PIXABAY

אם הינכם נמצאים בתהליך של בחירת משטחי שיש, בין אם זו בחירת משטחי שיש למטבח או שיש לאמבטיה, שיש לבן או שיש שחור, שיש גרניט או שיש פורצלן, עליכם לבחור בתבונה את השיש ואת החברה שתקנו ממנה. במאמר הקרוב נסביר אילו שיקולים יש לקחת בחשבון בעת תהליך זה.

מיקום השיש

כיום, שיש נמצא במספר מקומות בבית, ובכל מיקום יתכנו שיקולים אחרים. לכאורה, שיש למטבחים הינו משטח עבודה, וכמובן שהאיכות והפונקציונליות שלו חשובה. אולם, המטבח הינו חלק מרכזי בבית, לכן לבחירת השיש למטבח יש חשיבות רבה מאוד גם לשילוב עם קו העיצוב הכללי של הבית. כמובן ששיש למדרגות חשוב באותה מידה בתחום העיצוב, אך גם חשוב לקחת בחשבון את העמידות שלו, קלות הניקיון שלו ועוד. שיש לחדרי אמבטיה ושירותים נדרש לעמוד בתנאים אחרים של לחות ורטיבות, ולכן חשוב לשים דגש על יכולת העמידה של השיש שנבחר לאמבטיה.

חומר השיש

כמובן שחומר השיש נבחר בהתאם לאמור מעלה. שיש עשוי מסוגים שונים – גרניט, פורצלן, אוניקס, שיש טבעי ועוד. לכל סוג שיש יש יתרונות וחסרונות משלו. ראשית, יש לבחור את סוג השיש בהתאם למיקום בבית ולשימוש שיעשה בו. שנית, סוגי השיש שונים אחד מן השני במראה שלהם, ולכן יש לבחור את סוג השיש בהתאם לעיצוב של החלל בו הוא מותקן. בנוסף, יש להתחשב גם בעלויות, שכן סוגים שונים של שיש קשים יותר לייבוא ולכן מחירם גבוה יותר, ואם מדובר ברכישת שיש לחלקים נרחבים של הבית, יש לקחת זאת בחשבון.

בחרתי את סוג השיש שאני רוצה. איך לבחור את החברה?

בחירת חברת השיש הינה בחירה חשובה מאוד, ולעיתים אף יותר משמעותית מבחירת סוג השיש ומיקומו. יש מספר שיקולים שכדאי להביא בחשבון. ראשית, האם המיקום שבו אתם רוצים להתקין את השיש נמצא בתחום המומחיות של החברה. כמובן שלא מומלץ לבחור בחברה שמתמחה בשיש למטבח לצורך התקנת מדרגות משיש. שנית, יש לקחת בחשבון את הניסיון הקודם של החברה.

האם החברה ביצעה מספר רב של עבודות שיש, כמה מורכבות היו העבודות האלו, ומה היו התוצאות של העבודות. רוב חברות השיש יציגו לכם/לכן מספר דוגמאות לעבודות קודמות שהם ביצעו, ובמידת הצורך, אתם יכולים גם ליצור קשר עם לקוחות קודמים. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האחריות – משטחי שיש משמשים כמשטח עבודה, יתכנו מקרים מסוימים שיהיה צורך בהפעלת האחריות – בדקו מהי האחריות הניתנת לכם/לכן.

כמובן שיש שיקולים נוספים המשתנים בין חברה לחברה ובין לקוח ללקוח, אבל השיקולים המצויים מעלה הם שיקולים מרכזיים שמשותפים להרבה מקרים. בחירה נבונה בהתאם לצרכים שלכם תוכל לסייע גם בפן העיצובי, גם בהתקנה ובתחזוקה, וגם בחוויה הכללית מתהליך הרכישה. טרם הרכישה, חשבו ושקלו את הצרכים השונים שלכם ובחרו נכון!

למידע נוסף בקרו באתר שיש רבינסקי: ravinsky.co.il


 האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.