צילום: PIXABAY

בימינו, עורך דין תעבורה הינו איש מקצוע וצורך שחלקנו בהחלט נתקלים בו. במסגרת זו, נכלל כמובן עורך דין נהיגה בשכרות, וכן תיקים משפטיים הנוגעים לנושאים כמו דו"ח על מהירות, נהיגה בשכרות, מחיקת נקודות תעבורה ועוד. ההשלכות של כל אחד מהמקרים האלו יכולות להיות משמעותיות, החל מקנסות כספיים וכלה בשלילת רישיון ובמקרים החמורים ביותר אף כליאה. לכן, ישנה חשיבות רבה בבחירה של עורך דין לדיני תעבורה, ובמאמר הקרוב ננסה להסביר על תהליך זה.

עבירות תעבורה

עבירות תעבורה או עבירות תנועה, הינן היינו הך. במסגרתן, יש קשת רחבה מאוד של עבירות: חציית צומת ברמזור אדום, אי ציות לתמרורי תנועה, נהיגה בשכרות, נסיעה במהירות מופרזת, שימוש בטלפון הנייד תוך כדי הנהיגה, סטייה מנתיב ועוד עבירות רבות. כמובן שההשלכות לכל אחת מן העבירות יכולות להיות קלות מאוד (קנס כספי) ואף מרחיקות לכת (תאונה ופגיעה בחיי אדם, מאסר, שלילת רישיון ועוד).

עבירת נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות הינה עבירה פופולרית מאוד בישראל, ובתרבות המערב ככלל. אלכוהול הינו דבר אשר נצרך על ידי חלקים רחבים מן האוכלוסייה, ואף הפך להיות מרכיב משמעותי בבילויים חברתיים בקרב אנשים רבים בישראל. שתייה מופרזת של אלכוהול מביאה למצבי שכרות, המאופיינים בערפול מסוים של החושים, תחושת ביטחון מופרזת ועוד, ולכן, נהיגה במצב של שכרות או תחת השפעת אלכוהול אסורה לפי החוק בישראל.

בכדי למנוע ולצמצם את תופעת הנסיעה בשכרות, משטרת ישראל מציבה מחסומי דרכים ובהם שוטרי תנועה המבצעים בדיקות ינשוף לנהגים. כמובן שמחסומי הדרך האלו יופעלו בקרבת מקומות בילוי, לרוב בסופי שבוע או חמישי בערב, בהם סביר שנהיגה בשכרות הינה תופעה שכיחה.

בחירת עורך דין

לבחירת העורך דין ישנה חשיבות מכרעת, החל משלב המעצר, דרך התהליכים שקורים באמצע, וכלה בשלב המשפט. מעצר אינו דבר סימפטי, ולעיתים מלחיץ מאוד. אנשים רבים אינם מודעים באופן מלא לזכויותיהם, להליכים המתאימים ועוד. שילוב של עורך דין תעבורה בעל ניסיון וגם זמינות, יכול להשפיע רבות על המצב המשפטי של התיק וגם על הלחץ הנפשי שנלווה להליך המעצר. יתרה מכך, שילוב של עורך דין בעל ניסיון יכול להשפיע רבות על התנהלות התיק, ובמידה והוא מגיע גם לשלב של תביעה ומשפט. קיימות דוגמאות רבות לתיקים שנסתיימו בעקבות תקלה בבדיקת הינשוף, שיבוש הבדיקה ועוד, ועורך דין מנוסה, אשר מכיר את רזי המקצוע, יכול להוות הגורם שיטה את הכף.

לסיכום, בחרו את עורך הדין שלכם בתבונה

עורך דין בעל ניסיון ככלל, ובמיוחד בתחום דיני התעבורה או דיני התנועה, הינו מרכיב חשוב בהצלחת התיק. שילוב המוקדם ככל שניתן יכול להביא לפתרון מהיר. לחילופין, אי שילובו של עורך דין מנוסה יכול להביא לסיומו של התיק בדרך שאינה רצויה, למשל בפסילת רישיון, קנסות כספיים גבוהים, קורס ריענון נהיגה ועוד. לכן, בחרו בתבונה.

נכתב באדיבות: חלי יוסף עו"ד תעבורה


 האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.