צילום: pixabay

התקופה הנוכחית שבה אזרחי ישראל שהו בסגר ממושך, השפיעה על משפחות רבות בהיבטים כלכליים, נפשיים וזוגיים. כמות הפניות לייעוץ על ידי עורכי דין לענייני משפחה לפני גירושין עלו בצורה משמעותית. חשוב לדעת, כי לא תמיד חייבים לפתור את המחלוקת באמצעות פרידה. לעתים ניתן לגשר על הפערים ולחזור לשגרה. אך, אם כלו כל הקיצין ואינכם יכולים יותר להביט בבן זוגכם או שאתם מתווכחים בקולניות מדי יום, יתכן והגיע הזמן לפרק את החבילה. כיצד תמצאו את העו"ד המתאים עבורכם?

בחרו בעורך דין מגשר ולא מפלג

תהליך הגירושין עשוי להיות מסע ארוך ומייגע, הכולל כעס, נקמה ופגיעה הדדית או גירושין קלים בהסכמה. ההבדל בין השניים תלוי גם בעורך דין שתבחרו. אם תמצאו עורך דין המנסה להבין ולגשר על הפערים בין הציפיות שלכם לבין הציפיות של הצד השני, תוכלו להגיע להסכם מהיר יותר. במקרים רבים ההסכם יכול להיחתם עוד לפני שצעדתם פעם ראשונה על מדרגות הרבנות או הגעתם לכותלי בית המשפט.

הדבר אינו מהווה תחליף לשמירה על האינטרסים שלכם בחלוקת הרכוש, קביעת המזונות והסדרי הילדים. בחרו בעורך דין שיעמוד על זכויותיכם, וימצא את הדרך להציג בפני בן הזוג השני את הסיבות המתאימות להתפשרות בתחומים אלו. על כן, נדרש עורך דין בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה המתמחה במשא ומתן, כדי לבצע את התהליך בצורה הנכונה.

בחרו בעורך דין מומלץ ובעל ניסיון

בדומה לתחומים רבים, גם כאשר בוחרים עו"ד לענייני משפחה לצורך ניסוח הסכם גירושין, חשוב לבחור באדם שצבר שנים רבות של ניסיון. עורך דין מנוסה ידע לעמוד על הדקויות המתאימות לסיטואציה המשפחתית האישית שלכם. למשל, הוא ידע לזהות האם יש צורך בהגדלת סכום המזונות בשל הוצאות על ילדים עם צרכים מיוחדים, ידע להציג בפני בית המשפט את כושר ההשתכרות הפוטנציאלי לפני קביעת הסכם מזונות וכן ידע לזהות האם עשויה להיות בעיה בחלוקת המשמורת ביניכם. בני זוג המתגרשים בפעם הראשונה עשויים לעשות טעויות חמורות בקביעת הסכם גירושין שאינו מתאים לצרכי המשפחה ולהצטער על כך בעתיד.

חשוב גם לברר האם יש המלצות באינטרנט ובקרב חברים על עורך דין מסוים בתחום. למרבה הצער, חלק מהמשרדים המתמחים בתחום זה, גדולים מאד ולעורכי הדין אין את הזמן והסבלנות לשבת ולברר את המקרה שלכם עד תום. מה כדאי לחפש בהמלצות שאתם קוראים? חשוב למצוא משרד עם עורך דין שהעניק יחס אישי ואמפתי בתהליך הקשה הזה לזוגות אחרים לפניכם.

המחיר אינו הכל

יש הנרתעים מפנייה למשרדי עורכי דין מומלצים בשל שיקולי עלות. כדאי לדעת כי מחיר תהליך הגירושין קשור במידה רבה לכמות הדיונים בבתי המשפט ולכמות הפגישות ו/או הבקשות הנדרשות בתיק וכן לזמן שייקח לכם להגיע להסכמה. לכן, אם זכיתם למצוא עורך דין איכותי לענייני משפחה, שמסוגל לסייע לכם להגיע להסכם מהיר, תחסכו עוגמת נפש וטרדה רבה. שכן, חתימה על הסכם עשויה להמשך חודשים רבים. מחיר הטיפול בתיק יהיה פועל יוצא של כל אחת מהפעולות: קביעת סכום המזונות, הסדרי הראייה וחלוקת הרכוש. אם תצליחו להגיע להסכמות על נושאים אלה במהירות התהליך יסתיים בעלויות נמוכות.

לסיכום, בתקופה זו שבה אחוז הגירושין עולה, חשוב למצוא את העו"ד המתאים לסייע לכם לצלוח את תהליך הגירושין בקלות. חפשו משרד מומלץ המעסיק עורכי דין אמפתיים שיעניקו לכם שירות אישי, יקשיבו בסבלנות ויסייעו לכם להתחיל את הפרק הבא בחיים לאחר הפרידה. נסיים בהמלצה אחרונה. אל תהססו להתקשר למספר משרדים לקבלת ייעוץ ראשוני כדי לבחור את עורך הדין עמו אתם מרגישים בנוח.  


 האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.