ח"כ הרב משה אבוטבול: 

״יושב-ראש נכבד, חשוב מאוד לומר לממשלה החדשה מזל טוב. הרבה אנשים, בארץ ובעולם, מאושרים סוף-סוף שישנה, בסייעתא דשמיא, יציבות שלטונית. אחרי חבלי לידה ומשבר פוליטי מהקשים ביותר שידעה מדינת ישראל זכינו, בסייעתא דשמיא, להקמת ממשלה חדשה. 

טובים קשיי הקמת הממשלה מייסורי בחירות נוספים. אומנם הרבה היו מצפים שהיא תהיה קטנה יותר, אבל חייבים לרתום עוד ועוד כוחות מכל גווני הקשת הפוליטית כדי להדביק את החסר ואת השנה בלי כלום שהייתה והותירה חלל גדול בעשייה העירונית, המוניציפלית, במשרדי הממשלה, בתעשייה, בכלכלה, ובעיקר במשבר שנשאבנו אליו, משבר הקורונה.

ערים רבות ממתינות למינוי רב בעירן, וכן גם כן מועצות דתיות, תקציבים שתקועים במשרדי ממשלה, תוכניות עבודה, אישור מינויים בכירים שממתינים, ומה לא? כל זה, בעזרת השם, משתחרר ממחר בבוקר, ועל כך לבד צריכים לשמוח ולקוות לטוב.  ואגב, כידוע, עדיין הקמת ממשלה גדולה זולה יותר מבחירות נוספות וחוזרות.

אני חושב שחובה, וצריך גם להודות לשר השדכן, הרב אריה דרעי, שכמו תמיד ידע לשדך ולהביא את כחול לבן לשולחן הדיונים ולסייע במלאכת הרכבת הממשלה, ובכך שחרר את הפלונטר הפוליטי. יישר כוח לך, כבוד השר, שר הפנים, על התושייה ועל החיבור המושלם. כולנו חייבים לך תודה עמוקה, התרת ופתרת לעם ישראל צרה כבדה של ניסיון של אחרים להוביל לבחירות רביעיות, ואומר גם "בר מינן".

ועדיין אני קורא לראשי ימינה, לשר בנט וסמוטריץ' ולחבריי סופר, כהנא ושקד, לחבור לממשלה, לא להתבשם מקריאתו של יאיר לפיד, הקורא שוב לבנט "אחי". בפעם האחרונה שהייתה ברית האחים היא לא הסתיימה טוב. לקח שנים לבנט להשתחרר מחיבוק הלפיד הלוהט והחם של "אחי".

"הס קטגור, כנס לשורה", אמר ראש הממשלה דאז יצחק שמיר. ימינה, כנסו, מחכים לכם. זה הרבה יותר משתלם מניסיונות נואלים לאתגר את הימין או את החרדים. מזה לא תרוויחו כלום, כנסו לעולם העשייה, בזה אתם הרבה יותר טובים, ובפרט שישנן החלטות חשובות של החלת הריבונות, שחיכיתם לזה שנים רבות.

אני רוצה לברך את אחיי ורעיי, חברי תנועת ש"ס, הח"כים העיקריים על תפקידם, השרים העיקריים, יושב-ראש התנועה, שר הפנים הפריפריה והגליל הרב אריה דרעי, הרב יעקב אביטן שר הדתות, סגן שר הרווחה הרב משולם נהרי, סגן שר האוצר הרב יצחק כהן, סגן שר הפנים הפריפריה הנגב והגליל הרב יואב בן צור, יושב-ראש ועדת הכלכלה הרב יעקב מרגי, סגן יושב-ראש הכנסת הרב משה ארבל ויושב-ראש סיעת ש"ס החדש שנכנס, הרב מיכאל מלכיאלי. אנחנו מתחילים ממשלה חדשה, נאחל לכם המון הצלחה.

קראנו בפרשת השבוע "אם בחוקתי תלכו, ואת מצוותי תשמרו, ועשיתם אותם. ונתתי גשמיכם בעתם, ונתנה הארץ יבולה, ועץ השדה ייתן פריו. והשיג לכם דיש את בציר, ובציר ישיג את זרע, ואכלתם לחמכם לשבע, וישבתם לבטח בארצכם. ונתתי שלום בארץ." יש כאן מתכון של התורה הקדושה. רוצים שלום, ביטחון, שגשוג, כלכלה, נחת והצלחה, "אם בחוקותיי תלכו". בואו ננסה את זה. הרי כבר הייתה ממשלת שמאל – לא הלך, ממשלת ימין – לא הלך, ממשלת מרכז – גם לא הלך, ממשלת שמאל-ימין – גם לא הלך, ממשלת ימין-שמאל – גם לא הלך. בוא ננסה פעם אחת את המתכון הזה של "אם בחוקתי תלכו", ואז בעזרת השם יהיו גשמינו בעתם ויהיה ביטחון בכל הארץ. תודה רבה ומזל טוב לממשלה החדשה״.

דובר הח"כ שמואל לסרי. 

מערכת שמשנט מאחלת לרב, ח"כ אבוטבול, תושב העיר בית שמש, וראש העיר לשעבר, ברכה והצלחה בתפקידו בכנסת, מטעם סיעת ש"ס.  

קרדיט צילום פלאש 90.