על מנת להיערך כראוי, מנהל החינוך פעל בשלושת השבועות האחרונים באופן רציף בכדי לאפשר את החזרת מערכת החינוך במטה יהודה לתפקוד על פי מתווה משרד החינוך. תחילה הוחזרו תלמידי החינוך המיוחד בלבד, שבוע לאחר מכן חזרו גם תלמידי כיתות א'-ג' ובשבוע שעבר הוחזרו תלמידי י"א-י"ב באופן חלקי. מנהל החינוך הכין את מוסדות החינוך לחזרה מבחינת תשתיות הניקיון, המיגון והציוד הנדרש לצוות המורים והתלמידים וכן הפעיל בשתוף עם מחלקת התחבורה את מערך ההיסעים המורכב שנדרש להגעת התלמידים לבתי הספר.

במהלך כל תקופת הקורונה, מינהל החינוך שמר על קשר ישיר וישיבות יומיות עם מנהלי בתי הספר בהם דנו הצוותים בסוגיות הפדגוגיות, הערכיות, פערי כוח האדם וכל סוגיות התאמת מוסדות החינוך למתן מענה מיטבי עבור התלמידים במטה יהודה. מתוך כך ולצורך שמירה על שגרה חינוכית, מנהל החינוך בגיבוי ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל ביצעו מספר מהלכים על שגני הילדים ייפתחו למחרת ל"ג בעומר וזאת למרות שהגננות יצאו לחופשה ביום זה. כתוצאה מהתגייסות מועצתית כללית ובזכות הפעולה המהירה שבוצעה נפתחו 120 מתוך 130 הגנים בשטחי המועצה. מעל ל-50 עובדי מועצה, ביניהם המנכ"לית יעל אברמן טאובין, הצטרפו לצוותי הגנים וכך הבטיחו המשך שגרה כרגיל.

נכון לרגע זה, בחינוך המיוחד חזרו כ-527 תלמידים בכ-45 בתי ספר, בחינוך הרגיל חזרו כ-3750 תלמידים בכ-105 בתי ספר ובגנים של החינוך הרגיל חזרו השבוע כ-54 תלמידים בכ-9 גנים.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "אנו נמשיך לפעול ולייצר פתרונות למצבים מסוג זה על מנת לוודא שגרה חינוכית תקינה עבור ילדי המועצה. בשנה בלתי רגילה זו אנו נמשיך לחשוב מחוץ לקופסה עם רווחת התושבים בראש סדר העדיפויות שלנו. אני רוצה להודות באופן אישי לכל אנשי הצוות של המועצה שנרתמו למשימה ויחד הבטיחו את המשך השגרה החינוכית בגנים אחרי ל"ג בעומר. הוכחתם שהמועצה פועלת במלוא המרץ לרווחת התושב ואנחנו גאים בכם מאוד".

 

עדכון בנושא פתיחת הצהרונים 

על פי החלטת המועצה ובכפוף להנחיות משרד הבריאות, הוחלט לפתוח החל ממחר (חמישי) את מסגרות הצהרונים בגנים. המהלך ייצא לפועל בכפוף למתווה שיישלח במהלך היום בכפוף לאישור מנהל החינוך במועצה. על פי המתווה, כל מפעילת צהרון תידרש לקבל עליו אישור ממנהל החינוך בכפוך לכל הנהלים וההנחיות של משרד הבריאות.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: אנו מבקשים את שיתוף הפעולה שלכם בעניין ומקווים להמשיך בתהליך חידוש הפעילות בתחום החינוך בהדרגה. חידוש המסגרות החינוכיות עומד בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו פועלים במרץ על מנת להבטיח שגרה לימודית בריאה ותקינה".