קופת חולים 'מאוחדת' ממשיכה במלחמתה כנגד נגיף הקורונה והשיקה בשיתוף עמותת 'זיכרון מנחם', מרפאה ניידת ראשונה מסוגה, לבדיקות קורונה יזומות בירושלים והסביבה. השקת המרפאה הניידת החדשה, מהווה נדבך נוסף במאמצים, חסרי התקדים, אותם משקיעה 'מאוחדת' בכדי למנוע את התפשטות הנגיף בקהילה. עם קבלת חלק מהאחריות לביצוע בדיקות לגילוי הקורונה על ידי קופות החולים, החלה קופת חולים 'מאוחדת' לקדם באופן מואץ את ביצוען של הבדיקות ברחבי הארץ, תוך מתן דגש מיוחד על מחוז ירושלים המהווה את המחוז הגדול ביותר של הקופה בישראל. המרפאה הניידת, שהוקמה על גבי משאית, תנוע ברחבי מחוז ירושלים ותבצע בדיקות קורונה יזומות בתוך השכונות וכן באזורים ייעודים בהתאם לנדרש. למרפאה הניידת של 'מאוחדת' מספר מטרות מרכזיות, ביניהן הנגשה מרבית לבדיקות הקורונה הכי קרוב לבית והוצאת בדיקות הקורונה מתוך המרפאות הרגילות, דבר שיביא לצמצום הסיכונים בהדבקות בקורונה בתוך המרפאות - הן של החולים המגיעים לקבלת טיפול שאינו קשור לנגיף והן של הצוות הרפואי. בנוסף, המרפאה הניידת תאפשר הגעה בטוחה יותר של אוכלוסיות בסיכון למרפאות הרגילות לקבלת טיפול רפואי אליו הם נזקקים והגדלת מספר הבדיקות היזומות לגילוי הנגיף דבר שיוביל לחזרה מהירה יותר לשגרת חיים מלאה.

המרפאה הניידת הינה ייחודית בהנגשה לבעלי מוגבלויות ולילדים ומאפשרת לאוכלוסיות אלו לבצע את הבדיקה בעמדות מונגשות באופן קל ונוח. יצו,ין כי המרפאה הניידת שנפתחה כוללת חללים מיוחדים בעלי ציוד מיגון רב וחדיש וכן צוות רפואי בכיר הכולל רופאים ואחיות.

בטקס החניכה החגיגי של המרפאת הניידת שנערך בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נכחו ראש העיר ירושלים, משה ליאון; סגן ראש העיר, אברהם בצלאל; רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ'; מנכ"לית 'מאוחדת', סיגל רגב-רוזנברג; מנהל 'מאוחדת' במחוז ירושלים, עופר משולם; סגן מנהל המחוז, עופר שם טוב; יו"ר ומייסד עמותת 'זיכרון מנחם', חיים ארנטל; הרופא המחוזי של 'מאוחדת', ד"ר מנחם ביתן; ומנהל השיווק המחוזי, יהודה לוי, שהנחה את האירוע וחברי הנהלת המחוז.  

קופת חולים מאוחדת מונה כ-520 אלף מבוטחים בירושלים והסביבה ומהוה את המחוז הגדול ביותר של הקופה בארץ. לקופה פריסה של כ-300 נקודות שירות וכ-1100 רופאים ורופאות ומאות אנשי מקצועות הבריאות במחוז ירושלים.

סיגל רגב- רוזנברג, מנכ"לית 'מאוחדת': "עברנו תקופה מאתגרת ומורכבת עם מגפת הקורונה, שקיבלה ביטוי חזק במיוחד במחוז ירושלים, שהוא המחוז המשמעותי והגדול ביותר של 'מאוחדת' בארץ. לאורך כל תקופה זו, 'מאוחדת' השקיעה מאמצים ומשאבים אדירים במלחמה מול הקורונה וזאת על מנת להמשיך ולהעניק ללקוחות מאוחדת את שירותי הרפואה המתקדמים והמקצועיים ביותר לצד דרכי התמודדות אפקטיביים כנגד הנגיף. אנו בהחלט שמחים על פתיחת המרפאה הניידת לבדיקות קורונה במחוז ירושלים ומברכים על שיתוף הפעולה הפורה והאמתי עם 'זיכרון מנחם' לטובת קידום הבריאות ולמען תושבי ירושלים והסביבה".  

עופר משולם , מנהל 'מאוחדת' במחוז ירושלים: "המטרה שלנו בשלב זה היא לחזור לפעילות השגרתית ככל הניתן, בכפוף להנחיות משרד הבריאות ולהחזיר את המרפאות לעיסוקן הרגיל ולהעניק את השירותים הרפואיים שלנו  תוך סיכון מינימלי של האוכלוסייה. חניכת המרפאה הניידת לבדיקות קורונה תעזור לכולנו לחזור לשגרה עם הוצאת הבדיקות לגילוי נגיף מהמרפאות הרגילות. המרפאה הניידת, שתנגיש את הבדיקות לסביבת המגורים ותאפשר הגעה בטוחה יותר למרפאות ומניעת התפשטות הנגיף בקהילה. ירושלים מוקמה במקום הראשון ברמה התחלואה מהקורונה, כך שעלינו להמשיך להיות בכוננות מתמדת לצד חזרה לשגרת החיים הרגילה והמרפאה הניידת בהחלט מהווה כלי חשוב להשגת מטרה זו".     

חיים ארנטל, יו"ר ומייסד עמותת 'זיכרון מנחם': "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם קופת חולים 'מאוחדת' במחוז ירושלים ועל העשייה המשותפת עבור תושבי ירושלים והסביבה. אנו מרגישים זכות גדולה לחנוך יחד את המרפאה הניידת שהינה בעלת חשיבות רבה למניעת התפשטות הנגיף ותסייע לכל מי שצריך להיבדק בנגישות מרובה ללא סיכון של הכלל וללא צורך בהגעה למרפאות. מדובר בעוד צעד חשוב בדרך ליציאה מתקופת הקורונה וחזרה לשגרה הרגילה לה חיכינו כולנו".