התוכן הייחודי של בית אבי חי ממשיך לפעול ברשת עם תוכניות און-ליין הכוללות שיעורים, סדנאות, הרצאות, שיחות והופעות בפלטפורמות הדיגיטליות השונות: אתר בית 'אבי חי', הפייסבוק והזום.

במהלך השבוע הבא, יתמקדו האירועים הווירטואלים בחגיגות יום ירושלים עם: שאנן סטריט בשיחה פתוחה עם הגולשים, תומר נאור ומאיה בואנוס, שני פטריוטים ירושלמים – יוצרת תיאטרון ופעיל פוליטי מרימים לירושלים ועוד. לצד אלו, תהל פרוש במפגש על ספרה החדש 'יחסי בעלות', יאיר אגמון עם פרשת השבוע. בתכנים לכל המשפחה, ירדן בר כוכבא תארח את תומר שרון, המאייר והקומיקסאי נדב נחמני עם סדנת קומיקס למתחילים ומדיי מוצ"ש, קוטנר מארח אנשי מוזיקה ועוד אירועים למבוגרים ולנוער בעברית ובאנגלית.

בנוסף, אוצרות מארכיון בית אבי חי (הכוללים הרצאות, הופעות וכתבות) עולים מדי יום בפלטפורמות השונות של בית אבי חי.

 

מבט לאירועים

היפרדות הדרכים: היהדות והנצרות בנקודת מפנה היסטורית. פרופ' מיכל בר-אשר סיגל על היפרדות היהדות והנצרות. שיעור יומי קצר (ימים ראשון-חמישי, 17-27.5, 09:00, 30 דקות).

ירדן מארחת חברים: ירדן בר כוכבא בסדרת מפגשים מהנים לילדים, עם סיפורים, שירים, חידות, מסע לגילוי סודות והדובדבן שבקצפת – ואורח מוזיקלי מתחלף מדי שבוע (אורח: תומר שרון). שני, 18.5, 18:00.

פילוסופיה בעידן הקורונה: שני מפגשים עם יובל גולדפוס על חרדה, בדידות, צמיחה ומשמעות בפילוסופיה ובמחשבה היהודית. שני, 18.5, ורביעי, 20.5, 20:00.

אבות 2020 - עבור מי נכתבו פרקי אבות? מפגש עם פרופ' אביגדור שנאן. פרקי אבות מוכרים לציבור הרחב ואהובים על הכול, אך בניגוד לטענה המקובלת נגלה כי המסכת בעיקרה ומלכתחילה נועדה לחכמים בלבד, ויש בה גם יחס לא אוהד לעמי ארצות, נשים וילדים. שלישי, 19.5, 11:00.

סדנת קומיקס למתחילים בנושא יום ירושלים עם 'האיש הכחול': סדנה עם נדב נחמני
בסדנה נלמד: מה זה קומיקס? איך חושבים על רעיון, כלים ליצירת דמות, עולם וסגנון? ניצור ביחד קומיקס שלם שלב אחרי שלב. הסדנה לילדים בכיתות ד'-ו'. לא צריך ניסיון קודם, רק דפים, עיפרון, מחק ועט. שלישי, 19.5, 18:00.

יחסי בעלות: 'יחסי בעלות', ספרה השני של תהל פרוש, הוא ספר רב צורות ועשיר באופני ביטוי: שירים הדומים לפקעות הזיה, כמעט מיסטיים, לצד שירים מניפסטיים ומונולוגים. הספר, שנקרא כיצירה כוללת ורציפה, ממשיך את חקירתה הפואטית בעולם הניאו-ליברלי ועוקב אחר התפרקות הבית שלה ולידת בנה. במפגש מקוון תשתף המשוררת במבט אל מאחורי הקלעים של חדר הכתיבה שלה והנושאים הטעונים שבהם היא נוגעת. רביעי, 20.5, 21:00.

"את היחידה אני נשבע": שאנן סטריט (הדג נחש) ואתם מדברים ('Open Spoken') על כל מה שבוער, מייאש ומעורר השראה בירושלים. חמישי, 21.5, 20:00.

פרשת השבוע עם יאיר אגמון: נפגשים ללמוד את ספר 'במדבר'. חבורת לימוד בספר המסעות הגדול והדרמטי. ארבעים שנה של נדודים. חטא המרגלים. קורח, עדתו והאדמה שפערה את פיה. בלעם והאתון שפתחה את פיה. משה והסלע שבו היכה, במקום לדבר. חמישי, 21.5, 20:30.

מרימים לירושלים: תומר נאור ומאיה בואנוס, שני פטריוטים ירושלמים – יוצרת תיאטרון ופעיל פוליטי – מזמינים אתכם לחגוג יחד לירושלים מהסלון הביתי (ולא רק ירושלמים מוזמנים). ראיונות, מוזיקה טובה ועוד הרבה הפתעות. בין האורחים: המוזיקאית דנה ברגר, המסעדן הדיי עפאים, הסטנדאפיסטית אסתי בן דרור ועוד. חמישי, 21.5, 21:00.

סיפורים במונו – מהבית עם יואב קוטנר: קוטנר יעלה Live מביתו וידבר על אלבומים גדולים במוזיקה הישראלית, ישמיע שירים נדירים מהארכיון שלו ויקרין קטעי וידאו שמציגים אמנים אהובים בפנים חדשות. הפקה: רנן סול. מוצ"ש, 23.5, 21:00.

למידע נוסף: https://www.bac.org.il/.