"נראה שאין מחדל מקומם יותר מאשר הצבת עמוד שכוב במרכזו של שביל אופניים לא מואר בפארק", טוען עוה"ד גיל קראוס המייצג סטודנטית שנפגעה בתאונת קורקינט קשה. לדבריו, העמוד הוצב במקום ככל הנראה על מנת למנוע חנייה של כלי רכב על השביל, אך השכבתו בחשיכה הפכה למלכודת קטלנית לרוכבים שלא מכירים את שבילי הפארק.

לדברי עוה"ד קראוס, הסטודנטית הגיעה ארצה במסגרת חילופי סטודנטים ללימודי תואר שני, ונסעה לתומה על קורקינט במסלול המיועד לאופניים בפארק, אך לפתע נתקלה בעמוד חסימת תנועה שהושכב על הקרקע באפלה, מבלי שום סימון או אזהרה לרוכבים. לגרסתה, היא הועפה באוויר, והוטחה בעוצמה בקרקע, ונפגעה בעיקר בשיניה. היא פונתה לבית חולים, שם נמצא כי היא סובלת בין היתר מחבלות, שפשופים ושברים בשיניה הקדמיות.

לדברי עו"ד קראוס, לאחר טיפול חירום בשיניה שבוצע תחת הרדמה חלקית בבית החולים - הופנתה הסטודנטית לטיפולי שיניים בקהילה שם עברה מספר טיפולים דחופים והורכבו לה כתרים זמניים. הסטודנטית המשיכה וממשיכה בטיפולי שיניים בארץ מולדתה, שיכללו בין היתר, לדברי רופאיה, התקנת שתלים והשתלת עצם, שעלותם מסתכמת בעשרות אלפי שקלים. לדברי עוה"ד קראוס, מעבר להוצאות הרבות בגין הטיפולים שעברה ועוברת הסטודנטית, היא תידרש להוצאות גדולות גם בגין טיפולים עתידיים.

מסרטונים ותמונות שצורפו למכתב הדרישה, ניתן לראות כי העמוד השכוב עדיין מוצב במרכזו של שביל האופניים, אך מיד לאחר התאונה הרשויות הוסיפו לו פסים זוהרים שלא היו קיימים עליו בטרם התאונה, על מנת להזהיר רוכבים מנוכחותו בחשיכה. לדברי עוה"ד קראוס, עצם הוספתם של הפסים הזוהרים מחזקת מאד את הטענה כי מדובר במחדל רשלני של רשויות הפארק, וכי גם הן הבינו כי נוכחותו במקום מהווה מפגע מסוכן שיש לתקנו באופן מיידי.

לאחרונה, שיגר עו"ד גיל קראוס, מכתב דרישה לפני תביעה לרשויות הפארק, בדרישה לפיצויי הסטודנטית בגין הנזקים הרבים שנגרמו וייגרמו לה.

טרם הגיעה תגובתה הסופית של החברה, באמצעות החברה המבטחת.

עו"ד גיל קראוס (בתמונה; צילום: יעל אורבך) https://eghert-kraus.co.il/ מומחה בתביעות לנזקי גוף לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה, מיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותביעות ביטוח