נער בן 18 מאזור השרון הגיש בימים אלה תלונה במשטרה בטענה להטרדות מיניות חוזרות ונשנות מצד בעל אולם אירועים בו הועסק – שחלקן אף גלשו לטענתו לכדי מעשים מגונים.

לדברי עוה"ד ביזק, הנער עבד כמלצר באולם האירועים מחודש יוני 2019 ועד לינואר 2020. על פי עדות הנער בעל אולם האירועים נהג במספר הזדמנויות להחטיף לו "פליק" בישבן, והנער ביקש ממנו בכל פעם לחדול ממעשיו. "לפעמים זה היה פליק בישבן ולפעמים כאילו הוא נגע לי בלי כוונה באיבר המין, וגם הושיט את היד ממש לאיבר המין ונגע, ואני מזיז אותו ואומר לו 'מספיק זה לא נעים'", העיד הנער. "לא עשיתי יותר מדי כי פחדתי לאבד את העבודה שלי, ואז התחילו השיחות ממנו שהוא מבקש ממני לקנות בשבילו כל מיני משחות להעמדת איבר המין כי הוא דתי, ואמר שהוא לא יכול ללכת לקנות את זה לבד, ואני כמובן הסכמתי וקניתי לו משחה כזו", המשיך הנער, ותיאר כיצד לאחר שהביא לבעלי האולם את המשחה, ביקש בעל האולם מהנער את הטלפון הנייד שלו, בטענה כי יש לו טלפון כשר ואין לו אינטרנט, והוא צריך לבדוק משהו בגוגל. "הבאתי לו את הטלפון הנייד שלי והוא נכנס לאתר פורנו וטען שהוא רוצה להראות לי שם משהו", תיאר הנער. "הוא נכנס לאיזה סרטון ורצה להראות לי פורנו, ואני אמרתי לו שאני ממהר וצריך ללכת. לקחתי את הטלפון שלי ואת הכסף על המשחה והלכתי".

על פי עדות הנער, לאחר מספר ימים, הוא נכנס למטבח למלא אוכל במגש כדי להגיש לאנשים, ואז לטענתו בעל האולם "פשוט הכניס יד למכנסיים שלי מאחורה וצבט לי את הישבן במשך כמה שניות, ואז עם האצבעות נגע לי בפי הטבעת. כאן כבר אמרתי 'זהו, אני לא אסבול את זה יותר', צעקתי עליו: 'מה אתה עושה?' והבאתי לו סטירה לפנים. הוא ביקש סליחה ואני הייתי ממש עצבני".

מייד לאחר המקרה, קרא הנער לבני משפחתו, ביקש מאחיו להקליט את הדברים, והתעמת עם בעל האולם. תחילה בעל האולם טען שהוא רק הניף את היד לכיוון הישבן של הנער ולא נגע, אחר כך טען שלא קרה כלום בכלל, ולאחר מכן הודה, כפי שנשמע בהקלטה, באומרו: "אם אתה אומר שנגעתי לך אני מבקש ממך סליחה, מה עוד אני אמור לעשות יותר מזה", וגם :"אני מבקש ממך סליחה מכל הלב זה היה טעות", ולבסוף: "עשיתי טעות בנאדם, קורה".

על פי עדות הנער, שחלקים ממנה עולים במעומעם מההקלטה, אמר לו בעל האולם באותם רגעים: "הלב שלי על 200, עשית ממני כזה קטן. הצלחת. אם אתה רוצה תרביץ לי, אם אתה רוצה אני אנשק לך את הרגליים, רק תעזוב אותי. תגיד לי מה אתה רוצה וזהו. אני מצטער ואמרתי לך פעמיים סליחה. מה אני עוד יכול לעשות. אנשים עושים טעויות. טעיתי אני מבקש סליחה".

לדברי הנער, בלילה הוא לא הצליח להירדם, חיפש בגוגל אפשרות לתבוע את המעסיק, ופנה לעורך הדין שלומי ביזק במייל.

לדברי עו"ד ביזק, הנער עזב את העבודה לאחר המקרה, ומאז, לטענתו, הוא לא נרדם בלילה, לא מצליח לאכול, וחושב על הילדים שהולכים לעבוד באותו אולם, מחשש שבעל האולם יעשה להם דברים דומים.

עו"ד ביזק שלח לבעל האולם מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים, ובו טען כי המעשים הנטענים של בעל האולם עולים לכדי עבירות פליליות ומקימים עילות משפטיות מגוונות ורחבות, בין היתר הפרה בוטה וברורה של החוק למניעת הטרדה מינית, הפרה בוטה וברורה של חוק העונשין, והפרה בוטה וברורה של חוק שוויון הזדמנויות בעבודה – כאשר עבירות אלה מקימות עוולה אזרחית של פיצוי כספי גבוה וכן שנות מאסר.

במכתב דרש עו"ד ביזק מבעלי האולם לשלם לנער בתוך 7 ימים מקבלת המכתב פיצוי הולם בגין הטרדתו במקום העבודה, השפלתו וביזויו המיני, בסכום של 120,000 שקלים לצורכי פשרה. אם לא כן, נכתב, לא יהסס הנער לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו על פי דין, לרבות הגשת תלונה במשטרה ונקיטה בהליכים משפטיים.

בתגובה למכתב זה שלח בעל האולם מכתב לעו"ד ביזק, בו הוא מכחיש מכל וכל את הנגיעות בנער ואף מאיים בתלונה נגדית בגין הסטירה שסטר לו הנער באותו אירוע.

עקב כך הגיש הנער לאחרונה תלונה במשטרה נגד בעל האולם, ובעקבות כך הופנה לטיפול של נפגעי עבירות מין, טיפול שאותו הביע נכונות לעבור.

עו"ד שלומי ביזק (בתמונה; צילום: עופר מתיתיהו) עוסק במגוון תחומים בדין הפלילי http://bizak.co.il/