על אף התקופה האחרונה בה נגיף הקורונה מקשה על קיום שגרה רגילה, ציינה המועצה אזורית מטה יהודה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בסדרת אירועים ייחודים אשר הותאמו באמצעים מגוונים להנחיות. למרות הבידוד, ההסגר וההגבלות, הצליחו התושבים והמועצה לרגש, לכבד ולייצר מגוון אירועים משמעותיים. הטקס השנתי של המועצה התקיים בצורה וירטואלית ללא קהל ושודר בפייסבוק לנוחיות התושבים. יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוקדש השנה למעשי הצלת יהודים על ידי יהודים ולסולידאריות בעתות משבר.

גם על הזיכרון בסלון שהפך בשנים האחרונות למסורת המועצה לא ויתרה. מחלקת הצעירים של מטה יהודה קיימה שני סלונים מיוחדים. בערב יום ראשון סקרה הגב׳ בתיה גרינר ממושב צפרירים את סיפור גבורתם המרתק של הוריה, כחמישים תושבים לקחו חלק באירוע אותו הנחתה נופר ששון ממרכז הצעירים. ביום שני התקיים סלון נוסף לסטודנטים וסטודנטיות תושבי המועצה. זהבה גינזבורג מקיבוץ צרעה שיתפה את המשתתפים בסיפור הניצחון והתקומה של הוריה. בנוסף, אירח ראש המועצה ניב ויזל את אברמ'לה ליטמן לזיכרון בסלון מיוחד בביתו באמצעות אפליקציית זום. מטה יהודה מבקשת להודות לכל העדות והעדים ולכלל המשתתפים אשר הצטרפו לאירועים.

בתי הספר במועצה העבירו לתלמידיהם טקסים ללא קהל ובאמצעות אפליקציית זום. בין בתי הספר שקיימו אירועים לתלמידיהם לקחו חלק עין הרים, הר טוב, הדסים, השחר, תיכון אור, צורים, מתתיהו, קרוב, עין כרם, האלה והשחר. כל בית ספר בחר לציין את היום בצורה מיוחדת, בין אם בסרטון, מצגת או הרצאה, על מנת לוודא בכל זאת שהתלמידים יקבלו הזדמנות ללמוד על חשיבות יום חשוב זה.

לבסוף, כל בתי האב במועצה קיבלו ערכה מיוחדת להפעלה משפחתית. הערכה כללה חוברת פעילות משפחתית ונר נשמה. חולקו כ-4000 ערכות לאחר הרשמה של המשפחות המעוניינות. כמו כן, אגף הרווחה ביצע חלוקה של פרחים לניצולי שואה במהלך יום הזיכרון לשואה ולגבורה בשיתוף פעולה מיוחד עם יחידת הקישור לרשות המקומית מטעם פיקוד העורף.  במאמץ משותף חולקו פרחים, שסופקו על ידי היקל"ר, וברכות ל-180 ניצולים במהלך היום.

ניב בר גיא, ראש מנהל חינוך: "לנוער של היום, המצוי כמו כל החברה במשבר הקשור בנגיף הקורונה - הזדמנות לקבל השראה מהאקטיביזם של הנוער היהודי בשואה- ואנו מודים לכל המורים שלקחו היום חלק בפעילות למען חינוך דור העתיד".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה' ניב ויזל: "לצערנו, השנה יום השואה חל במהלך תקופת משבר, משבר שפוגע בעיקר בדור השלישי, הדור שהקים את המדינה שבה זוכים אנו לחיות. תושבים אלו מייצגים דור של גיבורים ששרדו את הנורא מכל ובנו את חייהם מחדש, כאן, במדינת ישראל. חובתנו המוסרית היא להושיט יד ולוודא את רווחת ניצולי השואה ולספק להם את הסיוע הראוי ביותר, היום יותר מאי פעם. חשוב לא פחות מכך- חובה עלינו להקשיב להם ולשמר את זיכרונותיהם לדורות".