ביטי (ברכה) דויטש, תושבת בית שמש, שמה את עירנו על המפה כאשר הוכתרה כאלופת ישראל בריצת חצי מרתון (2018) ובריצת מרתון (2019), אלופת מרתון ירושלים (2018) לישראליות, ובעלת שיא המסלול לישראליות למרתון זה.

כולנו חשים בימים אלו את החוסר בפעילות ספורטיבית עקב המציאות שכפתה עלינו התפרצות נגיף הקורונה. ככל שמדובר בספורט מקצועני יותר, הקושי רב יותר. דויטש, נשואה ואם לחמישה, ילידת ארצות הברית ותושבת בית שמש מזה כעשור,  מתאמנת ומתחרה מזה שנים ומפורסמת בכך שהיא נוהגת לרוץ בחצאית ובכיסוי ראש. היא מתאמנת בקבוצת הריצה הירושלמית "הרוח השנייה" בהדרכתם של אתי ויורם איינר. 

במהלך דיון המתקיים היום בוועדה בראשות ח"כ עפר שלח, בנושא השלכות משבר הקורונה על תחום הספורט אמרה ביטי דויטש (בשיחת וידאו מרחוק כמובן): "לא ניתנת שום עזרה ותמיכה לספורטאים מקצועיים, אפילו קניתי הליכון, ואני גרה ביישוב עם מלא שבילים וטבע ליד הבית, אבל לא רציתי לעבור על החוק. פנינו וניסינו לקבל אישור אך לא קיבלנו שום עזרה. אני מייצגת את הספורטאים המקצועיים אך גם מאוד חשובים לי הרצים העממיים, ריצה זה צורך בסיסי וחיוני לכל אחד, הגבלת ה-500 מטר מאוד מקשה. אנחנו בתקופה שמאוד קל להיכנס בה לדיכאון, ומאוד חשוב מבחינה מנטלית ופיזית שיתאפשר לרוץ ולעשות לפעילות גופנית. בכל מדינה אחרת האזרחים כבר יכולים לצאת לאוויר הפתוח ובארץ שלנו אנחנו מרגישים כמו פושעים, השלטון גורם לקהילה שלמה להרגיש שהיא עושה עבירה. צריך לראות שהפעילות הגופנית תחזור לחיים שלנו".