במהלך יום השלטון המשותף החליפו תלמידי תיכון את בעלי התפקידים במועצה ונצמדו אליהם במהלך ביצוע משימותיהם השונות. הם למדו על דרכי העבודה בתחומים של ניהול, ביטחון, תכנון, אסטרטגיה ועוד. "למדתי איך לתת מענה לכולם ולעזור לכולם", מסרה עדן מהיישוב עין רארפה, שהצטרפה במהלך היום לצוות אגף שירות ואסטרטגיה.

עמית ויהל, מהיישוב אשתאול, השתתפו בתרגיל כיבוי אש בסניף איקאה שעתיד להיפתח בקרוב. "נהנינו מאוד, מסרו השניים, "משטרת ישראל, שירותי הכבאות וההצלה התייחסו אלינו כאחראים והסבירו לנו את כל הפרטים". הנוער השתלב בכלל מחלקות המועצה, למד על הפעילות בהן ואף השתתף במליאת מועצה מיוחדת ששודרה באמצעות פייסבוק לייב. החניכים מסרו שהם נהנו מאוד ושהייתה להם חוויה משמעותית ואיכותית.

יוזמת יום השלטון המשותף חודשה לאחר מספר שנים שבהם לא הייתה, ולאור הצלחתה מקווה המועצה להמשיך גם בשנים הבאות את היוזמה המבורכת, ולהרחיב את מספר היישובים הלוקחים חלק בפעילות.

מנהלת מחלקת הנוער שרון כץ: "המפגש של בני ובנות הנוער עם עובדי/ות המועצה הוא משמעותי – בני ובנות הנוער לומדים איך עובדים הדברים באמת ומקבלים הזדמנות להשמיע את קולם, והעובדים/ות מקבלים את ההזדמנות ללמוד מהנוער ולראות את העשייה היום-יומית שלהם מעיניים צעירות ורעננות! בני ובנות הנוער שמשתתפים ביום זה הופכים לשגרירים של המועצה ביישובים, בבתי הספר, בפעילות התנועה ועוד".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "המועצה גאה בתלמידים החרוצים שלקחו חלק ופעלו באחריות אל מול המשימות של העובדים. ההתמדה והרצון של הנוער לקחת חלק מרשימה בהחלט ואין לנו ספק שבזכותם מטה יהודה נמצאת בידיים טובות".