דזירה לינדן היא אחת מרצות המרתון הבכירות של ארה"ב ועתידה לייצג אותה גם במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. לאחר שניצחה ב-2018 במרתון בוסטון היוקרתי,  תפסה המרתוניסטית את הכותרות  גם בזכות נעלי הריצה אותן היא נעלה - Hyperion Elite של מותג הריצה הבינלאומי ברוקס. זו הייתה החשיפה המקצועית הראשונה לדגם אשר נמצא בפיתוח מאז אוגוסט  2017, כאשר לינדן הייתה הראשונה שנעלה את האבטיפוס. השבוע השיקה Brooks את הנעל המסקרנת, שיתכן כי תשפיע על מסלולי המרוציםבשנה הקרובה.

הליך הפיתוח של ה- Hyperion Elite, נוצר במיוחד לצורך הריצות ארוכות של מרתון ומירוצים,  וכלל משובים של רצי מרתון על נעלי ברוקס  השונות. הליך זה הוביל לגישה חדשה לחלוטין ביצירת נעלי מירוץ לריצות ארוכות.  

בברוקס הטמיעו את כל השיפורים הנדרשים ליצירת נעל ריצה מהירה וקלה מאי פעם: טכנולוגיית קצף חדישה, סיבי פחמן וחלק עליון נושם תוך תכנון הנעל ליעילות מקסימלית ולהחזר אנרגיה מירבי – וכל זאת במשקל של 206 גרם בלבד.

לצורך כך, ברוקס יצרו את טכנולוגיית ה-  DNA Zero, פורמולת קצף ייחודית הקלה ביותר שלהם עד היום – זו הובילה לסוליה הקלה יותר ב-25 אחוז מבעבר. טכנולוגיה זו אפשרה להגדיל את גובה העקב מ- 20 מ"מ ל- 28 מ"מ, ללא כל הוספת משקל לנעל.  פורמולת ה- DNA מגיבה גם לעוצמת הפסיעה שמפעיל הרץ, ומאפשרת לסוליה להסתגל באופן אישי לכל רץ.

לוחית סיבי פחמן בעובי של 0.5 מ"מ במרכז הסוליה מספקת לרץ תמיכה נוספת ומסייעת להפחתת סטיית הקרסול והברך. החלק הארוג העליון דק במיוחד, כך שאינו סופג כמעט מים במזג אוויר רטוב. בנוסף, לסוליית הנעל יש אחיזות גומי  בכף הרגל הקדמית לצורך כוח גרירה רב יותר.

לצד ה- Hyperion Elite ברוקס ישיקו במקביל את  Hyperion Tempo, נעל אימונים עמידה למרתון, המשתמשת בתרכובת שונה הנקראת DNA Flash, ואמורה להיות משולבת יחד עם הנעל החדשה לצורך אימון אידאלי לקראת הריצה הגורלית.

הנעליים עתידות להימכר בארה"ב במחיר של  250 דולר. בישראל הן אמורות לנחות בחודשים הקרובים כאשר טרם נקבע מחירן.