בראיון לקראת הבחירות שייערכו בשבוע הבא קורא חה"כ משה אבוטבול לתושבי בית שמש לצאת ולהצביע מאחר ולדבריו "ממשלת הימין בסכנה".

הוא מפנה קריאה מיוחדת ל-1480 מצביעי עוצמה יהודית בבית שמש: "אתם יכולים לראות בי אישית השליח שלכם בכנסת, אין לנו הפעם פריבילגיה להשליך אלפי קולות ימין לפח" 

הוא מספר על עשייתו למען בית שמש מתוך הכנסת, על השדולה שהקים בכנסת למען בית חולים בבית שמש, ועל הלשכה הפרלמנטרית לפניות הציבור שפתח בבית שמש ומאות כבר נעזרו בה  "אם יאיר לפיד ואיווט ליברמן ייקחו את הפיקוד במדינה, הכל יראה רח"ל אחרת, לא שבת ולא כשרות, לא חינוך יהודי ולא מסורת. עלינו להתעורר רגע לפני", קורא חה"כ משה אבוטבול לתושבי העיר.

את חה"כ ר' משה אבוטבול אנו פוגשים בדרכו לעיר נשר שבצפון, שם הוא אמור להתעמת על במה אחת עם חברי כנסת מכל סיעות הבית, ולהציג בפניהם את משנתה של תנועת ש"ס. על במה אחת עם נציג מר"צ-העבודה, גם מכחול-לבן וגם מישראל ביתנו. לא קלה היא המשימה, ובפרט שבין הח"כים שנשלחו לשם יש גם אריות, אבל אבוטבול לא פוחד, אדרבה הוא שש עלי קרב, ונדמה כי העימותים האלו מגבירים אצלו את האדרנלין.

אתה לא מפחד להתעמת מול כל האריות האלו?
"אני נראה לך כבשה..."

אבל אחרי הכל, עומדים מולך כאלו שיש להם רזומה של עשר שנים בכנסת, לא חצי שנה?
"מי שמאמין לא מפחד, אבל זה יותר מכך, אני לא בא בשם עצמי, אני בה בשם היהדות הנאמנה, אני בא בשם המסורת היהודית, זה אומנם אחריות, שליחות לא פשוטה לייצג את עולם היהדות בפני קהל מגוון, אבל מצד שני יש לי את הגב, וכשאני יודע כי אני בא לייצג את מסורת היהדות מדורי דורות, יש לי את היכולת להשיב למחרפנו דבר. זה לא הפאנל הראשון שלי, הייתי כבר בעשרות, ב"ה ההצלחה הייתה רבה, ואת זה לא אני אומר, אלא במקומות שהיו קלפיות דמה אחרי העימות, הקולות לש"ס היו רבים והפתיעו את כולם".

איש של קונצנזוס:
אכן את יכולת הדיבור והנאום של חה"כ אבוטבול לא ניתן לקחת ממנו, ותושבי בית שמש לא צריכים הוכחות על כך. כולם מכירים את היכולות שלו להתחבר לקהלים, אם הוא נמצא בחב"ד תוך שניה הוא זורם עם החבדניקים ויודע למצוא את המאמרים מנשיאי חב"ד, ואם הוא מגיע לחסידות ויז'ניץ הוא משלב אידיש בדרשה שלו. בעיר הוותיקה יש לו את השפה שלו, כשצריך הוא יודע לשלב גם אמהרית עם יש עולים מאתיופיה בקהל, וכך שזה לא מפתיע את תושבי בית שמש לגלות כי תנועת ש"ס יודעת לשלוח אותו לעימותים הכי מורכבים בארץ.
אבל עתה ימים ספורים לפני הבחירות שיהיו ביום שני בשבוע הבא ("שימו לב", מבקש אבוטבול להדגיש, "הבחירות ביום שני לא ביום שלישי כמו בכל פעם, אנשים יכולים עוד להתבלבל ולהגיע למחרת הבחירות להצביע...") חשוב לנו להיות קשובים לתחושות, ולשמוע ממנו באופן אישי על ההרגשה שלו מהבחירות המתקרבות.
זה לא סוד כי בבחירות שנערכו בחודש אדר שעבר, אבוטבול שהיה במקום ה-9 לא נכנס לכנסת, בבחירות שלאחריהן בחודש אלול, ש"ס קיבלה 9 נציגים ואבוטבול נבחר לראשונה לכנסת. עכשיו שוב יש בחירות והוא כמי שמוצב בקו התפר, מטבע הדברים אמור להיות מודאג על מקומו".

 אתה חושש מהבחירות האלו?
"אני אכן חושש אבל לא בגלל המקום שלי, אני רואה את העשייה ורואה את התגייסות הנפלאה בכל הארץ למען תנועת ש"ס, ולכן אם אתם מוצאים את ידידי רבי אוריאל בוסו מפתח תקווה שמוצב במקום העשירי ברשימה, אתם יכולים לעדכן אותו שיתפור חליפות, הפעם הוא יבחר לכנסת, ויש לי תחושה שגם ה-11 יכנס, אבל את זה בא נשמור בינתיים בינינו".
"אך אני כן מודאג ממה שהולך להיות בבחירות האלו, אנחנו הרי רואים ושומעים, וההסתה המשתוללת כאן בארץ כנגד שומרי השבת, כנגד המסורת היהודית, אלו דברים שלא היו פעם, אני חושש מאוד שאם לא תהיה התגייסות מלאה, נקום לבוקר קשה, בני גנץ יהיה ראש הממשלה, אחמד טיבי שר הפנים, ואיווט ליברמן שר הדתות... אלו לא חלומות, אם לא נתעשת ונדע לצאת להצביע, אלו יהיו התוצאות, אח"כ נבכה ונשאל את עצמנו איך הסכמנו לכך, אבל אין מה לעשות, אם נהיה אדישים כולנו נסבול מכך, הם רוצים למחוק את הכל".

אתה רואה מציאות שבני גנץ יהיה ראש הממשלה?
"כולנו רואים סקרים ויודעים שכיום זה 50-50, אבל בבחירות שעברו הייתה עוד רתיעה לגנץ להקים ממשלה הנתמכת ע"י המפלגה הערבית וחה"כ יזבק וטיבי. עכשיו כבר כולם הורידו את המסכות, ואם תהיה לבני גנץ אפשרות להקים ממשלה הוא יעשה את זה, לי אין כבר ספק בכך. אומנם הוא מפזר משפטים לא ברורים ומנסה לטשטש את כוונותיו, אבל אנחנו צריכים להיות מספיק חכמים בכדי להבין מה הוא וחבריו זוממים עלינו".

ולדעתך ש"ס תלך אתו לקואליציה?
"חד משמעית לא. ש"ס היא כיום המפלגה הימנית ביותר, הסממן הימני של הכנסת, אפילו ראש הממשלה בנימין נתניהו יודע כי הוא יכול לסמוך על הח"כים של ש"ס יותר מאשר על חלק מהנציגים של הליכוד, ולכן ש"ס תשמור על הבלוק הימני. יו"ר התנועה הרב אריה דרעי ארגן עכשיו גם חתימות של כל ראשי המפלגות בגוש הימין שכותבים שהם הולכים יחד בראשות רה"מ נתניהו, אבל אם לגנץ והערבים יהיו 61 זה לא יעזור כלום, ונוכל רק לבכות מבחוץ".


"לכן חשוב לי לפנות אל תושבי בית שמש, אחי וידידי היקרים, בית שמש הרי היא תמיד המעוז של הימין, ולכך בניגוד לבחירות האחרונות שהיו בבית שמש רק 66 אחוזי הצבעה, הפעם חייבים להגיע ל-75% הצבעה. אסור להישאר בבית, אני מעדיף כמובן שכולם יצביעו למען ש"ס, אבל לפחות מי שלא, שיישאר בגוש הימין".
"דבר נוסף שאני מבקש מתושבי בית שמש ואת זה אני עושה עם מלוא הכאב והאחריות הציבורית. בבחירות האחרונות היו בבית שמש 1487 קולות לעוצמה יהודית. המפלגה הזו שאני מחבב מאוד את אנשיה ונציגיה לא עברה את אחוז החסימה כבר שני מערכות בחירות, גם עכשיו אין לה סיכוי לעבור וזה לא סוד. אני חושב שבשם האחריות נכון שכל אלו יצביעו הפעם ש"ס, ש"ס גם תיתן להם את הגב לישובים ולחיזוק התיישבות, וגם תשמור על היהדות במדינה, אלו שני עוגנים שחשובים ביותר למצביעי 'עוצמה יהודית', ואת זה תנועת ש"ס תיתן להם עם כל הלב והנשמה".

קריאתך למצביעי 'עוצמה יהודית' בבית שמש איננה קול קורא במדבר?
"אני מאמין שלא, אני לא מכיר את כל האנשים שלהם, אבל יש בבית שמש כאלו רבים שאני מכיר אותם ואף ידיד שלהם, אלו אנשים עם אחריות רבה, אנשים שאכפת להם הצביון היהודי, והם לא יסכימו לכך שבגלל הקולות שילכו לאיבוד תקום כאן ממשלת שמאל-ערבים. לכן גם אם מבחינתם לבחור ש"ס זה לא בעדיפות ראשונה, אבל בפועל זו העדיפות הכי ריאלית והכי מתאימה בכדי שאלו יוכלו להשפיע, ולדעת כי יש נציגים שעושים את העבודה עבורם בכנסת".
"אגב אני אישית הייתי אורח לפני כמה חודשים של הישוב היהודי בחברון, פעלתי בכנסת גם להנגיש את מערת המכפלה לנכים, כך שאני לא זר לאנשי עוצמה יהודית, וכשהיו בחירות לראשות העיר בשעתו, ברוך מרזל קרא לתמוך בי לראשות העיר, כך שיש כאן קשר אמיתי ומחייב, ואני מאוד מקווה וגם מאמין שהברית הזו תמשך ומצביעי עוצמה יהודית יעברו הפעם למען ש"ס. אתה יכול לרשום כאן - לא אאכזב אותם בעז"ה".


חמישים נאומים ושדולה אחת
חצי שנה בלבד מכהן חה"כ ר' משה אבוטבול בכנסת, במהלך התקופה המאוד קצרה, הוא נאם מעל 50 נאומים מעל דוכן הכנסת, הוא היה פעיל מאוד בוועדות הכנסת השונות, אך מה שחשוב במיוחד לבית שמש זה שחה"כ אבוטבול לא שכח את הפרק של בית שמש בחייו, ובכל נאום שלו בכנסת כמעט הזכיר את בית שמש, וכשהיה צורך גם נלחם בוועדות בכדי שיגיעו תקציבים לבית שמש, אם זה בנושאי בינוי ותחבורה, וגם בנושאים אחרים.
גולת הכותרת מבחינתו היא השדולה בכנסת שהקים למען בניית בית חולים ציבורי בבית שמש, שדולה בה חברים כ-30 חברי כנסת מכל סיעות הבית. חה"כ אבוטבול כאיש מאחד הצליח לגייס נציגים מכל הסיעות שיתמכו במהלך, וגם שר הבריאות נתן את ברכתו ותמיכתו למען הקמת בית חולים.
נושא בית החולים בבית שמש יקר מאוד לליבו של חה"כ אבוטבול, עוד בהיותו ראש עיר הקצה כ-120 דונם למען הקמת בית חולים ומרכז רפואי אזורי בבית שמש, ועתה כחבר כנסת ממשיך לקדם את הנושא ונפגש עם כל מי שרק שייך בכדי לקדם את הקמת בית החולים.

מה כל כך בוער לך הנושא של בית חולים בבית שמש?
"בית שמש כיום היא עיר עם כ-140 אלף תושבים, יש בה כ-5000 לידות בשנה, כ-500 רופאים ואנשי סל רפואי, אבל זה רק התחלה, כאשר יאכלסו בעוד שנה או שנתיים את רמה ד' ונוה שמיר, יהיו כאן עוד כ-100.000 תושבים, בקיצור בית שמש היא כבר לא כפר נידח אלא עיר ואם בישראל, לא עוד עיר שצריכה להיות סמוכה על ערים אחרות ולקבל את חסדיהם אלא עיר שיש בה הכל, ובראש ובראשונה בית חולים ציבורי גדול ומתקדם. לכן הקמתי את השדולה בכנסת, ולכן אני ממשיך ללחום בכדי לקדם את הקמת בית החולים. אין לי ספק שאם הייתה כבר מוקמת ממשלה בישראל, היינו אוחזים בכמה שלבים מתקדמים כולל החלטת ממשלה בעניין, לכן אני לא מרים ידיים, אלא ביחד עם כל חברי השדולה נמשיך להיאבק על זה".

מה עוד יש לתושבי בית שמש בכך שיש חבר כנסת מבין תושביה?
"אני לא יודע אם כל חבר כנסת שגר בירושלים מייצג דווקא את ירושלים, וכך זה גם תל אביב, אבל אני באופן אישי לא רק תושב בית שמש, אלא אני מגיע אחרי 25 שנות עשייה בעיריית בית שמש, מתוכם עשר שנים בראשות העיר, כך שכל בוקר שאני קם אני שואל את עצמי מה אני עוד יכול לעשות למען בית שמש, אני כמובן נציג של כלל ישראל, ש"ס היא מפלגה עם מאות חברי עירייה בכל עיר ועיירה בישראל, אבל כראש עיר של בית שמש החיידק הזה לא עוזב אותי, ובכל דיון בכנסת אני חושב מה אפשר להביא מכך לטובת בית שמש, וזה כולל תקציבים לבינוי ופיתוח בעיר. לכן עם כל הצניעות, אני חושב שבית שמש מתברכת מכך שיש לה נציג בקרב מקבלי ההחלטות".

בעירייה מודעים לכך?
"מודעים וגם משבחים, רק בשבוע שעבר ראש העיר ד"ר עליזה בלוך אמרה בראיון עיתונאי כי "אני בטוחה שמשה אבוטבול יסייע לי מהכנסת, להמשיך ולהצעיד את העיר שלנו קדימה", הווי אומר שראש העיר והחברים יודעים על תרומתי למען העיר, ואכן זה מרנין לראות ואני חושב שזה גם כבוד לעיר שאחרי כל מערכת הבחירות הטעונה שהייתה כאן בבית שמש, אנחנו יודעים לעבוד יחד מתוך כבוד הדדי, זה לא דבר מובן מאליו".

ומה האיש הקטן מבית שמש מרוויח מכך שיש לו נציג בכנסת?
"ראשית אני מוחה על המינוח 'איש קטן', כולנו אנשים קטנים, לא גבה ליבי ולא רמו עיני. ולעצם העניין, ברור שאם יקום בבית שמש בית חולים וכמה שזה יקום יותר מהר, הרווח יהיה של כולם, וכך זה גם בפרויקטים נוספים גדולים בהם אני שותף. אך מעבר לכך כפי שהכרזתי לפני הבחירות הקודמות לכנסת, שאם אבחר אפתח לשכה לפניות הציבור בעיר, אכן פתחתי לשכה אותה מנהל עוזרי הנאמן והמסור, איש בית שמש, ר' גולן שליט. במהלך החודשים האלו, הגיעו אלינו ללשכה מאות פניות של תושבים, אם זה בנושאים מול משרדי ממשלה, דיור, בריאות, ביטוח לאומי. פעלנו כאמור במאות פניות של תושבי בית שמש, והזרם רק ממשיך וגובר, הציבור למד שיש לו כתובת נאמנה בבית שמש, וחבר מביא חבר. אני כשלעצמי רואה בכך זכות גדולה לעזור לכל יהודי ויהודי".

אגב אם הזכרנו את העירייה, מה התייחסות שלך לצירוף של ש"ס לקואליציה בבית שמש?
"מיד אחרי שנודעו תוצאות הבחירות בבית שמש, הייתי זה שקם ואמר שש"ס צריכה להצטרף לקואליציה של ראש העיר החדשה גב' בלוך. ש"ס היא לא מפלגה של מצב רוח, אנחנו מייצגים ציבור גדול, מייצגים מוסדות, אנחנו לא יכולים להשקיף מהצד. לכן תמכתי ואף סייעתי לכך שש"ס תצטרף לקואליציה, באופן אישי ניסיתי לגשר בין הצדדים, ואני שמח שכיום ש"ס היא חלק בלתי נפרד מהקואליציה העירונית, יש לנו בעירייה שלשה נציגים מצוינים, שהם ברכה לא רק לש"ס אלא לעירייה כולה, ולכן טוב שהם נמצאים עכשיו בעמדות מפתח ויכולים לעזור לבית שמש ולתושביה".

מילה לסיום?
"הלוואי והיינו יכולים לסיים, יש עוד כמה ימים לבחירות המתח הוא גדול, יש כאן הרבה נעלמים שאף אחד לא יכול לחזות אותם, ולכן מה שחשוב לי כידיד אישי של תושבי בית שמש, זו לקרוא את קריאת ההשכמה. המצב לא פשוט כלל ועיקר, אף אחד לא יודע מי יצליח בבחירות, אך מה שכן יודעים זה שאם יאיר לפיד ואיווט ליברמן ייקחו את הפיקוד במדינה, הכל יראה רח"ל אחרת, לא שבת ולא כשרות, לא חינוך יהודי ולא מסורת. מי שמבין רוסית ורואה את הסרטונים של ליברמן יודע על מה אני מדבר. כמי שנחשף לקולות אני לא מבין איך ניתן להיות אדישים בעת הזאת, ולכן האופציה להישאר בבית שמש אסור שתהיה בחשבון, הפעם זו מלחמה אמיתית. לכן אני קורא לכם ללכת ולהצביע לשמור על ארץ ישראל ועל תורת ישראל, אף אחד לא יודע כמה קולות יכריעו את הבחירות, זה יכול ליפול על אלף קולות, ולכן צריכים להתעורר ולעשות ככל שניתן, ולוואי שגם נצליח ונוכל להמשיך לשמור על ארץ ישראל ועל הצביון היהודי בארץ נחלת אבות".


את "המילה לסיכום" מסכם חה"כ אבוטבול בשתי מילים - "לכו להצביע!"

אנו מאחלים לח"כ הרב משה אבוטבול בהצלחה בבחירות ובהמשך דרכו.