בית המשפט לענייני משפחה דחה בימים אלה את תביעת האם לביטול המשמורת המשותפת על בתה, והעברתה אליה. את הבקשה הגישה האישה במטרה לעקור עם בתה מהמרכז - לצפון הארץ, ולהתגורר שם במשותף עם בן זוגה, אותו הכירה במסגרת רומן אותו ניהלה במקביל לנישואיה. לדברי עוה"ד עינבר לב, המייצגת את אבי הילדה, גילה מרשה, לאחר שנים ארוכות של נישואין, כי אשתו מנהלת רומן מאחורי גבו. לאחר שהאישה עומתה עם העובדות והודתה בניהול הרומן, היא ביקשה להתגרש מבעלה. השניים חתמו על הסכם גירושין במסגרתו הוסכם כי המשמורת על בתם תהיה שוויונית ומשותפת, וכי עליהם להתגורר במרחק שלא יעלה על 20 ק"מ מהמוסד החינוכי בו התחנכה הבת.

מיד לאחר הגירושין, עברה האישה להתגורר עם המאהב, ולימים נישאה לו. לדברי עוה"ד לב, האישה ובעלה הטרי עברו לא פחות מארבע דירות שונות באזור המרכז - בשנה וחצי. או אז החליטו השניים כי ברצונם לעקור אל הצפון הרחוק. לפיכך, פנתה האישה לבית המשפט לענייני משפחה ותבעה לבטל את המשמורת המשותפת, להתיר לה "להגר" לצפון. בצר לו, פנה האב לעוה"ד עינבר לב, אשר הגישה בשמו כתב הגנה מפורט ובו ביקשה מבית המשפט לדחות על הסף את בקשותיה של האישה.

לדברי עוה"ד לב, מדובר בתביעות קנטרניות שדינן להידחות על הסף. לדבריה, האישה, בעתירתה לעקור צפונה, חפצה לנתק את האב מבתו. "השינויים אותם מבקשת האישה לעשות בהסכם הגירושין דורסים ברגל גסה כל הסכמה שנחתמה בהסכם זה, שבקושי יבשה עליו הדיו" טוענת עו"ד לב, "שינויים אלה עלולים לפגוע קשות בשלומה של הקטינה". עו"ד לב טוענת עוד, כי האישה מתגוררת מאז הפרידה עם בן זוגה, בחדרים צפופים, ובדירות שאין היא בהן הדיירת היחידה. "האם חושפת את בתה למציאות ולתכנים שכלל לא הולמים את גילה הצעיר ואת מצבה הנפשי השברירי - ובכך היא מוכיחה חוסר מסוגלות הורית משווע" טוענת עוה"ד לב.

בימים אלה דחה בית המשפט לענייני משפחה את בקשותיה של האישה לשינוי המשמורת, ואסר עליה לעבור לצפון, ובכך קיבל בצורה מלאה את עמדתה של עוה"ד עינבר לב: "הלכה למעשה המשמורת המשותפת נותרה על כנה ובכך תזכה הקטינה לגדול לצד שני הוריה, באופן שוויוני, דבר אשר עשוי לתרום רבות ליציבות בחייה".

עו"ד עינבר לב (בתמונה: צילום: משה רון איילון) עוסקת בתחום דיני משפחה, גישור, צוואות, מאבקי ירושה ועיזבונות, ומדורגת בין המשרדים המובילים בישראל לדיני משפחה על פי 100DUNS. http://www.dineymishpaha.co.il/