עוה"ד גיל קראוס שלח לאחרונה מכתב דרישה לפיצויים בטרם הגשת תביעה לגורמים שונים האחראים למחדל, לרבות לחברת הביטוח  שביטחה את המהנדס האחראי על התקרה בסופרמרקט במרכז הארץ וכן לחברת הביטוח אשר ביטחה את החברה שתלתה על התקרה בסופר שלט כבד, שככל הנראה גרם לקריסתה, כך לפחות לפי גרסת נציגי הסופר.

את המכתב שלח עוה"ד קראוס בשם מרשו, תושב ראשון לציון כבן 72, אשר ערך קניות יחד עם אשתו ונכדתו , כאשר לפתע התמוטטה על ראשו התקרה מגובה של לא פחות מ-6 מטרים. לטענתו, חלקי מתכת רבים שנפלו עם התקרה פגעו בראשו, וגרמו לו לחבלות בכל גופו, בראשו ובצווארו.

סרט וידיאו שצולם בסמוך לאחר התאונה מראה את רצפת הסניף הזרועה חלקי תקרה רבים, ואת הקשיש הנשכב המום על אחד הדרגשים  - ומחכה לטיפול רפואי.

אל הסניף הוזנק אמבולנס אשר הבהיל את הקשיש לבית החולים וולפסון, שם נמצא שהוא סובל משטפי דם ומקריש דם בקרקפת. אך גם לאחר ששוחרר לביתו להתאוששות לא פסקו הכאבים בצווארו, והוא הופנה לבדיקות הדמיה במסגרת קופת החולים, אשר הדגימו שבר רוחבי באחת מחוליות בצוואר, ותזוזה של החולייה ממקומה.

לדברי עוה"ד קראוס, הקשיש שימש בעברו כמורה לחינוך גופני, ונהג, עד התאונה, לעסוק בפעילות ספורטיבית מרובה וענפה. לדבריו, מאז התאונה סובל מרשו מכאבים קשים בצוואר עם הגבלה בתנועות וכן מכאבי ראש רצופים, מסחרחורות, ומפגיעה בזיכרון – ותפקודו הן הפיזי והן הנפשי - נפגעו בצורה קשה.

לדברי עוה"ד קראוס, לאחר שהסופרמרקט העביר את האחריות למהנדס האחראי על התקנת התקרה, ולחברה שהתקינה את השלט בתקרה שקרסה – המבוטחים על-ידי חברות הביטוח – לא נותרה בידו הברירה אלא לשלוח לחברות אלו מכתב דרישה לפיצויים טרם הגשת תביעה משפטית.

"מצב תחזוקת התקרה והצורה שבה הותקן השלט בתקרה יצרו סיכון בלתי סביר לאדם המבקש להלך בכלבו ולבצע את קניותיו", טוען עו"ד גיל קראוס במכתב הדרישה לחברות הביטוח. "מצב בו תקרה קורסת על ראשו של לקוח בעקבות עבודות, אינו עולה בקנה אחד עם חובת הזהירות החלה עליכם", דברי עו"ד קראוס.

לדבריו, אם חברות הביטוח לא ייענו לדרישותיו, ביקש מרשו להגיש תביעה נזיקית נגד כל הגורמים המעורבים, ולבקש מבית המשפט להשית עליהם פיצויים מוגברים בגין הנזקים שנגרמו לו באירוע.

עו"ד גיל קראוס (בתמונה. צילום: יעל אורבך) https://eghert-kraus.co.il/ מומחה בתביעות לנזקי גוף לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה, מיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותביעות ביטוח