בתביעה אותה הגישו לאחרונה עוה"ד דוד פייל וגל מרקוביץ נגד משרד הבריאות המפעיל את אחד מבית החולים במרכז הארץ מתואר סיפור מזעזע של מוות מיותר.

על פי התביעה, מצבה של המנותחת (52) שאושפזה במחלקה להתאוששות  התדרדר מיום ליום, אך חרף העובדה שהרופאים המטפלים המליצו כבר ביום השני לאחר הניתוח על ביצוע בדיקת הדמיה – בדיקה זו נדחתה שוב ושוב – עד שהאישה החלה להראות סימני ספסיס (אלח דם).

רק בשלב זה, ארבעה ימים תמימים מאז שהחלו תלונותיה  - היא הובהלה לבדיקת הדמיה אשר חשפה כי הרופאים תפרו בצורה לא נכונה את דופן בטנה, וכתוצאה מכך נוצרה חסימת מעי. בשלב זה הובהלה לניתוח חירום אולם היה זה מאוחר מידי והיא לא שרדה את הניתוח.

למרות המאבק על חייה, נפטרה האישה על שולחן הניתוחים, כאשר ילדיה ההמומים שליוו אותה לניתוח – נמצאים בסמוך למיטתה.

פרופ' אריה איתן ,מ"פורום רופאים", מומחה לכירורגיה כללית שחוות דעתו צורפה לתביעה, קבע כי הניתוח עצמו נעשה כיאות, ואולם בסיומו שכחו הרופאים לתפור שכבת עור פנימית (פאציה) הנוטה לפתח בקעים.

כפי שקבע, האישה סבלה ממספר רב של תסמינים המאפיינים בקע שהתפתח כתוצאה מסיבוך בניתוח לפרוסקופי, ואילו הצוות הרפואי היה קשוב לסימנים אלה, והיה מעביר את האישה לבדיקות הדמיה בזמן, ניתן היה להציל בנקל את חייה – ללא סיבוכים כלל – כך שחייה היו חיים מלאים וטובים משהיו טרם הניתוח.

עוה"ד פייל ומרקוביץ טוענים כי המנוחה, שהייתה גרושה ומפרנסת יחידה, פרנסה את ילדיה שגרו עימה, וכתוצאה ממותה המיותר והמפתיע, הם סובלים מפגיעה נפשית וכלכלית קשה.

בימים אלה הגישו עוה"ד פייל  ומרקוביץ תביעה נזיקית בגין רשלנות רפואית נגד משרד הבריאות המפעיל את בית החולים . התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה.

משרד עו"ד דוד פייל (בתמונה: צילום: רן כליף) ושות' http://www.df-law.co.il  מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים.