תביעה שהוגשה בימים אלה נגד אחת מחברות הביטוח ואחת מקופות החולים חושפת התנהלות חריגה וצינית, והנהגת נוהל פסול ע"י חברת הביטוח וקופת החולים  – כך לפחות טוען עוה"ד רפאל אלמוג אשר הגיש את התביעה.

התובעים, הוריו של ילד כבן 9, השרוי זה חמש שנים במצב סיעודי, פנו לקופת החולים , על מנת לממש את זכאות בנם לביטוח סיעודי, הניתן לו על פי חוק בחינם מעת לידתו. למלוא זוועתם, נודע להורים כי בנם כלל אינו נכלל בביטוח הקופה, משום שלא פנו ביוזמתם לרושמו לביטוח זה לאחר לידתו.

לדברי עוה"ד אלמוג, הנוהל שהנהיגה חברת הביטוח כלפי ילדי עמיתי קופת החולים הינו חריג ומנוגד לחוק, וננקט בניגוד לנעשה בקופות אחרות. לדברי עו"ד אלמוג, בחברת הביטוח לא טרחו ליידע את עמיתי הקופה כי ילדיהם לא נכללים בביטוח הסיעודי החינמי, ולמעשה, ייתכן ועשרות אם לא מאות אלפי ילדים עלולים למצוא את עצמם מחר לא מכוסים ביטוחית, למרות שהוריהם סמוכים ובטוחים כי הם נהנים מביטוח סיעודי בחינם.

עו"ד אלמוג מציין בתביעה, כי מאז 2019 נוהג פסול זה שונה – והקופה אף הודיעה על כך לעמיתיה. במסגרת התביעה אותה הגיש בשם ההורים נגד חברת הביטוח וקופת החולים, דורש עו"ד אלמוג שחברת הביטוח תכיר באחריותה לגורל ילדם של התובעים, לעבר ולעתיד, ותשלם ריבית עונשית על התנהלותה חסרת תום הלב. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

עו"ד רפאל אלמוג (בתמונה. צילום: אופיר הייב) https://www.rlaw.co.ilהנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואיAA, מרצה לדיני ביטוח בפקולטה למשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל ויועץ משפטי ללשכת סוכני הביטוח בישראל בתחום הבריאות והסיעוד.