המועצה האזורית מטה יהודה היא אחת מ-45 הערים והרשויות בהן חל פרויקט 'חיים בתנועה' המביא את מיטב הכוריאוגרפים לכל קצוות הארץ. בתוך כך, בימים אלו מתקיימת בקיבוץ צרעה סדנת המחול, אותה מדריך הכוריאוגרף עודד רונן. מטרת הסדנא היא חשיפת קהלים שונים אל עולם המחול הישראלי: היצירות, הסגנונות, הכוריאוגרפים והלהקות בישראל.

מלבד  מטה יהודה, סדנאות בליווי כוריאוגרפים מובילים מעולם המחול הישראלי יתקיימו באליכין, קריית גת, קריית מוצקין, ג'לג'וליה, מועצה אזורית אשכול, ראשון לציון, טירת הכרמל, מועצה אזורית מטה אשר, גן יבנה, חולון ועוד.

הסדנא, אותה פוקדות  תלמידות בכיתות ט'-יב', רקדניות במגמת מחול, מורכבת מעשרה מפגשים וכוללת מופעי סטודיו של הכוריאוגרפים מיכאל גטמן, בשמת נוסן ורונן עצמו. על שישה מפגשים אחראי רונן וארבעה נוספים יועברו על ידי הכוריאוגרפים נמרוד פריד ותמי ליבוביץ, זאת במטרה לאפשר לתלמידים הזדמנות להכיר ולחוות סגנונות נוספים.

"אני בדרך כלל עובד עם רקדנים בשנות העשרים והשלושים לחייהם, אז הייתי סקרן לראות איך יתמודדו בנות הנוער בקיבוץ צרעה עם לימוד טכניקת הריקוד שפיתחתי", מספר עודד רונן, "הרקדניות הראו רצינות, בגרות ופתיחות שהפתיעו אותי. זו מתנה גדולה עבורי, לגלות דברים חדשים על הטכניקה שלי והעומקים שלה דרך הראיה של אותן בנות. באחת הסדנאות ישבנו וניתחנו מה עובר על הגוף והנפש בזמן עבודה והמסקנות שלהן היו הרבה מעבר לגילן. אני שמח מאוד על הפרויקט, יש לו חשיבות עצומה".

מנכ"לית עמותת הכוריאוגרפים, שרון בר לב: "'חיים בתנועה' הוא פרויקט מרגש של עמותת הכוריאוגרפים בשיתוף מפעל הפיס. אנחנו רואים בזה משימה לאומית - להגיע עם המחול לכל רחבי הארץ מראש פינה וכפר בלום ועד אילת. הכוריאוגרפים המקצועיים העובדים בעיקר בת"א, ירושלים ומרכז הארץ מביאים את המחול המקצועי ביותר בעזרת פרויקט זה לכל נקודה בארץ וכך המחול הופך לנגיש לציבור ברחבי הארץ".