לאור הביקוש הרב יועלה שוב המופע 'התרנגולים – הרמיקס', שפתח את העונה של סדרת המהפכה באופרה הישראלית. במופע הבכורה נכחו חברי התרנגולים וכמובן ה'אימא' המיתולוגית שלהם נעמי פולני. לאור התגובות הנלהבות שלהם, לצד תגובות הקהל והביקוש הרב שנוצר, ימשיך המופע שנועד להתקיים פעם אחת במסגרת הסדרה באופרה - לרוץ בארץ.

מאז שנות ה-60, אז החלה לפעול להקת 'התרנגולים', היא הפכה לחלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי. 'התרנגולים', בבימוייה והדרכתה של המייסדת שלהם, נעמי פולני, יצרו שילוב ייחודי של מוסיקה ותנועה. חברי הלהקה היו יוצאי להקות צבאיות וחלקם הגדול המשיך להטביע חותמו על התרבות הישראלית כמו למשל: גברי בנאי, שייקה לוי, ישראל פוליאקוב, עליזה רוזן ודבורה דותן.

'התרנגולים – הרמיקס' הוא מופע שיצרה תזמורת המהפכה בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון בהשראת הלהקה המיתולוגית המעניק פרשנות מוסיקלית ותנועתית חדשה לקלאסיקה הישראלית של התרנגולים. בערב משתתפת תזמורת המהפכה עם מקהלת הילדים 'העפרוני' (בניצוחה של שלי ברלינסקי וניהולה של מיכל אפק) ואנסמבל של שחקנים וזמרים מוכרים ואהובים : עדי כהן, אמרי זיו, יפתח מזרחי, הילה מערבי, תום חודרוב, נעמה נחום, רני אלון.

כחלק מהמופע מוקרנים קטעי וידאו נדירים- תיעוד מצולם יחיד של הלהקה שנמצא בארכיון הטלויזיה הישראלית ואשר הוקלט עבור הטלוויזיה הבלגית בשנת 1963 במהלך סיור הלהקה בחו"ל. חומרי הווידאו משתלבים כחלק מקטעי הנגינה החיה של התזמורת ובכך נוצרת חוויה חדשה ועדכנית. הזמרים והשחקנים המשתתפים מוסיפים רובד תיאטרלי-תנועתי למופע והתוצאה היא מופע שמלהטט בין עבר להווה בווידאו, בצלילים חיים ובתנועה.

בין הלהיטים האהובים של 'התרנגולים' המבוצעים במופע ובפרשנות חדשה: 'שיר השכונה', 'שיר השוק', 'פנס בודד', 'הורה אהבה', 'ככה סתם', 'יוסי ילד שלי מוצלח' ועוד.

מלחין: אמיר לקנר; עיצוב וידאו ארט: נמרוד צין; עיצוב סאונד: ואל קוטלר; עיצוב תאורה: מוחמד אבו סלמא; עיצוב תנועה: מוריה זרחיה; וידאו - התיאטרון העממי א. דשא פשנל.

מועדי המופעים:

מוצ"ש, 15.2, 21:00, בית האופרה על שם שלמה להט (צ'יץ'), שד' שאול המלך 19, תל-אביב. כרטיסים: באתר האופרה WWW.ISRAEL-OPERA.CO.IL או בקופת האופרה הישראלית 03-6927777.

מוצ"ש, 14.3, 20:30, תיאטרון ירושלים. כרטיסים: בימות *6226 bimot.co.il.

יום שלישי, 17.3, 20:30, אודיטוריום חיפה, כרטיסים: ברק 048377777, Barak-tickets.co.il.

מחיר כרטיס: 130–200 שקלים.