הקרקעות באזור שפלת יהודה ועמק האלה הפכו ליעד החם הבא בקרב משקיעים, השלב האחרון של ההרחבה יוצא לדרך. 

משהו גדול קורה באזור מטה יהודה - עמק האלה. מינהל מקרקעי ישראל פירסם לאחרונה מכרז על שיווק קרקעות לשכונת בנה ביתך במתחם של הרחבת הישוב שריגים לי-און. המכרז פתוח לכל המעוניין להשקיע ולרכוש קרקע לבניה בשיטת בנה ביתך.

פריצת הדרך מתרחשת לאחר תקופה ארוכה של ציפיה מצד תושבי האזור וכן מחוץ לאזור המעוניינים להשקיע ולרכוש קרקע בהרחבה, ולאחר זמן רב בה ההרחבה הייתה "תקועה" בשל חסמים בירוקרטיים.

כידוע, הישוב שריגים ממוקם בתחום השיפוט של מועצת מטה יהודה, בחבל עדולם, באזור שפלת יהודה ועמק האלה. הישוב ממוקם על הציר של הכביש המהיר "כביש 38" המתחבר ישירות לכביש ירושלים - תל אביב. סביב הישוב קיימים אוצרות טבע, אתרים תרבותיים ואטרקציות ייחודיות שאין שני להם בארץ. הנוף המפורסם ועוצר הנשימה של עמק האלה מושך אליו תיירים ומטיילים ורוכבי אופניים במשך ימות השנה ובסופי שבוע וחגים בפרט. הישוב עצמו נקרא על שם שריגי הגפן, בשל כרמי הגפנים שהם גידול שכיח באזור. לא לחינם רבים מכנים את האזור כ"ארץ הגליל" של המרכז.

היישוב שריגים נחשב לאחד היישובים המפותחים באזור. במקום פועל מרכז חינוכי לימודי ומתקיימת בו פעילות תרבותית וחברתית לכל יישובי אזור עדולם, כמו גם תנועות נוער פעילות. בישוב שוכן בית עם, מגרשי ספורט, בריכת שחיה, מרפאה אזורית ומרכז מסחרי המשרת את כל תושבי האזור ואצטדיון קט-רגל מפורסם. אנליסטים ומשקיעים בתחום הנדל''ן, לא נותרים אדישים מול המתרחש והם מריחים את הפוטנציאל.

מי שהזדמן לו לבקר בשטח, יוכל לראות במו עיניו כי עבודות הפיתוח של המתחם כמעט הושלמו. בין היתר ניתן לראת שם כבישים סלולים ותשתיות מוכנות.יצויין כי מדובר באחת מעתודות הקרקע האחרונות והבודדות באזור שישווקו בשיטת בנה ביתך.

גורמים במועצת מטה יהודה אמרו לאחרונה כי יחד עם יוזמות נוספות שהם מובילים, אזור שפלת יהודה הופך לאחד האזורים האטרקטיביים בישראל, וגם מבחינת איכות החיים ומגורים ליד הים במחירים נוחים יותר גם מבחינת הקרבה והנגישות לצירי התנועה המרכזיים לכיוון המרכז ולכיוון דרום.

ראש המועצה האזורית ניב ויזל מסר בתגובה: "הודעת מנהל מקרקעי ישראל משקפת את הביקוש הרב שיש בקרב משפחות מכל רחבי הארץ לנטוע שורשים כאן במטה יהודה. המועצה תמשיך לפעול למען טיפוח איכות השירותים הניתנים לתושבי המועצה בכלל התחומים והטבע מסביב ימשיך להוריק ולהוות כר פורה לאיכות חיים"