בקונצרט השני בסדרת הקונצרטים 'מעבר לקשת', בניהולו המוסיקלי של ד"ר יואל גרינברג, תיכנס רביעיית 'כרמל' לנעליו של המלחין פרנץ שוברט ותבצע שתי רביעיות מאת שוברט בשלמותן, הרביעייה בדו מז'ור ד.46 והרביעייה ברה מינור ד.810, 'המוות והעלמה' וכן קטעים מתוך רביעיות נוספות מפרי עטו. בקונצרט זה, חברי הרביעייה הם: רחל רינגלשטיין וטלי גולדברג בכינורות, יונה צור בוויולה ותמי ווטרמן בצ'לו.

את המופע ינחה חבר הרביעייה לשעבר, הכנר והוויולן יונה צור שמתגורר כיום בארצות הברית ובמהלך חלקו הראשון ינוגנו קטעי רביעייה שהולחנו כאשר שוברט היה נער, אשר ידגימו מאפיינים שהפכו, עם הזמן, לסימני ההיכר של סגנון כתיבתו הבשל. כמו כן, יוקראו קטעי קריאה ואף יושמע השיר האמנותי 'המוות והעלמה'' שהלחין שוברט למלים מאת המשורר קלאודיוס והכל במטרה לבחון את עולמו הפנימי בהקשר של התפתחותו האישית. לסיום חלקו הראשון של המופע, תנוגן הרביעייה בדו מז'ור, ד.46.

בחלקו השני של המופע, שיהיה קונצרטי בלבד, תבוצע הרביעייה ברה מינור ד.810 'המוות והעלמה', אחת מפסגות היצירה לרביעיית מיתרים, והמוכרת מבין 15 הרביעייות מאת שוברט. ''הרביעייה היא פרי יצירתיותו הבשלה והגאונית --הניגודים המשלימים של הנשגב מול הנורא מובעים כאן בישירות הייחודית לשוברט'', אומר יונה צור. היצירה 'המוות והעלמה' של שוברט, העוסקת במיניות ופיתוי מול אלימות ומוות, השפיעה על יוצרים רבים והיא מוזכרת בין היתר בספר רביעיית רוזנדורף מאת הסופר נתן שחם, בסרטו המוקדם 'מה?' של הבמאי הידוע רומן פולנסקי ובתסכית הרדיו 'כל הנופלים' שכתב המחזאי האירי סמואל בקט בשנת 1962.

 

מועדי המופעים:

חיפה: מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, שד' הנשיא 89, יום חמישי, 2.1., 20:00.

תל אביב: הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, רח' לואי מרשל 25, יום שישי, 3.1, 11:00.

זיכרון יעקב: מוזיאון העלייה הראשונה, רחוב הנדיב 2, זיכרון יעקב, יום ראשון, 5.1, 20:00.

ירושלים: מרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים, יום שלישי, 7.1, 20:00; יום רביעי, 8.1, 20:00 (עם הנחיה באנגלית).

מחירי כרטיסים לתל אביב, חיפה וירושלים: רגיל 135 שקלים, אזרח ותיק 120 שקלים, סטודנט וחייל 50 שקלים

מחירי כרטיסים לזכרון יעקב: רגיל 120 שקלים, אזרח ותיק 110 שקלים, סטודנט וחייל 50 שקלים.

טלפון לרכישת כרטיסים: 058-5853353.

כרטיסים און ליין באתר רביעיית כרמל:

 www.carmelquartet.com / https://kartis.carmelquartet.com/announce/64153