מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, אילנה נולמן, ויו"ר ועדת פרס החינוך במינהל, יעל הורוביץ, 
הודיעו הבוקר לענבל נחמד, מנהלת בית הספר בכפר הנוער קרית יערים (ליד ירושלים) כי הם נבחרו כבית ספר מצטיין של המינהל ואף הומלצו לפרס החינוך הארצי לשנת תש"ף.

"בית הספר נמנה על ארבעת האחוזים העליונים של מוסדות החינוך המצטיינים במינהל", אמרה נולמן, 
"הבחירה בבית ספרכם מעידה על מעשה חינוכי מיטבי ומשובח, על מצוינות פדגוגית, ערכית וחברתית ועל תרבות ארגונית ראויה וצוותי ניהול וחינוך מסורים ומקצועיים. אנו גאים בכם". 

מנהלת בית הספר, ענבל נחמד, קיבלה את ההודעה בהתרגשות ואמרה: " אני גאה על הזכות להיות מועמדים לפרס חינוך ארצי, ולצד זה על הזכות לעבוד עם הצוות המופלא בכפר הנוער קריית יערים שפותח אופק ועתיד לתלמידים שלנו על ידי אהבה ואמונה אמיתית בזכות לחינוך מצוין. נמשיך לחלום ולשאוף למצויינות לאורך כל הדרך".

המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך מפקח על בתי ספר אזוריים, כפרי נוער ופנימיות חינוכיות  בכל הארץ. 
מידי שנה המינהל בוחר את מוסדות החינוך המצטיינים ביותר המייצגים עשיה חינוכית במיטבה. 

השנה נבחרו שישה מוסדות חינוך, שלושה מתוכם הומלצו לפרס החינוך הארצי:
בית הספר "מעלה שחרות"; כפר הנוער "כפר גלים"; בית ספר "בנימין רוטמן מגשימים" בכפר הנוער חווות הנוער הציוני;  
כפר הנוער "קרית יערים"  - הומלץ לפרס החינוך הארצי; כפר הנוער "עיינות"  - הומלץ לפרס החינוך הארצי; כפר הנוער "ויצו נהלל" - הומלץ לפרס החינוך הארצי.

מוסדות החינוך נבחרו לאחר תהליך מעמיק של המלצות וסיורים שערכה ועדת הפרס, בראשות יעל הורוביץ, במקומות החינוך. 
בין הקריטריונים שנבחנו: למידה משמעותית, מעורבות חברתית-קהילתית, אקלים חברתי, הנחלת ערכי מדינת ישראל.

בתמונה :
חברי ועדת פרס החינוך; יעל הורוביץ, יו"ר הועדה; אורלי אביבי, מפקחת בגמלאות; מנחם דרוקר, מפקח פנימייתי וממונה על תחום הספורט;
נתנאלה זמיר, דוברת ;ענת זמל, מפקחת על חינוך חברתי-ערכי; ג'ודי סגל, מפקחת על לימודי אנגלית

קרדיט תמונה: 
דוברות המינהל לחינוך התיישבותי