מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים בשיתוף ובתמיכה של הקרן לירושלים שמחים להזמינכם לאירועי לילות הקרן לירושלים, בהם יוכל קהל המשפחות ליהנות משלל מופעים, פעילויות, הדגמות וסיורים מותאמים לכל המשפחה, ילדים וגם לבני נוער ומבוגרים וכל זאת במחיר מיוחד של 10 שקלים בלבד לכרטיס כניסה למוזיאון + כניסה למופע (ילד עד גיל 5 – חינם). האירועים יתקיימו בימים רביעי וחמישי, 25-26.12 בין השעות 20:00-24:00.

 

בתכנית:

21:00, להקת 'שקטק' – אחורי הקלעים: מופע אנרגטי, חווייתי ואינטראקטיבי לכל המשפחה, מלווה בהסברים ובהפעלת הקהל בהשתתפות ארבעה אמנים המדגימים קטעים ממופעי להקת 'שקטק' ומסבירים על התפתחות הסגנונות השונים. בין הקטעים המשולבים במופע סוחף: תיפוף גוף, סטפס, היפ-הופ. ברייקדאנס ועוד. להקת 'שקטק', בניהולם האמנותי של דני רחום וצחי פטיש מייסדיה, משלבת אמנים, מוסיקאים ורקדנים במופע מרהיב, אנרגטי, סוחף ומהיר הפונה לכל בני המשפחה. משך המופע: 30 דקות. מתאים לגילאי 4 ומעלה. משך המופע: 30 דק'. עלות: כלול במחיר הכניסה.

סרטון:

22:00, Radio Play , מופע פרינג' משעשע ומקורי: עלילותיו של פטריק קים איש הקארטה בפרשיית המדען בעל המח השתול, זוכת שלושה פרסי קיפוד הזהב 2018: הצגת השנה, מחזאית השנה נועה בקר, שחקנית השנה נדיה קוצ'ר. סיפורו האלמותי של הסוכן החשאי, פטריק קים ועלילותיו הסוערות. תסכית רדיו בעיבוד בימתי חתרני ומשעשע  עם חפצים, שחקנים, סאונד ומה שביניהם. בשנות ה-60 נולדה סדרת ספרי פטריק קים פרי מוחו הקודח של המו"ל אורי שלגי, אשר העסיק עשרות סופרי צללים ישראליים בכתיבת הסדרה. פטריק קים היה סוכן חשאי יוצא דופן של ה-CIA, חצי קוריאני וחצי אירי, אמן קרטה, אומנות הלחימה בידיים ריקות, אשר פעל על רקע המלחמה הקרה בין אמריקה לברית המועצות. לאורך הסדרה, השמיד פטריק אלפי אויבים והציל את העולם מאין ספור איומים מסוגים שונים ומשונים. פטריק קים, בעל גובה שני המטרים, נודע בשריריו המשורגים וידיו המסוקסות והיווה שילוב של סקס ואלימות אשר במיטתו עברו אלפי נשים ללא אפליה של דת, מוצא וגיל, ולמרות כל אלה הייתה זאת אחת הסדרות הפופולאריות ביותר של ישראל שנות ה-60 וה-70 עם קהל קוראים נאמן ומגוון. הסדרה פרחה עד ראשית שנות ה-80 ועם גוויעת המלחמה הקרה, גווע יחד איתה גם פטריק קים, לאחר כ-315 סיפורים שונים על עלילותיו .

גלריית 'תיאטרון החנות' מציגה עיבוד בימתי לא שגרתי לסיפורי פטריק קים באמצעות חיקוי של תסכיתי הרדיו, שהיו נהוגים בשנים שקדמו לטלוויזיה. העיבוד לבמה משתמש בתיאטרון עכשווי המשלב חפץ ובימוי לא שגרתי, המייצר תיאטרון בועט, מצחיק ועכשווי. שחקנים יוצרים: נעם רובינשטיין, נדיה קוצ'ר, נועה בקר ושרון גבאי; בימוי: שחר מרום; כתיבה: נועה בקר; מוסיקה וסאונד: שרון גבאי; עיצוב במה ותאורה: שחר מרום; עיצוב תלבושות: רונה פלוטק; הפקה: ז'ניה קפיצקי.

הכניסה למופע מגיל 14 ומעלה בלבד. מספר המקומות מוגבל. עלות? כלול במחיר הכניסה. 

טריילר:

 

פעילויות נוספות:

הדגמה מדעית 'טיל-כו' לראות!': האם תהיתם כיצד משגרים חלליות וטילי ענק לחלל או מה הקשר בין מים וטיסה של חלליות לירח? בהדגמה מדעית מפתיעה, בהשתתפות הקהל, יוכלו המבקרים לגלות פרטים מפתיעים בדגם של החללית המאוישת שהגיעה לירח, להעיף בלונים מיוחדים ולשגר טילים מפתיעים (לכל המשפחה).

סדנת בנייה: 'זרוע-טריק' בניית זרועות רובוטיות נעות המסוגלות לתפוס 'אבני ירח'בגדלים שונים. כל אחד/ת מהמשתתפים י/תבנה זרוע אישית בעלת תנועה שונה ויכולת תפיסה ייחודית. בסיום הבניה ניתן יהיה לבדוק את ביצועי הזרוע באמצעות מנוע ואיסוף אבני בזלת בגדלים שונים (לכל המשפחה).

פעילות מודרכת 'תחנת צל הירח': בסביבת פעילות מוחשכת ומודרכת, 'נחנה' לרגע בחלל החיצון ונסתכל במבט מבחוץ על המערכת התלת-גופית הקסומה של השמש, כדור הארץ והירח. נחקור מזוויות מבט שונות את מגוון התופעות המעניינות שמערכת זו יוצרת ונבין את מופעי הירח השונים (מגיל 8+).

סרט בתלת ממד  'מסע אל החלל': התחנה הבאה – מאדים! מוזמנים לחגור את רצועות הבטיחות, להתרווח במושב ולצאת למסע אל החלל... במשך חמשת העשורים האחרונים, פרצו בני האדם את גבולות הסטרטוספירה (השכבה האמצעית באטמוספירת כדור הארץ) - הלכו על הירח, חיים וחוקרים את החלל החיצון כל הזמן. בעשורים הבאים, הסקרנות הבלתי נגמרת שלנו תביא את המין האנושי אל מעבר לגבולות כדור הארץ, אל תוך גילוי כוכבי לכת ועולמות נוספים וחדשים. סרט מרהיב ומרגש לכל המשפחה, הכולל צילומי פנים וחוץ ממסעות רכבי חלל שונים, ממשימות חלל לתיקון טלסקופ 'האבל', ומראות מרשימים של כדור הארץ מהחלל שנחשפים לראשונה וכל זה מתוך נקודת מבט אישית של שני האסטרונאוטים של נאס"א, כריס פרגוסון וסרינה אונון (אסטרונאוטית צעירה שנבחרה למשימות חלל עתידיות). הסרט נותן נקודת מבט על הישגי האדם בכיבוש החלל עד כה, משימות עכשוויות והתכניות לעתיד (לגילאי  5+ בדיבוב לעברית. משך הסרט: כ-30  דקות. כלול במחיר הכניסה. הקרנה ב-20:30).

למידע ורכישת כרטיסים: https://www.mada.org.il/fun-new/dec2019/nights

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים שדרת המוזיאונים 3 גבעת רם

טל 02-654488  www.event.mada.org.il