השומר החדש הוא ארגון מתנדבים ישראלי ציוני שייעודו "שמירה על אדמות המדינה במעשה ולימוד". הארגון עוסק בשמירה בשטחי מרעה פתוחים, סיוע לחקלאים וחינוך לציונות וחקלאות. שם התנועה לקוח מארגון "השומר" שפעל בארץ ישראל בתחילת המאה ה-20.  השומרות החדשות מתחילות את יומן בשש בבוקר בשדות החקלאיים ועובדות כתף לכתף עם חקלאי האזור. בהמשך, מתפנות ללימודי ציונות, שיעורי העשרה וכשהשמש יורדת הן נכנסות למצב שמירה ומבצעות פטרולים באזורים החקלאים עד השעות הקטנות של הבוקר. 

"הבנות נהפכו לחלק בלתי נפרד מקהילת שריגים" מספר אחד חקלאי המושב שריגים וממשיך "המון משפחות במושב פתחו את ליבן ואת ביתן לבנות הנפלאות".

לדברי  צפריר שיפמן מנהל מחלקת ביטחון במועצה אזורית מטה יהודה, הקשר עם ארגון השומר החדש רק מתחיל ואף יש תוכניות גדולות ובשורה של ממש לחקלאים "בראש ובראשונה הארגון השומר החדש במטה יהודה בכדי לשמור על השדות החקלאיים ועל מניעת גניבות בקר בשעות הלילה. התרשמנו מאוד מפעילות ה"שומר" בכל רחבי הארץ, בכל מקום בארץ שהוקם מצפה באזור חקלאי מספר הגניבות ירד קרוב לאפס". צפריר חושף את המטרות העתידיות של הקשר החדש עם הארגון "בעתיד אנו נפתח בצוותא עם ארגון השומר יחידת מתנדבים לשמירה על השדות של החקלאים. בנוסף, החקלאים יוכלו להיעזר בחברי הארגון כאשר יהיה חוסר בידיים עובדות".

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "אני מאוד שמח לפתוח את השנה הראשונה  של ארגון "השומר החדש"  הנקרא "מצפה עדולם". חברות הגרעין E4ן כח משמעותי, מרענן וחדש לשמירה על השטחים החקלאיים מפני גניבות. ביחד נשמור על אופי החקלאי של המועצה ונשמר את הריאה הירוקה והטבעית של האזור".