צילום אילוסטרציה: PIXABAY

משאבת חלב לא נדרשת לכל יולדת, אבל היא מסייעת למי שכן זקוקה להשאיר את החלב לתינוק כאשר היא נדרשת או רוצה לצאת מהבית לשעות אחדות ובכל זאת רוצה שהוא ייזון מהחלב שלה ולא מתחליפיו. היא מקלה ומסייעת במקרים של צורך להקל על גודש חלב בשדיים, לפי הנחיית רופא או אחות בטיפת חלב.

משאבות חלב חשמליות מוצעות בשני סוגים: חד צדדיות ודו צדדיות. משאבה דו צדדית מייעלת את תהליך השאיבה ומקצרת אותו. משאבות אלה ניתנות כמובן גם לשימוש חדש צדדי. ככלל- המשאבות החשמליות חזקות יותר מהמשאבות הידניות. הן נותנות מענה טוב יותר לנשים העושות במשאבה שימוש יום יומי.

משאבת חלב חשמלית קלה להפעלה. התפוקה שלה גדולה יותר מאשר של משאבה חשמלית. נתון זה מקל על מי מהנשים שיוצאת מהבית ורוצה לקחת אתה את המשאבה, כדי שאם וכאשר ייווצר צורך לשאוב חלב, היא תוכל לעשות זאת ללא קושי בכל מקום שתימצא בו ושיהיה בו חיבור לחשמל.

כאשר אישה נדרשת לשימוש במשאבת חלב חשמלית בפעם הראשונה, סביר להניח כי ייקח לה זמן להתרגל ולהסתגל לפעילותה, כדי להפיק ממנה את המרב ואת המיטב. יש נשים שנזקקות לשבוע ואף לשבועיים כדי להתרגל לאופן פעולתה של המשאבה ולמיצוי הפוטנציאל המרבי שלה. נשים ששאבו חלב במשאבה ידנית ועברו לשאיבה באמצעות משאבה חשמלית עשויות להיזקק לזמן רב יותר מאשר מי שזה להן השימוש הראשון במשאבת חלב.

.

מה חשוב לברר ולוודא לפני השימוש וכתנאי לו?

  1. חשוב לוודא לפני הקנייה כי המשאבה המוצעת עומדת בתווי תקן איכות ובטיחות מחייבים ומחמירים. מדובר בשורה של תקנים ובהם:  משרד הבריאות, מכון התקנים וכשמדובר במשאבה שמיוצרת בחוץ לארץ מומלץ ביותר לרכוש משאבה שיש לא אישו של FDA – מנהל המזון והתרופות האמריקני  ובמקביל או לחלופין - של ארגון הבריאות האירופאי.
  2. לוודא כי במשאבה מוטמעת טכנולוגיית שאיבה במערכת ואקום סגורה שנועדה ליצור הפרד מלאה בין חלב האם לבין חיידקים. הפרדה זו חיונית למניעת זיהומים.
  3. לוודא כי גודל פטמת המשאבה מתאים לגודל פטמת השד. רצוי להעדיף משאבה המוצעת עם שלוש מידות של גביעים, מאחר שלא תמיד קיימת התאמה מלאה בין גודל הפטמות של כל אחד משני השדיים.
  4. משאבה איכותית אמורה להיות לא רק יעילה אלא גם שקטה. נתון זה חשוב, במיוחד כאשר נדרשת שאיבת חלק בשעת לילה מאוחרת.
  5. לפני הרכישה חשוב לאפיין ולהגדיר ככל שניתן את  תדירות השימוש במשאבה ואת הכמות האמורה להישאב. דבר זה יאפשר רכישה מושכלת של משאבה שתיתן את המענה הטוב ביותר.
  6. חשוב לשמור על המשאבה במקום שהתינוק לא יוכל להגיע אליה וכמו כן להניח אותה במקום שאינו חשוף לחום או לרטיבות.

 


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.