התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים חוזרת לבמות בשלושה קונצרטי חורף חגיגיים וסוחפים בניצוחו ונגינתו הצ'לן והמנצח הלל צרי, שיתקיימו בשלושה מועדים: יום ראשון, 29.12, (20:00) באודיטוריום חיפה; למחרת, יום שני, 30.12, (19:00) באולם הנרי קראון בתיאטרון ירושלים, וביום שלישי 7.1.2020  (20:00) באולם לואי, היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן תל אביב – קונצרט מיוחד בשיתוף עמותת 'הצל ליבו של ילד'.

במהלך חופשת החנוכה, יקיימו נגני הפילהרמונית הצעירה את קורס החורף השנתי, בו ינגנו מבוקר עד לילה בהדרכת טובי המוסיקאים מהארץ ומהעולם, כשבסופו יתקיימו שלושה קונצרטים עם רפרטואר סוחף ומרגש; הקונצ'רטו לצ'לו בדו מז'ור מאת היידן שתואר בפי מומחה היידן העולמי רובינס לנדון, כ"תגלית המוזיקולוגית החשובה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה". הקונצ'רטו נתגלה בשנת 1961, כמאתיים שנה לאחר כתיבתו במחסן טירה באזור פראג וזכה במהרה לביצועים רבים. לאחר תרדמת חורף ארוכה, הקונצ'רטו התזזיתי והצ'לו המלהטט, חשף את אופיו השובב של היידן. וכיום נמנה על הקונצ'רטי המנוגנים ביותר ברפרטואר הצ'לני ולוקח את הקהל במנהרת זמן לחצר משפחת אסטרהאזי שם חי היידן.

עוד בתוכנית, יצירתו הידועה של המלחין סזאר פרנק, הסימפוניה ברה מינור. רומנטיקה סימפונית מאוחרת במיטבה המשלבת את צליל המיתרים החם, בגוון המיוחד של כלי הנשיפה. יצירה שהיא מעין מסע מלודי כרומטי צרפתי מהפנט של צבעים. ביזה, קטעים מתוך סוויטות כרמן – סדרת להיטים מסחררת מתוך האופרה האקזוטיקה הספרדית, המגוללת את סיפורה של כרמן שוברת הלבבות הצוענייה.

הפילהרמונית הישראלית הצעירה, שמחה להיות חלק מהמאמצים להצלת ילדים חולי לב. בקונצרט בתל אביב תנגן הפילהרמונית הצעירה למען ילדים חולי לב, ויתקיים בשיתוף עמותת 'הצל ליבו של ילד', עמותה הומניטרית בינלאומית שבסיסה במרכז הרפואי על שם וולפסון, הדואגת לטיפולי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע, דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי, בהשתתפות כ-100 אנשי צוות מסורים, המקדישים בקביעות חלק ניכר מזמנם לפרויקט זה, ללא תשלום או תמורה. ביולי 2020 תסיים העמותה את הקמת בית החולים לילדים במרכז הרפואי על שם וולפסון, שישפר משמעותית את התנאים עבור ילדי חולון, בת-ים, דרום תל-אביב ויפו, ויהווה מרכז בינלאומי לניתוחי לב ילדים.

 

לפעילות העמותה בסרטון:

  


 

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית המובילה בישראל בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים משכנות שאננים, והיא מורכבת מ-100 הנגנים הצעירים הבולטים ביותר בישראל, בגילים 18-14 אשר נבחרים לשורות התזמורת מכל הארץ. בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה
מ-1,000 בוגרים, מוסיקאים מצטיינים, שממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם.

מנצח התזמורת, הלל צרי, הוא מחשובי המוזיקאים הישראלים והצ'לן הראשון שזכה בפרס שפירא (תחרויות האביב), ובמדליית הזהב בתחרות קנלס בברצלונה, וכן בפרסים בתחרויות בינלאומיות כמו רוסטרופוביץ', התחרות הבינלאומית לביצוע מוזיקלCIEM , תחרות סטראדיוואריוס, ויטקר ועוד. צרי ניגן כסולן עם תזמורות רבות בהן הפילהרמונית הישראלית, סימפונית ירושלים, סימפונית דיסלדורף, סימפונית הסקוטית BBC ועוד, והופיע בפסטיבלים רבים כפסטיבל ישראל, מרלבורו, דרטינגטון, קשת אילון, סולסונה, טנגלווד ועוד. בינואר 2008 הוזמן צרי על ידי זובין מהטה להופיע כסולן באולם עצרת האו"ם בניו-יורק בקונצרט מיוחד ליום הבינלאומי לזכר השואה והגבורה. כמלחין ומעבד כתב סוויטה וירטואוזית לצ'לו ותזמורת על נושאים מתוך האופרה כרמן, מחרוזת שירי לאדינו למיתרים, שלישיית מיתרים, ו'כרמל' – אוסף שירים ופסוקים לקול ואנסמבל קאמרי. צרי מקליט רבות ובין הקלטותיו דיסק אנתולוגיה וירטואוזית של מלחינים - צ'לנים ב-CELLO CLASSICS, שנבחר בינואר 2014 ל'דיסק השבוע' של הBBC-. כיום צרי הוא מחשובי הפדגוגים ומוזמן לשפוט בתחרויות בינלאומיות והעביר כיתות אמן בעולם בארצות רבות ביניהן: סין, רוסיה ומדינות שונות באירופה. הוא מכהן כפרופסור וראש המחלקה לכלי מיתר בבית הספר למוסיקה על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. ונמנה עם מייסדיה של החברה הישראלית לצ'לו ושל הסמינר הבינלאומי השנתי לצ'לו בישראל.                  

נגני הפילהרמונית הצעירה בקונצרט בניצוחו של להב שני, יולי 2019:

 


להזמנות באתר המרכז למוסיקה ירושלים www.jmc.org.il או בטל': 02-5090300.

עלות כרטיס: 145/110 שקלים.