תיאטרון פסיק מפיק את פסטיבל אורות חנוכה, פסטיבל תיאטרון חדשני שמעלה הצגות לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ופונה בכל שנה אל אלפי ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים (ילדים בסיכון, נפגעי נפש, עם מוגבלות פיזית, על הספקטרום האוטיסטי). בפסטיבל מתקיימות מאות פעילויות תרבות המותאמות להם בתוכן ובמחיר. שחקני התיאטרון לוקחים חלק פעיל בכל אחת מהפעילויות.

טריילר לפסטיבל:

הצגות חנוכה הפכו למעין מסורת לה מצפה כל ילד בישראל בחנוכה, בכל שנה בתקופה זו, מועלות ברחבי הארץ הפקות ענק לילדים, אשר, לצערנו אינן מתאימות לאוכלוסיות מיוחדות משום אי התאמת התכנים, מורכבות של שפה, עודף גירויים וקשים פיזיים. מחירן היקר של ההצגות – מונע ממשפחות רבות ליהנות מהן. פרויקט "אורות חנוכה" של תיאטרון פסיק נותן מענה על צורך זה ומציע חלופה איכותית עבור כ-5,000 ילדים עם מוגבלויות, ילדים בסיכון, ילדי השכונות, אנשים וילדים בעלי נכויות. הפסטיבל מאפשר להם, במחיר סימלי (10 ₪), ליהנות מחוויה בלתי נשכחת כמו כל הילדים בישראל. בנוסף – מקיימות הצגות של שחקנים עם מוגבלויות בפני תלמידים וחיילים – לשינוי דעות קדומות ולקבל האחר והשונה.

 

איך נראה הפרויקט: עשרות אירועי הפנינג המתרחשת ברחבי ירושלים – באולמות תיאטרון פסיק, במרכזים קהילתיים, ובמוסדות חינוך מיוחד ונוער בסיכון. קהלים של עד 150 צופים ייקחו חלק באירועים הכוללים: קבלת פנים לילדים ע"י נגנים וליצנים, הצגת תיאטרון, סדנאות תיאטרון, מוסיקה, איפור ויצירה, כיבוד ומתנות אישיות המיוצרות על ידי אנשים עם מוגבלויות. 

 

הצגות וסדנאות משחק בפסטיבל:

האוצר הקסום - אריה שריקי וירדן באומהפט. ארלקינו ופולישינלה מוצאים ביער אוצר זהב ומתחלקים בו. פולישינלה גונב את האוצר ומשאיר את ארלקינו עם התיבה, תיבה זו אינה רגילה.

מופע ליצנות וקסמים - אריאל קרן שחקן, ליצן וקומיקאי במופע ייחודי ומצחיק המשלב ליצנות, סטנד אפ קומדי וקסמים. הוא מנסה להיות גם קוסם. רוב הקסמים שלו הם כישלון גמור.

מופע מסיכות קומדיה דל'ארטה - אריה שריקי/ שמואל הדג'ס/ חביב מזרחי/ ירדן באומהפט

מופע מסיכות מצחיק ומרתק הלוקח את הקהל הצעיר למסע לעולם הקומדיה דל'ארטה, ומאפשר לקהל להיחשף לעולם הקומדיה, להכיר את הדמויות בה, לרקע ההיסטורי והתרבותי עליו צמחה.

הקשה בבקשה - דיוויד פנסטר משתמש ביער ובעצים על מנת ליצור ולנגן על כלי מוסיקה בקטעי נגינה וירטואוזים. במופע מסרים על  איכות הסביבה, מיחזור ושימור הטבע ואהבת האדם.

מופע בועות סבון - במופע ייחודי נלמד על הכלים שיוצרים בועות מיוחדות ונתנסה בהם.

מופע אור וצל - מופע תיאטרון צלליות מרתק, הכולל הדגמה של צלליות באמצעות שימוש בידיים ובחפצים. המשתתפים יכינו צלליות שונות ויתנסו איתן. פעילות מהנה להורים וילדים.

 

הצגות שיעלו עם קבוצות התיאטרון:

"בוסתן ספרדי" הפסטיבל תעלה ההצגה של תיאטרון פסיק בשיתוף עם "מרכז לחיים עצמאים" קבוצה מיוחדת של אנשים עם מוגבלות פיזיות ושחקנים ללא מוגבלויות.

 

"במיטה אחת" הפקה מקורית. שחקנים חובבים נפגעי נפש ושחקנים מהמרכז ללימודי משחק של תיאטרון פסיק. הקבוצה פועלת מטעם תכנית "עמיתים" הפועלת לשילוב נפגעי נפש בקהילה.

 

"הילד ה-16" עפ"י הספר הכבש ה-16 של יהונתן גפן - שחקנים מבוגרים מאותגרים שכלית, וקוגניטיבית מ"אקים ירושלים" ישחקו יחד עם שחקנים מתיאטרון פסיק, ויציגו גם מול תלמידי בית ספר וקהלים שונים לפיתוח סובלנות, קבלת השונה ושינוי עמדות של הדור הצעיר כלפי אוכלוסיות מוחלשות.

שחקני תיאטרון פסיק ביחד עם עיריית ירושלים אגף "צמיד" יגיע ויציג בבתים של מבוגרים על הספקטרום האוטיסטי. אנשי השכונה  יוזמנו להצגה בבתים שלהם, כדי שיכירו מקרוב אנשים אוטיסטים שגרים סביבם ויבינו שהם אנשים בדיוק כמוהם עם מאוויים וחלומות.

הצגות ותאריכים:

ההצגה "האוצר הקסום"  וסדנאות: בועות סבון, אור-וצל, מסכות דל'ארטה, וחלוקת סופגניות

יום שני 9.12 בשעה 9:30 בבית מז"יא לתיאטרון, רחוב מסילת ישרים 18, י-ם 

יום ראשון 15.12 בשעה 10:00 בבית מז"יא לתיאטרון, רחוב מסילת ישרים 18, י-ם 

יום שני 16.12 בשעה 9:30 בבית מז"יא לתיאטרון, רחוב מסילת ישרים 18, י-ם 

יום שלישי 17.12 בשעה 10:00 בבית מז"יא לתיאטרון, רחוב מסילת ישרים 18, י-ם 

יום שלישי  17.12 בשעה 17:00 במרכז שמע רחוב בורוכוב 7 קרית יובל, י-ם 

יום רביעי  18.12 בשעה 10:00 בבי"ס ברושים במעיין 2 עין כרם, י-ם  (סדנת "הקשה בבקשה)

יום ראשון 22.12 בשעה 9:00 בבית מזיא לתיאטרון, מסילת ישרים 18, י-ם  (סדנת "הקשה בבקשה)

יום שני 23.12 בשעה 9:30 בבי"ס אילנות, רח' הורקניה 19,י-ם (סדנת "ליצנות וקסמים", ו"הקשה בבקשה)

יום רביעי  25.12 בשעה 9:15 בבית מזיא לתיאטרון, מסילת ישרים 18.

 

הצגה למבוגרים "יוליה של אמא" מבית 'פלטפורמה' המרכז ללימודי משחק של תיאטרון פסיק

יום שלישי 17.12 בשעות 18:00 ו-21:00 בבית מזיא לתיאטרון, מסילת ישרים 18, י-ם

 

הצגה לילדים "שיודעת לשאול ושאינה יודעת" מבית תיאטרון אלול - שחקנית: נטע רודנר. שלוש הצגות פתוחות לקהל הרחב

יום חמישי 26.12 בשעות 11:00, 13:00, 17:00 בבית מזיא לתיאטרון, מסילת ישרים 18, י-ם

 

הצגה לילדים "הסוכריות של גו" מבית תיאטרון משו משו  - הצגה פתוחה לקהל הרחב

יום שישי 27.12 בשעה 11:00