מי רוצה להוסיף יח"ד לרמה ב', האם הרצון הזה נובע ממחסור בדיור בעיר, או שאולי מדובר שוב בעניין  של מקורבים  המנסים להתעשר מהר?  אם מחסור בדיור, אנא יפנו הגורמים המבקשים לפתור לעצמם  מצוקת דיור בשכונות החדשות, רמה ד בבניה, רמת אברהם בשלבי בניה,  חזון עובדיה עדיין יש דירות. ואם נגמר שלב א' ברמה ד' יש שלבים ג ד ה ו-ז. אין בעיה של דיור.  ואני לא רוצה להרגיז,  אם בכל אלה מלאו הדירות יש את רמה ה.....  גם זו עתידה להיות שכונה חרדית. מסקנה: לא מצוקת דיור, אלא  אופציה שנוצרה להתעשר ומהר.  

הערה- רבים האנשים המבקשים להתעשר ומהר ומוצאים חלון הזדמנות אותו מבקשים לנצל.  כל אחד בעתו,  הגיעה העת לאחרים, זולת אלה שכבר  נתפסו  על חם.  עם ישראל לא אלמן, יש תמיד מי שנכנס לחלל מתפנה. הפעם יש מאן דהוא שמצא הזדמנות מצויינת להתעשר.

בבית שמש כבר הבנו שהכול אפשרי, פרשת שפת אמת לימדה אותנו כיצד הופך מתחם  מיועד לחינוך למבנים רבי קומות למכירה.  האם תוספת יח"ד  מקבלת סימוכין בצורת עבודה מטה אמיתית, חוקרת, בודקת,  קובעת לכאן או לכאן. אם כן, נעשתה עבודה כזו, ידאגו האחראים לפרסם את  עובדת קיומה שלא לומר את תוכנה.  בוודאות אומר לכם, אין עבודת מטה יסודית עד כדי כך בעיריית בית שמש.

"ברמת בית שמש  אין להכניס סיכה, לא רק בבניה  סדורה אלא גם בתוספת בניה". ואני נוטה לקבל את העמדה הזו, שהרי מדובר  באחת השכונות הצפופות ביותר מבחינת אוכלוסין. אין שם דירה  שיועדה לחמש עד שש נפשות שכבר אינה  מספיקה לאכלס את כל בני אותה משפחה. מילא אם היה מדובר בתוספות להגדלת דירות, דבר שגם הוא  לא נכון ולא  מתאים במצב הקיים.

גם כיום יש בעיה גדולה בשכונה הצפופה, אין מספיק כיתות לימוד, אין  פארקים לילדים, אין  אפילו מרכזון קהילתי אחד לרפואה!!! היה היה פעם אולם ספורט שנבנה מכספי משרד השיכון/מפעל הפיס שגם הוא הפך לישיבה, אז מה יהיה. להוסיף עוד אוכלוסיה לשכונה צפופה  זה כמו להכניס  לאותו קן עוד ביצים של  ציפור אחרת.

ומהי שכונת מגורים? האם  עדיין לא הפנימו שבשנת 2020 מדברים על איכות חיים, אפילו אם מדובר באוכלוסיה חרדית. גם בשכונה הזו יש  אנשים עם תרבות  חיים, שאיפה לאיכות,  רצון לחיות טוב יותר בהווה מאשר בעבר.  שכונת מגורים חייבת לתת לציבור תושבי השכונה את כל הצרכים והערכים החשובים לקיומם כבני אדם ראויים.    

 יש רצון, ויש שאיפה. מי יעמוד מול הרצון הזה?  נדמה כי עובדות המציאות מכריזות שאסור לבנות ברמה ב אפילו תוספת  דיור, שלא לדבר על  תוספת בניית יח"ד.  אם אפשר להעלות על הדעת להיענות לבקשות תוספות כדי לפתור חלקית מצוקת מגורים, אפשר להבין, אפשר להצדיק. תוספת דירות על גגות? שלא לדבר על זה ששוב  תהפוך כל השכונה לאתר בניה, משאיות עפר,  טרקטורים, טלסקופים,  ועוד יסתובבו  לילדים הרבים  על המדרכות ויסכנו אותם.  זו בעיה בטיחותית  מסוכנת.

תוספת דירות על גגות, גם אם מדובר בכמות מזערית של 35-40 יח"ד,  הרי היא תוסיף לשכונה עוד  כמה מאות נפשות. האם התשתיות שנבנו עבור כמות אוכלוסין מסויימת, בתקווה שהעירייה ערכה פעם בדיקה כזו,  תתאים גם  לעוד  500 -600 נפשות?

ואם הפעם תאושר התכנית, מי מבטיח לנו שבעתיד לא נקבל בקשות לתוספות בניה על גגות  בשכונות אחרות?

 אין טעם, אין היגיון, ואין צורך.  פשוט כך... אם יש צורך, יש מקום אחר לפתור אותו. הבניה ברמב"ש ב נועדה כנראה לצרכים ומטרות שהן לא מעניינה של הרשות.

ועוד הערה, האם לא היה מהפך כאן  פוליטי בעיר שיעצור את כל בקשות המאכערים האלה? תקנו אותי אם אני טועה....  לא בחרנו את עליזה בלוך לעשות סדר גם בתחום הזה?  הרי דיברנו על עצירת  היוזמות הפיראטיות, שנועדו להעשיר ולרומם רוחם של  אנשים, כביכול מביני עניין אך מקורבים.

הודעת הוועדה המקומית לתכנון ובניה חייבת להיגנז, חייבת לרדת מסדר היום. ראש העיר בלוך חייבת לעמוד על רגליה  איתן לפני אותם מאכערים שסובבים אותה.  היא מסוגלת לעצור ואם היא רוצה גם תעצור. עכשיו זה בידיה. בלוך חייבת לעצור את היוזמה אפיל במחיר משבר פוליטי עם שותפיה