יצירת מחול אינטראקטיבית, המשלבת קולנוע ניסיוני ומציאות רבודה במופע חי על הבמה. היצירה בודקת את הופעתה של ה'פרסונה' כייצוג מתהווה, המותאם למערכת הציפיות החברתיות. יצירה המשלבת מחול, קולנוע וציור.

באמצעות שיח ושפת גוף בין שתי נשים ומול הקהל, נוצר עימות בין ה'פרסונה' שלהן, המסכה אשר נבראה כתגובה למערכת ציפיות חברתיות, לבין הקולות הפנימיים, הפחדים והרגשות המביכים אשר אנו נוטים להסתיר. דרך יצירת תמונות ציוריות בהשראת ציורי נשים מהמאות ה-18 וה-19 נבנות ומתפרקות המסכות בהופעה נשית של גלוי ונסתר.

כוריאוגרפיה: אפרת רובין; פרפורמנס: איריס נייס ואפרת רובין; דרמטורגיה: לילך דקל אבנרי; עיצוב תלבושות ואביזרים: אפרת רובין; עיצוב תאורה: רותם אלרואי; בימוי, עריכה, איור ואנימציה של המסכות: אפרת רובין; פוסט פרודקשן: יונתן כצמן; מוסיקה: הסוויטה הרביעית לצ'לו של באך בביצוע של יו-יו-מא, פותח במסגרת פסטיבל 'מיפו עד אגריפס'.

על המציגות

אפרת רובין: כוריאוגרפית, רקדנית ואמנית רב תחומית. יוצרת במגוון דיסציפלינות של ציור, אנימציה, וידאו ומחול ובשנים האחרונות החלה לשלבם בטכניקה יחודית של 'מציאות רבודה'. זוכת פרס מנהל תרבות ככוריאוגרפית בשנת 2014. זוכת מענק 'יוצר אוצר' של קרן ביסטריצקי לשנת 2015. זוכת מענק מת"ן – המרכז לתיאטרון ניסויי, קרן רבינוביץ' על יצירתה 'שנת השפן'. רקדה והתמחתה ככוריאוגרפית ב-P.A.R.T.S שבבריסל השייך ללהקת ROSAS הבלגית. בוגרת 'בצלאל' במחלקה לתקשורת חזותית ובעלת תואר ראשון B.Des בעיצוב. בוגרת 'תלמה ילין' ורקדנית מצטיינת בצה"ל. במשך שבע עשרה השנים האחרונות יצרה ככוריאוגרפית עצמאית והופיעה בפסטיבלים בחו"ל ובישראל במסגרות שונות: Performance Sum Sum, פסטיבל לתיאטרון מחול לובלין, פסטיבל אלמדה פורטוגל, גוונים במחול, מחול שלם, זירת מחול, קולה של המילה, מחול אחר, מחול לוהט, אינטימדאנס, קליפה אדומה, חשיפה בין לאומית, הרמת מסך, פסטיבל יפו עד אגריפס ובמסגרות רבות אחרות. יצירותיה מאופיינות בשילובים של מחול עם אנימציה, וידאו ואלמנטים חזותיים אחרים. מרצה למחול עכשווי במסגרת היחידה הרב מחלקתית ב'בצלאל', במכללת 'אורות', באקדמיה למחול ולמוסיקה, ובאקדמית 'ספיר' במחלקה לאנימציה. בדצמבר 2018 הציגה תערוכה זוגית בשיתוף עם חנה גולדברג בשם: 'ציפור בחדר' בגלריה 'ביתא', שם הציגה מיצגי וידאו, אנימציה ומחול באוצרותה של אביטל נאור וכסלר. האתר של אפרת רובין: www.efratrubin.com.

איריס נייס: אמנית תנועה, רקדנית, יוצרת רב תחומית. בוגרת הסדנא הבין-קיבוצית למחול בקיבוץ געתון. רקדה באנסמבל בת-שבע ושימשה כמנהלת חזרות לצדו של אוהד נהרין. בוגרת בית הספר לשירת מקהלה, מכללת לוינסקי בניהולו של מיכאל שני. רקדה ב'עידו תדמור – הלהקה', הופיעה וניהלה חזרות בארץ ובעולם עם מורים וכוריאוגרפים רבים, ביניהם: אוהד נהרין, עידו תדמור, ג'וליאן המילטון, גלית ליס, מיה לוי ואננדו מרס, אנה הלפרין, אפרת רובין ועוד. מאלתרת ויוצרת עצמאית לבמה ווידאודאנס. יחד עם ד"ר נעמה אושרי, הנחתה את סדנאות 'דרך הנהר' (תנועה, מדיטציה וריקוד). יזמה יחד עם עינת גנץ את מאלתרים ביחד –מעבדה לאלתור ומחשבה ליוצרים מדיסציפלינות שונות. בשנים האחרונות איריס ממשיכה ומעמיקה את מחקרה בתנועה ובוחנת מגוון אפשרויות לתרגול ולמופע של תנועה, מחוץ לכותלי הסטודיו עם משאבי הטבע, בחללים אלטרנטיביים ובמרחבים ציבוריים. כיום, מובילה את אנסמבל 'לשבט-לקום', שישה פרפורמרים המופיעים במרחב הציבורי ויוצרים מופע, אירוע מתהווה בשפה הייחודית למפגש של ריקוד, מוסיקה ומקום. יזמה ומנחה את פרויקט 'הגוף בטבע' - סדנאות המציעות מפגש של גוף בתנועה עם הטבע הפראי. פרויקט זה מציע מסעות אישיים של גילוי ולימוד העצמי, יצירה בתנועה וריפוי. 

שבת, 14.12, ושישי, 3.1.2020, בשעה 20:00, המופעים מתקיימים בתיאטרון 'תמונע', שונצינו 8, תל אביב.

מחיר כרטיס: 80 שקלים.

להזמנת כרטיסים: 03-5611211, ובאתר: https://bit.ly/36tlflh.

טריילר המופע