מאת: יובל בנר | צילום אילוסטרציה: Shutterstock

לרכוש ביטוח הוא לא כמו לרכוש רכב. או טלוויזיה, או מזגן, לצורך העניין. בכל אלה יש לך נתונים מדוייקים, כוחות סוס, אינצ'ים או רזולוציה, ביטוח הוא שונה, אין מה להשוות... נכון? לא. הכתבה הבאה תתקל את מרבית התפיסות המיושנות שיש לגבי ביטוח רכב. התפיסה לפיה חייבים להשוות היא אומנם נכונה, אך כמו בכל תחום אחר, המחירים ניתנים למיקוח והתנאים, שהם בכלל הדבר החשוב בכל העניין חייבים לעבור לקידמת הבמה ולקבל את הכבוד המגיע להם. הרי מה עוזר לעשות השוואת מחירים לביטוח רכב אם בסופו של דבר מצאת את עצמך עם הביטוח שהוא אולי הכי זול, אבל אינו מתאים לך?

לפני שנצלול לעניין השוואת המחירים חשוב לקחת בחשבון כי יש נקודות נוספות להשוואה שהן לא רק המחיר אלא גם נקודות הנוגעות בשירות, גובה הכיסוי הביטוחי, רכב חלופי ועוד תנאים. כל אלו הינם פרמטרים שחשוב להשוות ביניהם כאשר בוחנים את ההצעות השונות.

כאמור, אנו נמצאים בשוק תחרותי. ככזה, עלינו להבין שלכל פרמטר יש משקל וחשיבות בתמחור חבילת הביטוח המתאימה לך. בסופו של דבר, מחיר הביטוח נקבע לפי שקלול פרמטרים כגון גיל ושווי הרכב, גיל הנהגים ועברם התעבורתי, ההסתברות שהרכב יגנב לפי מקום מגוריך ועוד. לכן יוצגו בפניך מספר דוגמאות שיכולות לעזור לך לשלם פחות על ביטוח הרכב הבא שלך אם רק יוצגו בצורה נכונה למול חברת הביטוח.

הסטוריה ביטוחית: ברור מאליו אך שלא ישכח, להיעדר תביעות יש משקל רב בתמחור הפוליסה.

חידוש אוטומטי: הרי ברור לך שזאת לא הדרך הנכונה ויש להימנע מכך. במקום, יש להתחיל בסקר שוק כשבועיים לפני ולנסות לסגור עיסקה כשבוע לפני תום מועד הביטוח. ככל שמתקרבים לסוף הפוליסה יורדים סיכוייך לקבל הנחה משמעותית.

כמה נהגים? לריבוי נהגים, במיוחד חדשים, יש משמעות רבה במחיר. כדאי שיהיו כמה שפחות נהגים בפוליסה ואם ניתן, ללא תביעות ביטוח.

נהג חדש: במידה ויש נהג חדש צריך להיות יצירתיים. אם יש שני רכבים בבית, צריך להבין באיזה רכב הביטוח יהיה זול יותר ולבטח רק עליו. בנוסף, קיימת האופציה להפעיל ביטוח נהג חדש נקודתית בעזרת הודעת SMS. אם יש אפשרות לבטח בצורה זו יחסך סכום גדול.

מערכות בטיחות: רכב בעל מערכות בטיחות פסיביות, אך בעיקר אקטיביות, יכול לקבל הנחה בביטוח המקיף עקב כך. בסופו של דבר תפקיד מערכות אלה למנוע תאונה.

דמי השתתפות עצמית: לעיתים, כדי לדמות הנחה במחיר הפוליסה מעלה חברת הביטוח את דמי ההשתתפות העצמית. זוהי לא באמת הנחה מכיוון שלא רק שזהו סכום כסף שיהיה עליך לשלם בעת תאונה, הוא גם עלול למנוע ממך להפעיל את הביטוח במקרה שסכום התיקון קרוב לסכום ההשתתפות העצמית ובכך לשלם עוד יותר ללא סיבה.

רכב שני בבית: בפשטות, רכב שני מוריד את ההסתברות לפגיעה ברכב הראשון בבית כי הוא מוריד ממנו את העומס. אם הביטוח הוא על הרכב השני, אין סיבה לשלם יותר.

דמי כינון: ישנן חברות הגובות תשלום אם לאחר תאונה הרכב מתוקן שלא במוסך הסדר. אם זאת כוונתך, חשוב לוודא שלא יגבה ממך תשלום נוסף לפני חתימת ההסכם.

סיכום:

ביטוח, כמו כל מוצר צריכה אחר, עוסק בסופו של דבר בערכים מדוייקים וברורים. הרי ברור לך שאין סיכוי אפילו להתניע את הרכב ללא ביטוח, אז איך אפשר להסכים להשתמש ברכב עם ביטוח שאינו מתאים לך או שלא יכסה כל נזק אפשרי? השוואת מחירים ביטוח רכב אונליין היא התחלה טובה, משם יש להתקדם לבדיקה מעמיקה יותר.

 


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.