חוקרי תאונת הדרכים ברחוב רש"י עמלו שעות ארוכות. החוקרים  לא ויתרו על שום ממצא שיכול לסייע לפענח את הגורם לתאונה בה נהרג אדם בן 40. הצוות  מדד את רוחב הכביש, את  עקבות גלגלי הרכב,  ערך בדיקת ינשוף לנהג המתנגש. צוות החקירה עשה עבודה מקצועית, לבסס את השערתו לגורם התאונה.  ברור שבסופו של דבר, הניסיון של החוקרים משחק תפקיד, המגע היום יומי  של האנשים האלה עם  תאונות דרכים קיים, והם לומדים מתאונה אחת לשנייה מה יכול להשפיע ולגרום לתאונה ח"ו.

רחוב רש"י, רחוב פתוח,  משני צידיו אין כמעט בנייני מגורים, ואין תנועה רבה של הולכי רגל, זולת  הכניסה לשכונת נחלה ומנוחה. מיקום התאונה היה בסמוך לישיבת 'ראשית'.  קוים אדומים מסומנים על המדרכות. איסור חניה מוחלט. ובכל זאת, במקום חונים כלי רכב האורחים!!!! במיוחד כאשר מתקיימים אירועים באולם הישיבה או בבית הכנסת המהודר של הישיבה. מילא אם היו חונים במקום כלי רכב קטנים, עדיין אפשר  

תמונת המצב שנראתה לחוקרים בזירת התאונה די ברורה. ככל שעלה אור הבוקר הגדילו להבין את  הסיפור.  מצד ימין הכביש, חנה אוטובוס.  מצד שמאל, במקביל לו חנה כלי כבד- משאית.  רוחב הכביש לא היה כטבעו,  אלא צומצם למינימום שיכול להיות שכל אדם היה מתנגש באחד הכלים הכבדים.

חניה כזו  מסכנת את הנוהגים, כבר כתבנו, חזרנו והזהרנו,  כמעט  אמרנו הכתובת הייתה על הקיר.  לחוקרים יש מידע  והבנה בסיכונים הנובעים  מחניה  לצד הכביש. רכב גדול סוגר את הכביש  לכל נהג, גם לנהג שאינו בגילופין. קל וחומר כאשר משני צדי הכביש חונים שני כלים כבדים ואם הנהג נוהג בחוסר אחריות, שותה לפני שעולה להגה.

מי שנכח במעמד החקירה ואיסוף הראיות,  לא יכול היה שלא לשמוע את החוקרים מתלחשים ביניהם. ציטוט אחד משיחה אחת הרתיח את דם כותב שורות אלו:"העירייה לא אוכפת את חוק החניה בצידי הדרך". אם זה מדוייק, כמה התרענו על סכנת החניה בצדי הדרכים בעיר. חניית כלי רכב כבד כבר גבתה דמים בעבר,  הנה שוב זה קורה השבוע, צעיר בן 40 קיפד חייו, ויכול להיות שאם  לא היו שני כלי הרכב הכבד  גם אם  היה בגילופין היה מתנגד במדרכה, בעץ,  ייתכן והאסון הנה נמנע.

 חבר מועצת העיר שלמה ברילנט נזעק עתה ומבקש דיון חירום.  כן, הגיע הזמן,  מי שהבין את הסכנה האורבת בשד' בן זאב ופינה משם את כלי הרכב הכבדים, צריך להבין שהסכנה הזו ל  מתבטלת, אלא צומצמה  בלבד, אבל היא עדיין קיימת. עיריית בית שמש חייבת למנוע חניית כלי רכב כבדים בכבישי התנועה הראשיים בעיר.  התנועה  אינה כפי שהיתה אתמול,  ריבוי כלי הרכב מחייבת היערכות אחרת.  קיים חוק עזק עירוני, ועל העירייה רק לאכוף אותו. האם לא הגיע הזמן?

הזירה ברשי, מצד אחד אוטובוס, מצד שני משאית כבדה