צילום יח"צ

מים חמים נדרשים בכל בית ועושים בהם שימוש לרחצה, לשטיפת כלים, לשטיפת רצפות ועוד. השימוש במים חמים גובר בימים קרים ובעיקר בימי החורף. ניתן למצוא דודי חשמל בגדלים שונים כאשר הבינוניים והגדולים ביותר הם בני 80, 120, 150 ו 200 ליטר. אלו מותאמים למשפחות בנות  4 ,5 ויותר נפשות. קיימים גם קטנים יותר הנדרשים בבתי זוגות, אצל רווקים ועוד. אחת הבעיות המרכזיות היא בשליטה על הכיבוי וההפעלה של  כל סוגי הדודים ובעיקר הגדולים. במקרים רבים, חוסר השליטה נובע מסיבות שונות שתפורטנה להלן. דוד חכם שמגיע עם מפסק חכם יכול לפתור בעיות אלו מהיסוד.

יתרונות

הנסיבות לחוסר השליטה הם כאשר נמצאים מחוץ לבית, כאשר מבלים בטיול לאורך כל היום ולא תמיד רוצים להפעיל את הדוד עם היציאה, לעיתים, פשוט שוכחים לטפל בכך. יש מצבים בהם יוצאים מהבית לשעות ארוכות ופשוט שוכחים לכבות אותו. וקיימים מקרים נוספים. הבעיה המטרידה היא בעיקר בהפעלה מחשש לכך שלא יהיו מים חמים בזמן. הכיבוי פחות בעייתי מכיוון שבכל דוד יש תרמוסטט המווסת את טמפרטורת המים. הוא אינו מאפשר לה לעלות על  60 מעלות. כל חריגה למעלה עלולה לפגוע בציפוי הפנימי של הדוד ולגרום לפיצוץ ונזקים. יחד עם זאת, חימום יתר מגדיל את ההוצאה הכספית. מעבר לכך, תמיד עלולה להיווצר תקלה בתרמוסטט שגרום לחימום יתר ולנזק בלתי הפיך לדוד עד כדי החלפתו.

חיסכון בהוצאות

דוד חכם מופעל על ידי סוויצ'ר שהינו מתג חכם המופעל על ידי אפליקציה. כך ניתן לשלוט על ההפעלה והכיבוי מכל טלפון סלולארי הנגיש לכל אחד. האפליקציה מחוברת לאינטרנט אבל ההפעלה ניתנת להיעשות גם מהמחשב הביתי וללא רשת אינטרנט. בנוסף קיימים יתרונות רבים נוספים. קיימת שליטה והפעלת לוח זמני הפעלה ללא אינטרנט, ניתן לחסוך בחשמל בגלל השליטה בזמני ההפעלה. ניתן לחמם את פרק הזמן הדרוש וההכרחי על פי כמות המשתמשים. משתמש אחד יצרוך כמות מים מוערכת ידועה, ולכן, אין טעם לחמם כמות מים גדולה מזאת. ניתן למדוד את העלויות בהתאם לצריכת החשמל. ניתן לדחוף הודעות בעת הכיבוי וההפעלה. ניתן לקבל מידע על שימוש לפי משתמשים שונים  ולהתאים את משך הדלקת מתג הדוד על פי כמות הצריכה האופיינית של כל משתמש.

אפליקציה יעילה

כיבוי אוטומאטי הוא גורם חשוב בהפחתת הוצאות החשמל. אם מחממים יתר על המידה ולא משתמשים במים הרי, שבסופו של דבר, הם מתקררים ולא מנוצלים. מפסק חכם מתאים לכל סוגי הדודים כך, שכל בית אב יכול לרכוש אותו וליהנות מהיתרונות שהוא מספק. האפליקציה מותאמת למערכות ההפעלה הפופולאריות ביותר דוגמת אנדרואיד של גוגל וIOS של אפל. מרבית הטלפונים בנויים עליהן כך, שההתאמה היא למרבית הצרכנים. דוד חכם מגיע עם מתג ההפעלה דקורטיבי ואסטטי ובעל זכוכית טאץ' חלבית. רכישתו תשדרג את איכות החיים.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.