כדורגלן עבר מפורסם, אשר שימש אף כקפטן של אחת מן הקבוצות המובילות בליגה ושחקן נבחרת ישראל, הגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל, להלן) להכיר בפגיעות ברגליו כפגיעה מעבודה. קריירת הכדורגל של השחקן, כיום בשנות ה-60 המוקדמות לחייו, הסתיימה בפציעה קשה בברכו לפני כ-30 שנה, שבה הכיר המל"ל כתאונת עבודה. 
הכדורגלן טען כי מגבלת התנועה והכאבים מהם הוא סובל, מעבר לפגיעה בברכו, נבעו באופן ישיר מהקריירה העניפה שלו כשחקן ומאמן כדורגל. המל"ל דחה את בקשותיו של השחקן, וזה הגיש תביעה כנגד החלטת המל"ל לבית הדין לעבודה בירושלים. 


בתביעה, שהוגשה ע"י עו"ד איתמר כהן ממשרד כהן מאק (בתמונה: צילום: יוגי'ן וייסברג), הצביע עו"ד כהן על מספר פסקי דין שהכירו בזכאותם של כדורגלנים להיות מוכרים כנפגעי עבודה, לאחר שהוכח כי הנכויות מהן הם סובלים אכן נגרמו עקב עיסוקם המקצועני בספורט, לרבות מקרה דומה בו ייצג שחקן אחר מבית"ר ירושלים שהפגיעות ברגליו הוכרו כתאונת עבודה. 
למרות האמור בכתב התביעה התנגד המל"ל להכרה בשחקן כנפגע עבודה, בין השאר בטענה להתיישנות, וכן משום שייתכן שהנזק שאירע לו נגרם בגלל סיבה אחרת, ולא בגלל היותו כדורגלן מקצועני.
לאחר למעלה משש שנים של דיונים, בהם ביקש המל"ל למנות רופאים שונים שיבדקו את מצבו של השחקן, הסכים המל"ל שהנזקים מהם סובל ברגליו נגרמו בגלל פגיעות חוזרות ונשנות כתוצאה ממקצועו ככדורגלן (מיקרוטאומה) – כך שהפגיעה ברגליו תוכר כתאונת עבודה.
נשיא בית הדין לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, אישר את ההסכמה, נתן לה תוקף של פסק דין, וחייב את המל"ל בהוצאות של 7,000 שקלים.
כעת יעמוד שחקן העבר בפני ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי שתבדוק אותו ותקבע את נכותו.