היום יתקיים טקס השבעת חברי הכנסת.מהעיר בית שמש יש לנו שלוש נציגים : חברת הכנסת  קטי שטרית - ליכוד, עומר ינקליביץ - כחול לבן והרב משה אבוטבול - ש"ס. 

רגע לפני טקס ההשבעה, כחבר כנסת מטעם תנועת ש"ס, ראש העיר לשעבר, הח"כ הרב משה אבוטבול, התפנה מעיסוקיו הרבים והתראיין עבור שמשנט.

איך אתה מרגיש בנוגע להשבעה היום? 

"בוודאי שאני נרגש מאוד, מאוד, למלאת שליחות כזאת חשובה, למען עם ישראל.אני מקווה בע"ה שהאמון שנתנו בי תושבי מדינת ישראל, מכל החוגים, מכל הארץ כולה, יצדיק את המעשים הטובים שאני אעשה בע"ה, לשרת את כולם בנאמנות, למען עם ישראל, תורת ישראל, ארץ ישראל, ובעיקר למען השכבות החלשות, נושא שמאוד קרוב ללבי, ומדבר אליי ואפעל למענו בע"ה"

האם אתה מתרגש, כמו להיכנס לתפקיד חדש? 

"ההתרגשות כאמור מאוד גדולה, זה בעצם תפקיד שתמיד חשבתי להגיע אליו, להיות חבר כנסת, אני שמח שהגשמתי בסיעתא דשמייא סוג של חלום,. ההתרגשות גדולה גם משום שזה לא דבר שאני מכיר במאה אחוז,זה לא  כמו להיות ראש עיר, שאתה לפני זה היית חבר מועצה הרבה שנים וסגן ראש עיר, ואתה למדת את התפקידים, כאן התפקיד מעט שונה ואחר, עם ארגז כלים שונה. אבל אני מאמין שבע"ה חבריי הטובים בסיעת ש"ס יקדמו אותי ויסבירו לי דברים שאצטרך ללמוד. "איזה הוא חכם? הלומד מכל אדם". אני מאמין שבע"ה הניסיון הציבורי שלי, משנות כהונתי כאן בעירייה, במשך 25 שנה, שבהם הייתי: סגן ראש העיר, ממונה על הבניה וההנדסה, ראש העיר. אני רוצה להביא את הידע שלי וניסיוני מכל אותם תחומים ותפקידים שביצעתי, לוועדות בכנסת
בסיעתא דשמייא".

מה אתה יכול לספר על תפקידך הנוכחי בתנועת ש"ס? 

"התפקיד שלי בש"ס, הוא יותר במישור הארצי, פחות במקומי, אם כי אני בקשר חזק וטוב עם חברי מועצת העיר, מטעם תנועת ש"ס שעושים עבודה נפלאה במסגרת האפשרויות שיש להם. אני מאוד מקווהשגם בקרוב נזכה לראות אותם כחלק מהקואליציה העירונית, על מנת שיחד יסייעו להצלחת העיר בית שמש. אך עיקר המגמה שלי ועשייתי כפי שציינתי הם יותר במישור הארצי. שם כח"כ ואולי גם כחבר בחלק מהוועדות, אתרום את חלקי מטעם תנועת ש"ס במישור הארצי ואקדם כמה שיותר נושאים למען כלל ישראל"

כראש העיר של בית שמש בעבר הלא רחוק, כיצד והאם, אתה יכול לקדם את עינייני העיר, ובאיזה תחומים? 

"ללא ספק, חלק מאוד גדול מזה שרציתי להגיע לתפקיד, של ח"כ זה בכדי לשרת נאמנה את העיר בית שמש. אני כ"כ אוהב אותה ואוהב את אנשיה הטובים, מכל החוגים והגוונים, גם מי שתמך בי וגם מי שלא. כולם אהובים וברוכים. אני יודע שגם אלה שלא תמכו בי, בסופו של יום אוהבים אותי, הם שמורים בלבי, ואנחנו שומרים על קשר טוב. עשינו את הכל למען הצלחת העיר במשך 25 שנה. בכל מיני תפקידים, ועשור זה פרק מאוד גדול כך שמבחינתי הגיע הזמן גם לשרת את העם במישור הארצי. משם אני בע"ה אעשה כל מאמץ לשרת את העיר, להביא תקציבים לעיר כמו לכיתות לימוד, לעזור כמובן להנהגה הנוכחית, לראש העיר הגב' דר עליזה בלוך וכמובן לעשות הכל למען החלום המתוק שלי: הקמת בית חולים בעיר בית שמש, דבר שהכשרתי עבורו שטח של מאה ועשרים דונם. אעשה את כל המאמצים להקים לובי בכדי שזה ייצא לפועל וכמובן בכל דבר שיתאפשר לי לשרת את העיר אני אעשה זאת. אני מתעתד בלי נדר להקים לישכה פרלמנטרית לקבל ציבור ותושבים במגוון שאלות. אני לא שוכח להודות לכל תושבי העיר שעזרו לי והצביעו עבורי בכל סבבי הבחירות, ונמשיך הלאה לשרת אותכם נאמנה לעוד שנים רבות".

מה אתה מאחל לעצמך בתפקידך כחבר כנסת? 

"אני מאחל לעצמי להישאר - משה. להישאר בע"ה אותו אדם קשוב, אותו אדם שמסתכל לאנשים בגובה העיניים. כמו שאמר דוד המלך: "לא גבה לבי ולא רמו עיניי". לא להביט מלמעלה אלא להביט מלמטה, לראות את מצוקת כל האנשים ולהבין שהמצוקה של הזולת היא המצוקה שלך. להמשיך לשרת את כולם מבלי להסתכל על השעון והזמן ולא על מידת הכבוד, לשמור על ענווה והמידות הטובות שבהן התנהגתי כל השנים כי. לכך נוצרנו, לשרת את הציבור ואנחנו חייבים להמשיך ולהיות עבדי הציבור ולא להתנשאת חלילה. אני מקווה שבורא העולם ייתן לי כוחות לכך. 
אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לרעייתי היקרה אסתר, שמלווה אותי עשורים רבים וכך גם לחתניי ובניי ובנותיי, כלותיי ונכדיי ונכדותיי המתוקים. אני מקווה בע"ה שאביא כבוד לעיר בית שמש, ושאצליח להעביר הרבה הצעות חוק חברתיות שיעזרו במאוד לציבור. אני פונה לציבור - אם אתם רואים עוולה בחוק שניתן לתקן, תיידעו אותי ותעבירו לי חומרים בנושא, ואני אבדוק עם יועצים משפטיים מה ניתן לתקן.

אני עומד לשרותכם. לא החלפתי מס' טל' - 
0527304050 . זמין תמיד להודעות. או לכל דרך אפשרית בכדי לשרת אותכם נאמנה, תושבי בית שמש היקרים והאהובים. בית שמש עיר גדולה ויפה, אנו צופים לעיר עתיד מאוד גדול ולכלל תושבי המדינה- שנה טובה, כתיבה וגמר חתימה טובה. אוהב אותכם משה אבוטבול, ראש העיר לשעבר וחבר הכנסת כיום מטעם תנועת ש'ס בכנסת ישראל. שנה טובה"

מערכת שמשנט מאחלת לרב והח"כ משה אבוטבול המון ברכה והצלחה בתפקידו בעל השליחות הציבורית 

וכמו כן המון איחולי הצלחה, לחברות הכנסת מהעיר - קטי שטרית - ליכוד ועומר ינקליביץ - כחול לבן.