ראש העיר דר' עליזה בלוך בתערוכת 'הזדמנות לאומנות: ״אתן נשים פורצות דרך. ששומרות על העולם הפנימי ויוצרות עולם משלכם באמצעות האומנות"
 
תערוכת 'הזדמנות לאומנות' של המרכז לאומנות חזותית בית שמש, 'סטראט', מתקיימת זו השנה השלישית במתנ"ס גוונים בשיתוף עיריית בית שמש.
מדובר בתערוכת אומנות מקצועית של אומנות פלסטיקה, ציורים, פיסול וקרמיקה, יודאיקה ועוד בה מציגות כ- 60 נשים ונערות במגזר החרדי ביוזמת מנהלת בית הספר, מיכל בן לולו ואוצרת התערוכה, ד"ר נורית סירקיס בנק.
ראש העיר, ד"ר עליזה בלוך וחברת המועצה והממונה על קידום מעמד האישה, רינה הולנדר הגיעו היום לתערוכה אשר משלבת אומנות, יהדות ודת.
ראש העיר, עליזה בלוך: "אתן נשים פורצות דרך ומעוררות השראה. אתן שומרות על עולמכן הפנימי באמצעות האמונה ויוצרות עולם מלא תוכן משלכן באמצעות האומנות ובכך נותנות תקווה להרבה נשים ולי באופן אישי"

סגן ראש העיר והממונה על החברה למתנסים, משה שטרית: " יצירות האומנות בתערוכה נעשו כולן על ידי בנות העיר. עבודות הציור, הפיסול והצילום המוצגות הן הוכחה חיה לכישרון הרב המצוי בעירנו. כממונה על המרכזים הקהילתיים, בכוונתי למצב את מתנ"ס גוונים כמרכז יצירה אומנותית עירונית. אני רוצה לברך את השותפים הרבים וכמובן את המוציאים לפועל- צוות העובדים המסור של מתנ"ס גוונים.

סגנית ראש העיר והממונה על קידום מעמד האישה, רינה הולנדר: "התורה מספרת לנו כי במהלך בניית המשכן,  "וכל אישה חכמת לב בידיה טוו"- הנשים הן אלה אשר טוו את הצמר למשכן והן היו "חכמות לב"- לא די שהייתה בהן חכמה וכשרון לביצוע העבודה אלא עשו זאת עם כל הלב, עם רגש וכוונות. תערוכת תלמידות מכון סטארט הזכירה לי מיד את הפסוק הזה. ניכר כי בעבודות הושקעה לא רק עבודה וחכמה רבה, אלא גם הרבה נשמה. אני מודה למנהלת מתנ"ס גוונים, יהודית לורברבוים ולסגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית, על ההזדמנות להשתתף במיזם הזה דרך המחלקה לקידום מעמד האשה. בעז"ה נמשיך לפעול להעצמת עשיה נשית בכל תחום".

אוצרת התערוכה, ד"ר נורית סירקיס בנק: "חשוב לי לקדם את האומנות במגזר הדתי והחרדי. האומנות היא לא במנדט החילוני. אלא אומנות בתכנים יהודים היא חשובה. אני מנסה להוביל מהלך ולהוביל לימוד אומנות מקצועי במגדר החרדי".

מנהלת המתנ"ס יהודית לוברבום: "שבוע האמנות של המתנ"ס הוא יוזמה שמקדמת חיי קהילה עשירים בתרבות ובאמנות. אנחנו שמחים להיות בית לעשייה אמנותית מקצועית ומזמינים את כל חובבי האמנות להשתתף בפעילויות שלנו".

תמונה: דוברות עיריית בית שמש