בדצמבר 1996 מצאו את מותם שני לוחמי שייטת 13 בתאונת צלילה. לאחר האסון נמצאה בין חפציו של אחד מהם, יאיר אנגל ז"ל מקיבוץ רמת רחל, מחברת שירים שכתב במהלך מסע שערך לפולין בו תיאר את חוויותיו ורגשותיו. יאיר עצמו היה נכד לניצולי שואה.

במטרה לשמר את זיכרון השואה בקרב הדור השלישי נולד מיזם "שישה מיליון אחים דור 3" לזכרו של יאיר אנגל ז"ל. זו השנה השנייה שמיזם זה פועל. 

הפרוייקט החל ביוזמת יורם דורי ובשיתוף מנהל חינוך חברה ונוער של משרד החינוך, פרופ' זהבית גרוס במרכז סאל ואן גלדר באוניברסיטת בר אילן והקרן להנצחת יאיר אנגל ז"ל שבראשו עומד אביו, יוסף (ג'וחא) אנגל שייבדל לחיים ארוכים.

השנה נבחרו שבעה שירים שבוצעו השבוע לראשונה. שניים מהם הולחנו על ידי שלום סוטו, המוכר לנו כמנהל המוסיקלי של 'בין השמשות'. אחד מתוך שני השירים בוצע על ידי שתי בוגרות הלהקה – רתם גלנסקי ומעיין ברינזה – שכבר הספיקו מאז ימי הלהקה בבית שמש לשיר בלהקות צבאיות.

מדובר בבמה מכובדת מאוד. בין יתר הזמרים המשתתפים במיזם: דוד דאור, מיטל טרבלסי, שי המבר, רותי נבון ועוד. רתם ומעיין ביצעו את השיר 'עת' שכתב דן בן דור. השיר השני שהולחן על ידי סוטו הוא 'אל תפחד' שכתב גיל עזרא ז"ל ותבצע מיטל טרבלסי.

בשיחה עם 'שמשנט' מסר שלום סוטו: "מדובר במיזם אדיר בו יצא קול קורא והוגשו 80 שירים והולחנו שבעה. הגשתי שלושה לחנים והתקבלו שניים. הלחנים הוגשו בעילום שם ורק לאחר שנבחרו ניתן היה לגלות מי המלחין. מעבר לזה שהלחנתי שירים, זה מיזם מרגש כי זה על נושא כה חשוב – זיכרון השואה. דור הניצולים הולך ונעלם ומנגד רואים איך הנוער מנסה להתחבר ועושה הכול לשמר את הזיכרון ואחד הדרכים זה כתיבת שירים. וכמובן, מרגשת מאוד ההתגייסות של רתם ומעיין ששרו אצלי ב'בין השמשות' ושירתו בלהקות צבאיות".

ביום ראשון השבוע (28.4) התקיים אירוע מיוחד להשמעת הבכורה של השירים. "זה היה אירוע עם אישים מכובדים ובהנחיית נעם גילאור. אירעו מרגש עם מיטב הזמרים שלנו וגם הזמרות שלנו מבית שמש היו שם. כולי תקווה כי נזכה לשמוע את השיר ששרו ואת יתר השירים ברדיו עם הזמן. יתקיימו מופעים נוספים במסגרת מיזם זה וכמובן הן לא שוכחות את המקום בו התחילו והן תהיינה גם בטקס ערב יום הזיכרון בבית שמש לשיר יחד עם הדור הצעיר של 'בין השמשות'".