אתמול התקיים אירוע בחסות מורשת ישראל ועוד מספר גורמים כמו  משרד החינוך  שכנראה נתן את רוב המימון לאירוע.  אברהם פריד הופיע שם, אומרים שהיה אירוע מלא חן וקסם. כל הכבוד למארגנים. האירוע התקיים בקביבוץ צרעה בהיעדר אולם מתאים בבית שמש.  במעמד הזה  אירעו  דברים  שצריכים וחייבים לתת עליהם את הדעת.  כך אני חושב דווקא עכשיו כאשר התחלף שלטון ויש מדיניות חדשה שאותה צריך לעצב.

ראש העיר עמדה על הבימה והודתה למארגנים של האירוע. את הגוף הממן של האירוע, משרד החינוך, היא שכחה או שלא ידעה. עליזה בלוך כבשה הרבה במות, זו הבמה לדעתי מיותרת והיא לא היתה צריכה לעלות עליה. תני לאנשים  ששילמו ממיטב כספם  לשמוע מוסיקה בלי פוליטיקה. נוכחות בלוך על הבימה הוא שרבוב פוליטיקה לתחומים שעדיף שיישארו נקיים. אני, כמו רבים מתושבי העיר נזקקים לא פעם לאירוע תרבות מחוץ לעיר. תל אביב, ירושלים, ואפילו עד כפר מנחם הגעתי.. ככה זה כשיש צימאון לתרבות כאשר המדינה מלאה בריאליטי שאינו (חביב עלי) במיוחד. בשום מקום לא עלה ראש העיר או הישוב במקרה של כפר מנחם לברך את הבאים.... על מה ולמה עולה ראש העיר לבמה? מי שבא לאירוע כזה רוצה ליהנות נטו מהאירוע, בלי פוליטיקה, בלי  כל הרעש בחש הקיים בעיר על המתרחש בשדה הפוליטי. כאילו זו המנה העיקרית לקיומנו.  ברכתה של בלוך רצויה, אבל לא במעמדים מעין אלו. אנא השתדלו קצת לצמצם את המתח הקיים ממילא במערכת שלנו.

תודה לשמוליק גרינברג, דוד וקנין, חיים בן מרגי.... הם תודות רצויות. מנומס,  אנושי.  אחד שמסיים תפקידו בחברה למתנסים, השניים האחרים, אחד עובד עירייה והשני יו"ר הבית היהודי. מה  צריך להזכיר כאן את הבית היהודי? 5 דקות שלמות עמדה בלוך ודיברה על הבמה לפני הקהל ששילם מכספו לראות מופע.  למה 'העונש' הזה?  יש בודאי שיחלקו על דעתי ואני מכבד, אני אם הייתי בא למופע כלשהו לא הייתי רוצה  שיעמוד כל אדם, גם אם מדובר בראש העיר שלי, שאינו קשור להצגה  5 דקות  על הבמה ויספר על תכניותיו. גם עליזה הרגישה בכך, "אני יודעת שקניתם כרטיסים לראות הועה ולא לשמוע דיבורים".  מדוייק!!!! ממש כך. 

חשבתי שאם כבר בלוך עולה על הבימה, בערב של מורשת ישראל,  אזי היא תבשר לעם ישראל היושב באולם על כוונתה לאחד את שתי המסגרות, תרבות תורנית ומורשת ישראל. למה לבזבז תפקידי ניהול  בשתי מחלקות קיקיוניות. ושוב, אם אירוע תרבות למה לא  אגף האירועים הפיק אותו?  האם מה שהיה בקדנציה קודמת זה מה שיהיה? אז מה אתם מתפלאים שיש עדיין בעירייה מי שמתכנן אירועים בשם מעמד האישה.

ואחרון חביב, על הבימה עלה  תושב רמה ג' ישראל יעקב עמר  ושר עם אברהם פריד. אומרים  שזה היה הקטע המרגש....  יפה. נקודת אור, תושב  עולה ומצטרף לחסיד זמר  שמילא את בנייני האומה  בירושלים. 

ולסיכום:  חשבנו  או חאני חשבתי שהמהפך הגדול יביא באמתחתו גם שינוי בתפישה איך להנגיש לציבור המקומי את התרבות.  והנה זה מתחיל  ממש כפי שסיימנו.  מורשת ישראל, תרבות תורנית, אגף אירועים, מעמד האישה.  דוברות... חן חרדי... מתנסים.  האם לא צריך לתת למי שאחראי על האירועים להוביל את כל אירועים?  הנה מה טוב ומה נעים  שבת אחים גם יחד גם בארגון.....