אתמול, יום ד', התקיימה ישיבת מליאה ראשונה וחגיגית במטה יהודה. על סדר היום: בחירת סגנים ומ"מ ראש המועצה, סמכויות חברי המליאה ונושא ניגוד עניינים,  שהוצגו ע"י ורד כהן היועמ"ש, אישור מינויי נציגי ציבור בוועדות בחינה, הועדה לבחירת עובדים בכירים, מינוי ועדות המועצה: הנהלה, תכנון ובניה, הנחות ומכרזים.
את הישיבה החגיגית פתח פיני תורן - מנכ"ל המועצה בברכת הכוהנים ברך את חברי המליאה הנבחרים וציין כי מערכת הבחירות הייתה מרתקת תוך מעורבות של אלפי תושבים ורשימות המתמודדים לוועדים בישובים. ועל האתגרים הרבים שצפויים להנהגת המועצה לשנים הקרובות.
משה דוד, יו"ר ועד העובדים, ברך את ויזל על בחירתו, את נציגי המליאה ואת תשעת הנשים הנבחרות. ציין לשבח את התנהלותו ודרכו המכבדת של ויזל עם ועד העובדים ואת הכרת הטוב של העובדים כלפיו, ואיחל הצלחה לכולם.
תורן, ערך טקס השבעה לנבחרי המליאה וסבב היכרות בו כל נבחר הציג עצמו. בשם חברי המליאה ברך רוביק יהושע משריגים, כנציג מליאה ותיק שהחל את הקדנציה השלישית, את ויזל כראש המועצה ואמר כי חברי המליאה עומדים לימינו.
ראש המועצה ניב ויזל הוזמן לשאת דברים והתקבל במחיאות כפיים.
"אני מודה לכולם על הברכות החמות. מכאן אני רוצה לאחל רפואה שלמה לחברנו משה פרץ מצלפון שעבר ניתוח." הדגיש כי כל ישיבות המליאה מוקלטות ומתומללות כחלק משקיפות וחוקיות נוהל ישיבות מליאה. "מאחורינו מערכת בחירות מורכבת גם בישובים בו התמודדתם לבחירה. מעולם לא התקיימה מערכת בחירות כל כך מעורבות של תושבים ומתנדבים -  220 רשימות התמודדו בישובים כחגיגה  דמוקרטית. אני מודה לכל מי שתמך בי ולכל מי שתמך בכם כנבחרי ציבור, בשם כולנו אני מודה לתושבי מטה יהודה. מדהים שמתוך 60 חברי מליאה 30 נבחרים חדשים מתוכם 10 נשים כתעודת כבוד למטה יהודה. 
מוטלת עלינו אחריות גדולה לשמור על הבית שלנו, כל אחד מאתנו התמנה כחבר דירקטוריון במליאת מטה יהודה, בשבוע האחרון נפגשתי עם חלק מחברי מליאה החדשים ובשבוע הבא אשלים את השיחות עם אלו שלא הספקתי. אני רוצה שכולנו נזכור את התושבים החלשים, מוגבלים, נכים ואחרים. במטה יהודה מגוון דתות ועדות, בבקשה בואו נכבד ונבין את רצונות האחר. אני מבקש לשמור על הכללים בינינו מאחר ואנחנו המראה של התושבים אשר מסתכלים ובוחנים אותנו. חברי למליאה אתם השותפים שלי לעשיה וביחד נקבל החלטות. אנחנו לקראת שינויים גדולים במטה יהודה אני מתחייב להביא אותם למליאה וביחד נתווכח ונגיע להסכמות.

הסגנים, שלומי מגנזי ובני אלירז (צילום: אתי בן עמי, פורטל 'אתיקה')
השינוי הגדול ביותר שמתקיים במטה יהודה - השיח. בפגישות  עם מנהלי האגפים והעובדים חידדתי את השיח החדש, אנחנו לא חמולות ולא קבוצות שיוך! מי שיעבוד יתברך ומי שלא נמצא את הדרך לפתרון. דרך העבודה שלי נעימה, אני לא מתכוון לסגור חשבונות ולא אצה לי הדרך בשלב זה, אולם נערוך את השינויים המתבקשים..
החל מהמליאה הבאה נקיים את ישיבות המליאה בישובים השונים ואתם מוזמנים לארח אותנו. חברי המליאה ישתתפו בכנסים שהמועצה עורכת פעמיים בשנה - ללא עלות. בפנינו עומדים אתגרים רבה ועבודה מרובה ל- 5 שנים הבאות וכולי תקווה, שהעבודה בינינו תתקיים בשותפות מלאה."
ויזל הזמין את חברי המליאה לקחת חלק בפסטיבל היין ה- 20 שמתחיל ב- 29/11 ביד השמונה, ובפסטיבל 'נאמן למקום' שמתקיים זו השנה השלישית בחנוכה בין התאריכים 2-4/12.
ורד כהן, היועמ"ש של המועצה עדכנה את חברי המליאה בפרטים ובמסמכים עליהם הם צריכים לחתום בחלק של ניגוד עניינים בתפקיד חבר מליאה תוך הנחיות ברורות. וציינה כי בכל שאלה וסיוע מוזמנים לפנות למח' המשפטית.
הליך בחירת סגן ומ"מ לראש המועצה
החלק הפוליטי והמשמעותי עמד סביב בחירת סגן ומ"מ לראש המועצה, שלווה בשבועות האחרונים  במתח רב עד אתמול - ערב הבחירה. לתפקיד הנחשק סגן ומ"מ התכוונו להתמודד 4 מועמדים (יהודה בן אהרון מגבעת יערים, רוסי סיידוף מכפר אוריה, שמעון קינן מעמינדב ובני אלירז מטל שחר), נדרש למועמד הסכמה וחתימה של 22 חברי מליאה מההתיישבות אליו אמורים היו לחבור 12 נציגים (כגוש אחד) מפורום הקיבוצים והישובים הקהילתיים ובכך, יכול היה לצלוח את הבחירה לסגנות. 
לפני אקט הבחירה ויזל הסביר את המשמעות ואת אופן ההצבעה הגלויה. "כל אדם יכול להציג מועמדותו לבחירה. עפ"י חוק לראש מועצה יבחרו 2 סגנים בשכר וסגן אחד בתואר. במסגרת השותפות סגן אחד יעסוק בתחום החברתי והשני בתחום הכלכלי. טרום בחירות נסגר הסכם עם שלומי מגנזי והיום ייבחר הסגן השני. המועמד שהציג מועמדות לבחירה - בני אלירז."
שני נציגי מליאה ביקשו לדבר לפני קיום הבחירה, חכ"ל אברום בורג נציג הישוב הר אדר, שביקש לקיים את ההצבעה מבלי ששני המתמודדים יהיו נוכחים. ושמעון קינן נציג עמינדב ביקש לדחות את הבחירה למליאה הבאה בכדי להיערך בהתאם ואף רמז על אי כשרות בתהליך שקדם לו.
ויזל אמר כי הבחירה תתקיים כמתוכנן כפי שנקבע בסדר היום, בהנחה שיש השגות ניתן היה להודיע על כך 48 שעות לפני מועד המליאה כמתחייב בחוק, ובעניין ההצבעה היא תתקיים באופן גלוי ובשקיפות.
בחירת שלומי מגנזי אושרה במליאה לפי: 53 בעד, 1 נגד, 1 נמנע.  
בחירת בני אלירז אושרה במליאה לפי: 44 בעד, נגד 1, 10 נמנעו.
לאחר אישור שני הסגנים ויזל אמר: "בשמי ובשם חברי המליאה אני מברך את שלומי ובני על בחירתם, כולנו נסייע האחד לשני נעשה ונצליח כפי שהתחייבתי.
שלומי מגנזי: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", אני מתחייב לעשות הכל בכדי שנצליח מאחל לניב הצלחה רבה בתפקיד."
בני אלירז: "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו", הבחירות הסתיימו כולנו עומדים לימין ניב ויזל מהיום והלאה. תודה רבה למי שבחר וגם למי שהתנגד ונמנע, אני מצר על כך וחובת ההוכחה עליי להבין שטעיתם."
גזבר המועצה הודיע כי המצב הכספי של המועצה מאפשר העסקת 2 סגנים בשכר. יצוין, כי מליאת המועצה אישרה את מינוי הסגנים ונדרש ממשרד הפנים לאשרר את המינויים.
לאחר שנבחרו שני הסגנים חברי המליאה התחבקו בחלקם והרימו כוסית לחיים באווירה חברית ונטולת מתחים.

לקראת סוף המליאה נקבעו חברי הנהלת המועצה, ועדת משנה לתכנון ובניה, ועדת הנחות וארנונה והאצלת סמכויות לוועדים המקומיים.
למרות המתח הרב שקדם לבחירת סגן ומ"מ, ישיבת המליאה התקיימה באופן מכבד וענייני. ויזל ניהל את הישיבה בסובלנות, אסרטיביות ובאווירה נעימה.
בהצלחה לכולם עם כינון המועצה החדשה!

מאת: אתי בן עמי, פורטל 'אתיקה'