אני קורא פוסטים ובלוגים ומאמרים וציוצים ויש מכנה משותף אחד לכולם, שם בפנים בין השורות ומעל השורות ובמשתמע וברמיזה: 
כולם רוצים לזרוק את כולם לים. 

עד היום היו אלו הערבים שרצו לזרוק אותנו לים, הם לא הצליחו ואנחנו העם הנבחר כתלמידים טובים עושים זאת לעצמנו לבד.
המבקר את הימין אינו רצוי כאן עוד, המתלהם על השמאל את המדינה  חייב לעזוב, את הגפן מקללים שלא ייתן פיריו על האדמה הזו ,את המתבייש ( ולמרות הכול אני גאה במדינה שלנו ולא מתבייש בה כי היא שלי )כבר ״סקלו״ באבנים, ומודה ועוזב בארצנו, לא ירוחם.

חרדים  קיצוניים שורפים דגלי מדינה ובכיכר העיר תולים דמות חייל צה״ל כאילו אין מדינה ושיירת לימוזינות בהילולה למשתמטים, ותקצר היריעה מלכלול את הרשימה הארוכה. לא ארבעה שבטים ולא שניים עשר שבטים לכול שבט מדינה יהודית משלו, או שלא!
הרי כולם זורקים את כולם לים.

ואם כך נמשיך, בימים שיבואו לא ישארו כאן ימניים ולא שמאלנים לא דתיים ולא חילוניים לא סופרים ולא משוררים לא ספרדים ולא אשכנזים, לא חרדים ולא קיצוניים, לא יהודים ולא גרים. 
הרי כולם זורקים את כולם לים.

אבל בלילה אחד, לילה אחד בלבד כולם יהיו ביחד, האשכנזי, החרדי גם הקיצוני, הימני, השמאלני, העיתונאי הסופר והמשורר, השדרן והתסריטאי, המתלהמים משמאל ומימין, הפוליטיקאי מימין ומשמאל, השר השופט והשוטר, המתנחל והמצלם כולם אגודה אחת.

ליל המימונה הוא הלילה האחד, החג היחידי שכולם אבל כולם באים לבית של סאלח, צריך להודות, אנחנו המרוקאים הדבק של העם !!  אוכלים אצלנו (וואלה אלו אוהבים מופלטות ושבקיות וזבן וכול טוב שעל השולחן, טעים טעים אתם אומרים וחוזרים ) מברכים אותנו ״תרוויחו ותיסעדו״ מתברכים על ידינו עם נענע וחלב ב״ברכת הבנים״, שרים איתנו שירים מזרחיים רוקדים איתנו מנענעים את האגן, הפעם כולם ולו ללילה אחד ״אגן הים התיכון״. 

כי בסוף בסוף בגלל סאלח כן חברים רק בגלל סאלח, עדיין  פה זה ארץ ישראל . 
מועדים לשמחה 

אלי כהן 
בית שמש