שכיחות מחלת הסוכרת בישראל ובעולם נמצאת בעליה מתמדת.ארגון הבריאות העולמי הגדיר את מחלת הסוכרת כמגפה של המאה ה21 . במדינת ישראל חיים למעלה מ500 אלף חולי סוכרת.

 אובחנת כחולה סוכרת?

כמה דברים שכדאי לדעת :

 1. אתם לא לבד. הטיפול בסוכרת הוא מאמץ קבוצתי שלך, הרופא שלך האחות ושאר הצוות במרפאתך. שמור תמיד על קשר עם צוות הטיפול שלך והבא לתשומת ליבם כל שאלה שיש לך בקשר לנושאים הקשורים לניהול מחלתך.
 2. טפלו בעצמכם נכון מרגע הגילוי. זה יהפוך את האיזון בהמשך לקל יותר וכך תוכלו להיפטר במהירות מהרגלים מפתים ומסוכנים. זכרו כי הסוכרת היא אומנם מחלה הקשורה בלבלב, אך חוסר טיפול נכון במחלה, עלול להוביל לפגיעה גם באיברים אחרים בגוף ולנזק לטווח הארוך.
 3. התייחסו לסוכרת כאתגר. תאמינו שאם היא הגיעה לפתח דלתכם, כנראה שיש בכם את הכוחות להתמודד עימה..
 4. שמרו על תזונה נבונה ואורח חיים בריא. הטיפול הראשון לסוכרת הוא דרך השינוי התזונתי,תפתחו הרגלים טובים גם לכם וגם למשפחה שלכם
 5. עשו ספורט והישארו בתנועה. גם כי זה מוכח מחקרית כאפקטיבי לחולי סוכרת ותורם להורדת ערכי הסוכר וגם כי אין ספק שזה פשוט גורם להרגיש טוב כשאתם מצליחים.
 6. שימרו על משמעת עצמית. זכרו כי סוכרת היא מחלה הדורשת משמעת עצמית תמידית ונצלו משמעת זו לטובת אפיקים שונים בחייכם- עוד תופתעו לגלות בכמה מצבים המשמעת תפעל לטובתכם. 
 7. להתחיל לנשום נכון ולהפחית את רמת הלחץ נפש רגועה ובריאה היא בסיס להצלחה באיזון הסוכרת. מצב רוח מרומם תורם למוטיבציה לשמור על אורח חיים בריא ומסייע בהצלחת בטיפול התרופתי.
 8. זכרו כי זו אינה ריצת ספרינט אלא מרתון ארוך. כמו כל מסע, גם במסע לאיזון הסוכר בדם תמיד יהיו עליות ומורדות וחשוב לשמור על אורך רוח ואופטימיות.ואנחנו כאן תמי
 9. להתעדכן בטיפולים ובטכנולוגיה העדכנית ביותר היצע הטיפול התרופתי לסוכרתיים גדל מידי שנה ויש יותר פתרונות טכנולוגים  ותרופות היכולים להיא אתכם לאיזון

והכי חשוב- דעו ולשלוט בסוכרת ואל תיתנו לה לשלוט בכם.

 • רופא סוכרת
 • אחיות סוכרת
 • דיאטנים מומחים בסוכרת
 • עובדת סוציאלית
 • רופא עיניים

**** צוות מכון הסכרת במרפאת הגבעה מוכן תמיד לענות לשאלות ולייעץ בנושא הטיפול בסוכרת 

לפרטים ניתן לפנות למרפאת מאוחדת הגבעה 02-9906555