*בתמונה: השער החשמלי בכניסה לרחוב

 

לפני זמן קצר (יום שישי), דווח ברשתות החברתיות השונות, בשמשנט ובאתרי תקשורת נוספים כי כנופיית פורצים מפתח תקווה פועלת באזורנו. 

באירוע שפורסם נראה רכב פרטי שנכנס לרחוב הערבה בעיר (רחוב פרטי המאובטח בשער חשמלי) ובו שני אזרחים שזהותם אינו ברור, זאת בעקבות צילום כהה ומטושטש. 

השניים, שעברו את שער הרחוב ללא אישור ונכנסו לדירה פרטית מבלי להזדהות, העלו את חשדה של בעלת הדירה. בעקבות כך, פנה ועד השכונה למשטרה שאכן אישרה כי ככל הנראה ועל פי הסימנים הרבים, מדובר בכנופיה שפועלת מזה זמן רב באזור פתח תקווה. 

אולם, לאחר חקירה מקיפה יותר והדיווח באמצעי התקשורת והרשתות החברתיות נודע כי שני האזרחים אשר עובדים בתאגיד מים החליטו להזדהות וכשלא נצמדו להוראות המעסיק ואף עברו את שער הרחוב ללא אישור, עוררו את חשדם של הדיירים. כמו כן, יש לציין כי לדירה הנ"ל פרצו בעבר פעמיים. 

מערכת שמשנט דורשת להבהיר כי אין כל קשר בין שני האזרחים בסרטון לכנופית הפורצים מפתח תקווה. ההבהרה וההתנצלות בין דיירי הרחוב לנציגי התאגיד התקבלו לפני זמן קצר. 

עוד נציין כי המשטרה מבקשת מכלל התושבים לגלות עירנות, ודורשת מכל תושב לדווח למשטרה באם הוא מבחין באזרח המעורר את חשדו. המשטרה מבקשת מכלל הציבור לגלות עירנות ונחישות, עד לתפיסתה של הכנופיה.