הדירה הנוספת

את שימי (השם בדוי) הכרתי עוד כשהייתי חיילת בחיל הים ביחידה מסווגת, הוא היה המפקד הישיר שלי בבסיס ידענו שקשר יוביל לחתונה, תמיד הוא פינק אותי,

 זכיתי לראות ולקבל משימי תמיד מתנות, "אני בדרך לשק"מ להביא לך משהוא טעים הוא שאל?" תמיד היה נכנס למשרד כשהוא מצוחצח ומריח מיליון דולר, ידעתי שרק איתו לבסוף אתחתן.

הוא היה רס"ן, היה הפרש של 11 שנים בנינו, אבל זה ממש לא הפריע לי, הוא היה מסודר עם רכב צמוד מהבסיס והייתה לו דירת שלושה חדרים.

גם כך לא התחברתי לשירות הצבאי, היא מספרת לי כשהיא ממררת בבכי, רציתי להתחתן לפני רוב החברות שלי.

הייתה נאמנות מוחלטת ביני לבין שימי, עד כדי מצב שהוא התעקש לרשום את מחצית הדירה בחולון על שמי, הוא לא נתן לי סיבה לחשוד בדבר ותמיד אמר "את תדאגי לי ולילדים ואני אדאג לפרנסת הבית לדואר ולחשבונות".

היינו נשואים קרוב ל-15 שנה, הכל עבד כמו שעון שוויצרי, נולדו הילדים, 3 במספר, חייתי טוב וברמה גבוהה, לא היה חסר דבר בבית, עברנו לגור בדירת 4 חדרים, את דירת שלושת החדרים חלפנו לדירה  גדולה יותר ומרווחת חברים באו והלכו, אהבתי לארח את שלל החברים שלו מהבסיס, את רובם הכרתי עוד כשהייתי חיילת

הקפדנו לצאת לחופשות בחו"ל ותמיד פינקנו את הילדים גם הם זכו לטייל ברחבי העולם.

עם שנות הנישואין, הגיעו גם שלל פינוקים, שימי לא חסך ממני והילדים דבר, גם שהיה נשאר עד מאוחר בבסיס או נשאר בתורנות, חזר תמיד הביתה עם הפתעות לי ולילדים.

הגיע הזמן שתוציאי רישיון נהיגה הוא אמר ערב אחד "מצאתי לך מורה טוב שמעתי עליו ביקורות ממש טובות הוא היה חייל שלי פעם" הייתי ממש בעננים, תמיד חלמתי על ג'יפ.

העיסוקים הרבים, הטיפול בבית ובילדים לא השאיר לי מקום למחשבות מיותרות, האמנתי בשימי בעצימת עיניים, תמיד פירגן לי במתנות, לא היה יום אחד שלא נכנס הביתה עם פרחים, או שוקולד, הוא ידע שאני אוהבת שוקולד.

היה מתקשר מהבסיס, "תכני את עצמך הערב אנחנו הולכים למסעדה בנמל תל אביב התארגנו כמה זוגות מהיחידה, כבר שוחחתי עם הבייביסיטר דאגתי להכל, פשוט כנסי להתקלח אני מגיע לבוש על אזרחי והתקלחתי בבסיס" כך הוא אמר.

מתי הספקת את כל זה שאלתי? מהיכן יש לך את הטלפון של טלי {שם בדוי} הבייביסיטר? פעם היא נתנה לי אותו הוא ענה "אם תצטרכו אותי גם באמצע הלילה אגיע שיהיה לך על כל מצב", כך הוא ענה, ממתי יש לך בשלוף בגדים אזרחיים בבסיס?

טלי הייתה בחורה דקת גזרה גבוהה עם שיער צבוע לבלונד עיניים ירוק אפור בת 25 שנים לערך, שקטה ומנומסת, אחראית ודייקנית, תשאירי את הכלים בכיור אני ארחץ אח"כ שלא תאחרו, תמיד דאגה לנקות את הבית כשהיינו חוזרים הבית היה נוצץ, ממש אהבתי אותה, אפילו מפתח לדירה שלנו היה לה.

שאלתי את עצמי לא פעם, מדוע טלי צריכה לעשות בייביסיטר, שהרי היא נראית מצוין, בחורה בגילה עדיין רווקה? אתפוס אותה לשיחה פעם אמרתי לעצמי, שיחת נשים על כוס קפה.

הכל זרם על מי מנוחות, עד שיום בהיר אחד חזרתי הביתה מוקדם מהצפוי פתחתי את הדלת הילדים קפצו עלי וגב' טלי הייתה ישובה בסלון של הבית.

מה שלומך? שאלתי בנימוס והיא השיבה הגעתי לקבל את הכסף מפעמים קודמות שעשיתי לכם בייביסיטר, שלפתי את פנקס הצ'קים והיא אמרה אני מעדיפה לחכות לשימי הוא הבטיח לי כסף מזומן דברתי איתו בטלפון כך היא אמרה.

בטלפון? שהרי הוא משרת ביחידה בעל סווג בטחוני גבוה ואי אפשר לצלצל אליו, אני אשתו ולא יכולה לצלצל אליו, החשדות מיד הציפו אותי.

 לאחר כמחצית השעה שימי הגיע, אכל משהו ושאל את טלי, כמה מגיע לך והיא השיבה 650 ₪ + נסיעות, בלי היסוס שלף שימי פנקס צ'קים והחל לרשום ואני עומדת מהצג ומתבוננת במחזה, שהרי ממני היא לא רצתה לקבל צ'ק אז למה ממנו היא לוקחת? "תשאיר את הצ'ק פתוח אני כבר אעביר אותו לבעל הדירה שלי", לקחה טלי את הצ'ק אמרה שלום והלכה, " אתה יודע שימי ממני היא לא רצתה לקחת צ'ק וממך היא לקחה ועוד טענה שדיברתם בטלפון הנייד" כן היא תפסה אותי ממש מחוץ לשער הבסיס, ידעתי שהיא מחכה בבית ופשוט לא היה לי זמן למשוך לה כסף מהכספומט, העדפתי להגיע ישר הביתה.

השקרים הלכו ונערמו, ידעתי שמשהו לא כשר מתחולל מתחת לאף שלי והייתי חייבת לברר ועד הסוף, גם במחיר של פירוק הבית, תמיד לקח את הדואר שכלל דפי חשבון, היה מכין לעצמו כוס קפה מתיישב במרפסת, סורק לעצמו את הכל במחשב ודואג לקרוע ולהשמיד את כל הדואר, הייתי חייבת לספר את הכל לאשת הסוד שלי, הרי זאת אחותי שתחייה שללא כל היסוס אמרה לי בלשון תקיפה "משהוא לא מריח לי טוב את חייבת לקבל הדרכה ויעוץ ממשרד חקירות"

כמובן שיום למחרת כבר בקרתי במשרד החקירות, שם כבר יעצו לי להתחיל לשמור את הדואר וללכת לבנק ולהוציא דפי חשבון מהחשבון המשותף.

כשנפגשתי שוב עם משרד החקירות כבר הייתי מצוידת בכל הניירת הדרושה, שם התחוור לי לגלות שבבעלות אדון שימי דירה נוספת ושמה של הדיירת ניחשתם נכון זו גב' טלי, אותה הוא הספיק להכיר בבסיס כחיילת ומסתבר שגם אותה הוא נהג לפנק והיא אותו בדרכה שלה.

כששוחחתי עם שימי ואמרתי לו שאני רוצה להתגרש בשקט כדי לא לגרום נזקים לילדים, מצאתי את עצמי בחזית נוספת מול טלי שדרשה מחצית מהדירה הנוספת,  בלי כל היסוס בית המשפט לענייני משפחה כמובן פסק לה מחצית מבעלות מהדירה הנוספת, היא הייתה לו מאהבת על פני תקופה ארוכה ומהטעמים האלה מגיע לה מחצית מהדירה הנוספת, טוב שזה נגמר כך, מזל שגילתי את זה בזמן, מה הייתי עושה ללא גלוי הממצאים והסיוע של משרד החקירות? אסכם ואומר: עדיף מוקדם מאשר מאוחר, שימי כאמור עזב את הבית.