אנשי הימין הקיצוני נשאו בידם לפידים וצעדו בזה אחר זה, בקצב מהיר ואחיד, כמו פלוגה חדורת מטרה המתקרבת אל שטח האויב. הם צעדו כקילומטר עד שהגיעו להפגנת הנגד, שם המפגינים מהשמאל החזיקו ידיים סביב פסל של תומס ג'פרסון, מאבות המייסדים של האומה האמריקנית. לדברי מפגיני השמאל, אנשי הימין הקיצוני תקפו אותם. אנשי הימין טוענים אחרת, ממשל טראמפ מצייץ הכרזות סותרות, התקשורת חוגגת וההמולה והבלבול רבים.

 

התפתחות בלתי נמנעת

המאבק איננו בין ימין לשמאל, בין לבנים לשחורים, וגם לא בין ליברלים לרפובליקנים. בלב המאבק הגזעני נמצאים, מי אם לא, היהודים. שנאת היהודים עומדת ותלויה באוויר וכבר אי אפשר להתכחש לה, היא אינה צריכה תירוצים, גם אם הם מוצדקים.

הרב יהודה אשלג - "בעל הסולם" כתב: "עובדה היא שישראל שנואים מכל האומות, אם מטעם דת, אם מטעם גזע, אם מטעם קפיטליזם, אם מטעם קומוניזם, אם מטעם קוסמופוליטי וכו'. כי השנאה קודמת לכל הטעמים, אלא שכל אחד פותר שנאתו לפי הפסיכולוגיה שלו" ("כתבי הדור האחרון").

השנאה ליהודים טמונה בתת-ההכרה של אומות העולם. על פי חכמת הקבלה, החל מאמצע שנות ה-50 של המאה ה-20, האנושות סיימה את שלבי ההתפתחות המהותיים שלה. הטבע האגואיסטי, הרצון האנושי לספוג מקסימום הנאה ותענוג על חשבון האחרים, מיצה את ההתפתחות האינדיווידואלית שלו. מכאן והלאה ערכים נעלים ומושגים כמו: הנאה, מימוש עצמי והגשמה ייצאו לפועל רק בהתקשרות נכונה עם הזולת.

התהליך החדש הזה של התפתחות הקשרים הנכונים בין בני האדם הוא הכרחי, בלתי נמנע וקצוב בזמן.

 

חיבור שיטתי

כשם שתינוק נולד כפרא-אדם קטן, גדל לומד ומתפתח כבן-אדם, כך גם קצב ההתפתחות של העולם. על בני האדם, מכל רקע מין, גזע ודת להתקשר יפה וטוב ביניהם. הראשונים שמוטלת עליהם חובת ההתקשרות הם היהודים. להם ניתנה שיטת החיבור עתיקת היומין – חכמת הקבלה. היא מלמדת כיצד להתעלות מעל הכוח השלילי, האגואיזם, שמפריד בינינו באופן טבעי.

בעזרת השיטה הייחודית שמפורטת כמדע של ממש בספרי הקבלה, משרטטת הקבלה את שלבי החיבור, ואת הדרכים לעורר את הכוח החיובי שקיים בשפע בטבע. מדובר על הטבע העליון, על הכוח האלטרואיסטי, ההרמוני שממלא הכול, על החוק הכולל של המציאות שמנהל את האנושות כולה. מרגע שהיהודים יוצרים דגם של חברה מקושרת הפועלת בהדדיות, הם עולים על אותו תדר של חיבור ואהבה. הם מגיעים להידמות לכוח החיובי, הכוח העליון, מעוררים אותו ומחייבים אותו לפעול במציאות. תחילה הוא מקשר את היהודים כאחד, ודרכם הוא מתפשט באחת ליתר העמים, כמו שכתוב: "אור לגויים". כך, אותם יחסים מקולקלים בין בני האדם, חיבורים טבעיים שנוצרים מחוסר שיטה חיבור מכוונת, כמו הנאציזם והפשיזם שמתעוררים ברחבי ארה"ב ואירופה, מגיעים בהדרגה לאיזון ולהומאוסטזיס אנושי.

שרלוטסוויל מצד אחד מהווה נקודת פתיחה של שנאה, אך מצד שני היא גם נקודת מפנה לאהבה. שרלוטסוויל היא המקום שבו יש לנו יכולת לזהות את שורשם של הדברים, ובהתאם לבחירה שלנו להעדיף את שיטת החיבור הנכונה, ביכולתנו להטות את הרכבת לפסים אחרים.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש ארגון "קבלה לעם" העולמי, ומעניק מדי יום שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 96 ב-HOT  ובאתר  kab.co.il .

לפרטים על מסלולי הלימוד של מכללת "קבלה לעם" התקשרו לטלפון 1-700-509-209.